1.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania inwestycyjnego pod nazwą „Poprawa funkcjonowania systemu transportu publicznego oraz zastosowanie rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo ruchu drogowego w obrębie stacji kolejowej Opole Wschód”.
W zakres zamówienia wchodzi wykonane następujących etapów:
2. Wykonanie, dostawa i montaż tablic informacyjnych i pamiątkowych.
ETAP 1) Rozbudowa układu komunikacyjnego w rejonie dworca kolejowego „Opole Wschód”.
Przedmiot zamówienia obejmuje:
Rozbudowę układu komunikacyjnego w rejonie dworca kolejowego „Opole Wschód”.
Przedmiot zamówienia opisany jest dokumentacją projektową (projekt budowlany i projekt wykonawczy) i specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych opracowanymi przez biuro projektowe Sweco Consulting sp. z o.o., ul. Ziębicka 35, 60-164 Poznań.
Rodzaj, zakres prac, lokalizacja budowy:
a) lokalizacja budowy: Obszar planowanego przedsięwzięcia zlokalizowany jest w centralnej części miasta Opole. Rejon skrzyżowania ulic Oleskiej, Batalionów Chłopskich i Bohaterów Monte Cassino, Katowickiej, Rataja i Kusocińskiego.
b) rodzaj prac: m.in. roboty drogowe, roboty inżynierskie, mostowe, roboty rozbiórkowe, roboty z zakresu branży elektroenergetycznej, teletechnicznej, sanitarnej (sieć gazowa, sieć wodociągowa, kanalizacja sanitarna, kanalizacyjna deszczowa, ciepłociąg), sieci trakcyjnej.
Zakres rzeczowy m.in.:
2. Obiekty inżynierskie:
• wiadukt drogowy W-2 w DW 435 PŁN,
• wiadukt drogowy W-5 w DW 435 PŁN,
• wiadukt drogowy T-2 w DW 435 PŁD,
• wiadukt drogowy T-3 w DW 435 PŁD,
• wiadukt kolejowy T-1 w ciągu linii kolejowej nr 277 w rejonie stacji Opole Wschód,
• remont istniejących wiaduktów kolejowych W3 i W4 w km 6,42 linii kolejowej 22 nad ul. Oleską,
• przejścia podziemne pieszo-rowerowe W1 i W6,
Z uwagi na brak miejsca w ogłoszeniu dokładny OPZ znajduje się w SIWZ dostępnej na stronie www.bip.um.opole.pl