Det glæder os at kunne fortælle, at den nye version af TED-portalen bliver lanceret den 29. januar 2024 (skal bekræftes!) Er du interesseret i at få information om de nye funktioner og forbedringer og fordelene for brugerne? Gå ind og læs vores artikel – så bliver du klogere på det hele.
Der er i øjeblikket nogle fejl, der påvirker den måde, bekendtgørelser om e-formularer vises på. Vi arbejder på at løse problemet. Indtil det er løst, kan du finde mere information og vejledning på vores særlige side om problemet.
Tilmelding er åben til vores 4. workshop med TED-genbrugere, den 14. december 2023
Bygge og anlæg - 454772-2020
Danmark-København: Bygge- og anlægsarbejde i forbindelse med rørledninger, kommunikations- og stærkstrømsledninger, med hovedveje, veje, flyvepladser og jernbaner; nivelleringsarbejde
2020/S 188-454772
Bekendtgørelse om indgåede kontrakter – forsyningsvirksomhed
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Spor og perrronentreprise TP 1 Slagelse Station (genudbud)
II.1.2)Hoved-CPV-kode
45230000 Bygge- og anlægsarbejde i forbindelse med rørledninger, kommunikations- og stærkstrømsledninger, med hovedveje, veje, flyvepladser og jernbaner; nivelleringsarbejde
II.1.4)Kort beskrivelse:
Hovedentreprisekontrakten omfatter i hovedtræk:
— Udveksling af 18 sporskifter
— Trimning af 23 sporskifter
— Etablering af 2 sporstoppere på ny lokalitet
— 6,4 km sporfornyelse (herunder også nye b-spor forlængede overhalingsspor i spor 4)
— Fornyelse af 6,5 km sporkasse
— Fornyelse af 3,5 km afvanding og tilhørende bassinanlæg
— Fornyelse af 2 Ø-perroner, perron 2 og 3
— 1,5 km. nyt køreledningsanlæg
— Justering af køreledningsanlæg som følge af ændret sporlayout
— Konstruktionsarbejder (støttemur og forstærkninger)
— Koordinering med en stærkstrøms- og sikringsentreprise.
II.1.6)Oplysninger om delkontrakter
Kontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)
45234100 Byggearbejder i forbindelse med jernbaner
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet: