Γνωστοποίηση για αλλαγές ή πρόσθετες πληροφορίες
Νομική βάση:
Κανονισμός (ΕΕ, Ευρατόμ) αριθ. 2018/1046
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Δεύτερο πιλοτικό σχέδιο τεχνολογίας αερόστατου επιτήρησης θαλασσίων περιοχών
Αριθμός αναφοράς: Frontex/OP/612/2020/JL
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV79714000 Υπηρεσίες επιτήρησης
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Ο γενικός στόχος του παρόντος διαγωνισμού είναι η μίσθωση δύο αεροστάτων επιτήρησης για τη διεξαγωγή ενός δεύτερου πιλοτικού σχεδίου, το οποίο υποστηρίζεται από ένα κράτος μέλος υποδοχής: την Ελλάδα, με στόχο την αξιολόγηση της ικανότητας και της οικονομικής απόδοσης του αερόστατου που εκτελεί θαλάσσια επιτήρηση σε επιχειρησιακό περιβάλλον. Το αντικείμενο του παρόντος διαγωνισμού είναι, συνεπώς, η σύναψη μίας σύμβασης παροχής υπηρεσιών για την ανάπτυξη, λειτουργία και αξιολόγηση για διάστημα τουλάχιστον τεσσάρων μηνών και έξι μηνών κατ” ανώτατο όριο, δύο αεροστάτων επιτήρησης, με συμπερίληψη στη σύμβαση της παροχής εξοπλισμού και εμπειρογνωμόνων για τη διεξαγωγή της δοκιμής.
Services - 455178-2020
Poland-Warsaw: Maritime Surveillance Aerostat 2 Technology Pilot
2020/S 189-455178
Corrigendum
Notice for changes or additional information
Services
(Supplement to the Official Journal of the European Union, 2020/S 177-424145)
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Maritime Surveillance Aerostat 2 Technology Pilot
II.1.2)Main CPV code
79714000 Surveillance services
II.1.4)Short description:
The global objective of this tender is to lease two surveillance aerostats to carry out a second pilot project, supported by a host Member State: Greece, aiming to assess the capacity and cost efficiency of aerostats performing maritime surveillance in an operational environment. The scope of the tender is then to establish a service contract to deploy, operate and assess for a period of minimum of four months and maximum of six months two surveillance aerostats, including in the contract the provision of the equipment and experts to conduct the trial.
Kennisgeving van veranderingen of aanvullende informatie
Rechtsgrond:
Verordening (EU, Euratom) nr. 2018/1046
II.1)Omvang van de aanbesteding
II.1.1)Benaming:
Tweede pilotproject technologie voor maritieme bewakingsaerostaat
II.1.2)CPV-code hoofdcategorie79714000 Surveillancediensten
II.1.4)Korte beschrijving:
De algemene doelstelling van deze aanbesteding is het leasen van twee bewakingsaerostaten voor het uitvoeren van een tweede pilotproject met ondersteuning door een gastlidstaat: Griekenland, gericht op de beoordeling van de capaciteit en de kostenefficiëntie van aerostaten die in een operationele omgeving maritieme bewaking uitvoeren. De aanbesteding omvat het sluiten van een dienstenovereenkomst voor het inzetten, exploiteren en beoordelen van twee bewakingsaerostaten voor een periode van minimaal vier maanden en maximaal zes maanden, met inbegrip van de levering van apparatuur en deskundigen om de pilot uit te voeren.
Ogłoszenie zmian lub dodatkowych informacji
Podstawa prawna:
Rozporządzenie (UE, Euratom) nr 2018/1046
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Aerostaty do prowadzenia nadzoru morskiego, drugi pilotażowy projekt technologiczny
Numer referencyjny: Frontex/OP/612/2020/JL
II.1.2)Główny kod CPV79714000 Usługi w zakresie nadzoru
II.1.4)Krótki opis:
Ogólnym celem niniejszego zamówienia jest dzierżawa dwóch aerostatów do nadzoru w celu przeprowadzenia drugiego projektu pilotażowego wspieranego przez przyjmujące państwo członkowskie: Grecję, mającego na celu ocenę przepustowości i efektywności kosztowej aerostatu do nadzoru morskiego w środowisku operacyjnym. Zakres zamówienia obejmuje zawarcie umowy o świadczenie usług w zakresie wdrożenia, obsługi i oceny przez okres co najmniej czterech miesięcy i co najwyżej sześciu miesięcy dwóch aerostatów do nadzoru, w tym zapewnienie sprzętu i ekspertów do przeprowadzenia badania.
Anúncio relativo a alterações ou de informação complementar
Base jurídica:
Regulamento (UE, Euratom) n. ° 2018/1046
II.1)Quantidade ou âmbito do concurso
II.1.1)Título:
Projeto-piloto de tecnologia de vigilância marítima por aeróstato 2
Número de referência: Frontex/OP/612/2020/JL
II.1.2)Código CPV principal79714000 Serviços de vigilância
II.1.4)Descrição resumida:
O objetivo global do presente concurso consiste em alugar dois aeróstatos de vigilância para realizar um segundo projeto-piloto, apoiado por um Estado-Membro de acolhimento: Grécia, com o objetivo de avaliar a capacidade e a eficiência de custos dos aeróstatos que realizam vigilância marítima num ambiente operacional. O âmbito do concurso consiste então em estabelecer um contrato de serviços para implementar, operar e avaliar por um período mínimo de quatro meses e máximo de seis meses, dois aeróstatos de vigilância, incluindo no contrato o fornecimento de equipamento e peritos para realizar o ensaio.
Obvestilo o spremembah ali dodatnih informacijah
Pravna podlaga:
Uredba (EU, Euratom) št. 2018/1046
II.1)Obseg naročila
II.1.1)Naslov:
Drugi pilotni projekt v zvezi s tehnologijo aerostata za pomorski nadzor
Referenčna številka dokumenta: Frontex/OP/612/2020/JL
II.1.2)Glavna koda CPV79714000 Storitve nadzorovanja
II.1.4)Kratek opis:
Splošni cilj tega javnega razpisa je najeti dva aerostata za nadzor za izvedbo drugega pilotnega projekta, ki ga podpira država članica gostiteljica, Grčija, s ciljem oceniti zmogljivost in stroškovno učinkovitost aerostatov, ki izvajata pomorski nadzor v operativnem okolju. Namen javnega razpisa je torej skleniti pogodbo o storitvah za dobavo, upravljanje in oceno dveh nadzornih aerostatov za obdobje najmanj štirih mesecev in največ šestih mesecev, vključno z zagotovitvijo opreme in strokovnjakov za izvedbo preskušanja.