Figyelem: programozási hibák miatt az e-hirdetmények megjelenítése jelenleg nem tökéletes. Már dolgozunk a probléma megoldásán. További tudnivalókért és útmutatásért kérjük, látogasson el erre az oldalra.
Már lehet regisztrálni a TED-adatok továbbfelhasználóinak szóló 4. műhelytalálkozóra, amelyre 2023. december 14-én kerül sor.
Szolgáltatások - 455027-2015
Normál nézet megjelenítése
Magyarország-Budapest: Üzleti és vezetői tanácsadói és kapcsolódó szolgáltatások
2015/S 249-455027
II.1)Meghatározás
II.1.1)Az ajánlatkérő által a szerződéshez rendelt elnevezés:
A XXXIII. Olimpiai Játékok és a XVII. Paralimpiai Játékok 2024-es budapesti megrendezésére vonatkozó pályázat elkészítéséhez szükséges külső szakmai tanácsadói feladatok ellátása.
II.1.2)A szerződés típusa és a teljesítés helye
Szolgáltatások
Szolgáltatási kategória száma 11: Vezetési tanácsadó szolgáltatások [6] és az ezzel összefüggő szolgáltatások
A teljesítés helye: A teljesítés helye: az ajánlatkérő címe, illetve az olimpiai pályázathoz kapcsolódó események belföldi és külföldi helyszínei.
NUTS-kód HU101 Budapest
II.1.4)Keretmegállapodásra vonatkozó információk
II.1.5)A szerződés vagy a beszerzés(ek) rövid meghatározása
A XXXIII. Olimpiai Játékok és a XVII. Paralimpiai Játékok 2024-es budapesti megrendezésére vonatkozó pályázat elkészítéséhez szükséges külső szakmai tanácsadói feladatok ellátása megbízási szerződés keretében.
II.1.6)Közös közbeszerzési szójegyzék (CPV)
79400000 Üzleti és vezetői tanácsadói és kapcsolódó szolgáltatások, 79421100 Projektfelügyeleti szolgáltatások, kivéve az építési munkák felügyeletét, 79421200 Projekttervezési szolgáltatások, kivéve az építési munkák tervezését, 79340000 Hirdetési és marketingszolgáltatások, 79416000 Public relations szolgáltatások, 79311400 Gazdasági kutatási szolgáltatások, 79311410 Gazdasági hatásvizsgálat, 79315000 Társadalomkutatási szolgáltatások
II.2)Szerződés szerinti mennyiség
II.2.1)Teljes mennyiség:
Az országgyűlés felhatalmazása alapján a magyar kormány támogatásával a Magyar Olimpiai Bizottság és a Fővárosi Önkormányzat benyújtotta Budapest jelentkezési szándékát a XXXIII. Olimpiai Játékok és a XVII. Paralimpiai Játékok 2024-es budapesti megrendezésére vonatkozóan. A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (továbbiakban: NOB) 16.9.2015-án hivatalosan elfogadta Budapest jelentkezését.
A Nemzetközi Olimpiai Bizottság („NOB”) által Kuala Lumpurban hozott döntés következtében a pályázó városok – Budapest mellett Hamburg, Párizs, Róma és Los Angeles is – 16.9.2015. napjától hivatalosan pályázó város (candidate city) jogállást kaptak. Az ún. candidate city jogállás az eddigiektől eltérő szabályokat, kötelezettségeket és határidőket állapít meg a pályázó városokra és a nemzeti olimpiai bizottságokra is. A NOB 16.9.2015-án nyilvánosságra hozta a fenti olimpiai játékokra (továbbiakban: Játékok) való pályázással összefüggő részletes követelményeket, amelyek jelentősen eltérnek az eddig ismert feltételektől. Ez az új pályázati rendszer 3 pályázati szakaszból áll, és az első szakasz részeként a candidate city városoknak 17.2.2016-ig le kell adniuk az ún. I. pályázati szakasz kérdőívet.
A kérdőívek és egyéb kiemelt pályázati anyagok elkészítése egy feszített ütemű és széles körű, sok mindenre kiterjedő feladatcsoport megvalósítását igényli. Ez egy széles tárgykört felölelő dokumentum, tartalmában számos elemzés (pl. vízió és a Játékok koncepciója, az olimpia utáni örökség és a hosszútávú tervekhez való illeszkedés, általános infrastruktúra és kapacitáselemzés, országelemzés, pénzügyi elemzés, garanciák nyújtása), kutatás és információ tartozik hozzá. Az I. pályázati szakasz kérdőívének tartalma alapján döntenek arról várhatóan 2016 nyarán, hogy a candidate city alkalmas-e az olimpiai játékok megrendezésére és a további pályázati eljárásban való részvételre, a II. pályázati szakaszba való lépésre.
Hazánk az új pályázati rendszer kihirdetését követően egy másik közbeszerzési eljárás keretében megkezdte az új szabályoknak feldolgozását.
Jelen közbeszerzési eljárás célja egy olyan kompetens szakmai támogató szervezet kiválasztása, amelynek feladata lesz többek között a Nemzetközi Olimpiai Bizottság által közzétett elvárásoknak megfelelő és előkészített pályázati anyagok véglegesítése illetve elkészítése, valamint az egyéb külső tanácsadói szakértelmet igénylő feladatok ellátása.
Az eljárás tárgya a XXXIII. Olimpiai Játékok és a XVII. Paralimpiai Játékok 2024-es budapesti megrendezésére vonatkozó pályázat elkészítéséhez szükséges külső szakmai tanácsadói feladatok ellátása az alábbi területeken:
1. projektmenedzsment:
— a külső tanácsadók munkájának koordinálása, ellenőrzése,
— részletes projektterv és ütemezés kialakítása, valamint folyamatos aktualizálása,
— a pályázattal kapcsolatos tudásmenedzsment-feladatok ellátása, (hazai és nemzetközi) információk allokációjának biztosítása,
— kockázatmonitoring és -kezelési javaslatok kialakítása,
— elkészült pályázati anyagok szakmai minőségbiztosítása,
— általános projektmenedzsment-támogatás nyújtása, feladatok tervezése, koordinálása és ellenőrzése, rendszeres beszámolás a menedzsment felé,
— megbeszélésekről összefoglalók készítése,
— döntéstámogató anyagok (pl. prezentációk, összefoglalók) elkészítése,
— az olimpiai követelmények szerint specializált projekt és tartalommenedzsment rendszer biztosítása;
2. stratégiai feladatok:
— általános pályázati stratégia kialakítása és folyamatos támogatása,
— technikai szakmai stratégia kialakítása és folyamatos támogatása,
— a pályázati anyagok városi és országos fejlesztési tervekkel való összhangja biztosításának támogatása,
— a pályázat főbb technikai és kommunikációs üzeneteinek, narratívájának meghatározása és annak folyamatos támogatása,
— pályázati szervezet felállításának támogatása, tanácsadás a szükséges erőforrások és költségvetés vonatkozásában,
— más pályázó városokról rendszeres elemzések készítése, a budapesti pályázat SWOT elemzésének elkészítése,
— a NOB szabályok folyamatos figyelemmel kísérése és elemzése;
3. kulcs nemzetközi események támogatása:
— a pályázati folyamat legfontosabb nemzetközi eseményeinek támogatása, kiemelten,
— az adott eseményre speciális stratégia és akcióterv kialakítása,
— a hazai delegáció tagjainak technikai és kommunikációs felkészítése,
— prezentációs és egyéb háttéranyagok elkészítésének támogatása,
— hazai delegáció tagjainak támogatása a nemzetközi szereplőkkel való kapcsolatfelvételben,
— operációs központok kialakítása,
— médiaközpontok kialakítása, médiaprogram felügyelete és támogatása,
— előzetes főpróbák levezénylése;
4. technikai feladatok:
— az 1. pályázati fázis kérdőív tervezetének véglegesítése, a gyártási folyamat szakmai minőségbiztosítása,
— a 2. és 3. pályázati fázis NOB-nak leadandó kérdőíveinek elkészítése, a gyártási folyamat szakmai minőségbiztosítása,
— támogatás a szükséges garanciák megszerzésében, a pályázatba érintettekkel való egyeztetések támogatása,
— a hazai érintettekkel folytatott pályázati szakmai egyeztetések, workshopok (pl. közlekedés, infrastruktúra, létesítmények, turizmus) támogatása, esetleges háttéranyagok elkészítése,
— a lehetséges EU támogatások vizsgálata az infrastrukturális fejlesztések vonatkozásában,
— a pályázati, OCOG és nem-OCOG költségtervek elkészítése és folyamatos aktualizálása,
— a kiemelt olimpiai érintetti csoportok által támasztott követelményeknek való megfeleléshez a megfelelő stratégiák és tervek kialakítása,
— a NOB követelményei alapján a pályázathoz szükséges közlekedési tervek elkészítése;
5. kommunikációs, PR- és marketingfeladatok:
— kommunikációs és nemzetközi kapcsolatok stratégia elkészítésének támogatása, kiemelt figyelemmel a döntéshozókra és a nemzetközi médiára,
— krízis- és reputációs menedzsment támogatás nyújtása,
— támogatás a nemzetközi szereplőkkel (IOC, média, etc.) való kapcsolatfelvételben,
— Budapest 2024 brand koncepció, vizuális megjelenítés kialakításának támogatása,
— a pályázati és kommunikációs anyagok (pl. honlap, promóciós anyagok, social media) alapvető brand irányvonalainak kialakítása,
— kommunikációs anyagok kialakításának támogatása (pl. szövegezési irányelvek),
— hazai ügynökségek támogatása pályázati PR- és kommunikációs kérdésekben,
— hazai lakossági támogatást célzó kampányokban való tanácsadás nemzetközi tapasztalatok alapján,
— pályázati anyagokhoz szükséges vizuális elemek azonosítása/kiválasztása,
— pályázati anyagokhoz szükséges filmek megtervezése, gyártás szakmai felügyelete,
— promóciós anyagok szakmai minőségbiztosítása,
— szponzorációs stratégia és csomagok kialakításának támogatása, szponzorokkal való kapcsolatfelvétel és kommunikáció támogatása.
A részletes feladatokat a közbeszerzési dokumentáció műszaki leírása, illetve a szerződéstervezet tartalmazza.
II.2.2)Vételi jogra (opcióra) vonatkozó információ
Vételi jog (opció): nem