II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Dostawa środków antysept. , preparatów dezynfekcyjnych , produktów do mycia i pielęgnacji, preparatów do mycia i dezynfekcji powierzchni, narzędzi chirURG., endoskopii i centralnej sterylizatorni
Numer referencyjny: ZP/PN/73/23/LSOFA/JHP
II.1.2)Główny kod CPV33631600 Środki antyseptyczne i dezynfekcyjne
II.1.4)Krótki opis:
Dostawa środków antyseptycznych do błon śluzowych, preparatów dezynfekcyjnych do skóry i rąk, produktów do mycia i pielęgnacji skóry i rąk, preparatów do mycia i dezynfekcji powierzchni, narzędzi chirurgicznych i endoskopów, płyny do Centralnej Sterylizatorni z podziałem na 57 zadań
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartość
II.1.6)Informacje o częściachTo zamówienie podzielone jest na części: tak
Oferty można składać w odniesieniu do wszystkich części
II.2)Opis
II.2.1)Nazwa:
Chusteczki do dezynfekcji i mycia delikatnych powierzchni
Część nr: 1
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV33631600 Środki antyseptyczne i dezynfekcyjne
II.2.4)Opis zamówienia:
Chusteczki do dezynfekcji i mycia delikatnych powierzchni ( głowice USG, glukometry, kable), przebadane dermatologicznie, na bazie czwartorzędowych związków amonowych wykazujące działanie: B (EN 13727, EN 14561,EN 1276,EN 13697); F (C. albicans, A. niger, fumigatus)EN 14562, EN 13697 i V ( EN 14476) w tym HBV, HCV, Adeno, Noro, Corona, Polyoma, VRS, HSV w 5 minut. Tbc ( EN 14348, EN 14563)Op. typu Flow - Pack do 100 chusteczek 7900
Gotowe do użycia nasączone tylko etanolem (45g na 100 ml roztworu) chusteczki do szybkiej dezynfekcji powierzchni wrażliwych, odpornych na działanie alkoholu
Część nr: 2
Gotowe do użycia nasączone tylko etanolem (45g na 100 ml roztworu) chusteczki do szybkiej dezynfekcji powierzchni wrażliwych, odpornych na działanie alkoholu, również nieinwazyjnych produktów medycznych, ekranów, klawiatur i paneli kontrolnych. Działanie wobec B, F (C. albicans), Tbc (M. terrae, M. avium zgodnie z EN 14348, V (w tym HIV, HBV, HCV), Rota i Noro zgodnie z normą 14476, w czasie do 1 minuty.Pzrebadane zgodnie z normą EN 16615. Chusteczki wykonane z gładkiej włókniny syntetycznej, o gramaturze ok 50 g/m2 i wymiarach 20x22 cm. op. flow-pack 60 szt. 800
Chusteczki do szybkiej dezynfekcji i mycia małych powierzchni i wyrobów medycznych włącznie z głowicami USG i optykami endoskopowymi na bazie czwartorzędowych związków amonowych
Część nr: 3
Chusteczki do szybkiej dezynfekcji i mycia małych powierzchni i wyrobów medycznych włącznie z głowicami USG i optykami endoskopowymi na bazie czwartorzędowych związków amonowych. Spektrum działania B( łącznie z MRSA), F w czasie do 1 min., V (HBV, HIV, HCV, Rota, Vaccinia) w czasie 30 sek., Papova/ Polyoma - 2 min. Pzrebadane zgodnie z normą 16615 .Roztwór, którym są nasączone nie może posiadać w swoim składzie alkoholi, chloru, aldehydów, fenoli. Posiadające opinię dermatologiczną oraz pozytywną opinię producentów urządzeń ultrasonograficznych. Opakowanie typu flow pack z zamyknięciem w postaci plastikowego klipsa, chusteczki o wym. 20 cm x 22 cm o gramaturze ok 50g/m2 wykonane z polyestru.op. 100 szt. 60
Chusteczki do dezynfekcji małych powierzchni odpornych na działanie alkoholu na bazie etanolu i propanolu.
Część nr: 4
Chusteczki do dezynfekcji małych powierzchni odpornych na działanie alkoholu na bazie etanolu i propanolu. Wykazujące działanie: B, Tbc -EN14348,F-EN13624, F- EN 13624(C. albicans), V -EN14476 (Adeno, Noro, Vaccinia, Rota, HIV, HBV, HCV) w czasie 1 minuta. Polio w czasie 5 minut.Rozmiar chusteczki nie mniejszy niż 13cmX19 cm
Część nr: 5
Chusteczki do dezynfekcji małych powierzchni odpornych na działanie alkoholu na bazie etanolu i propanolu. Wykazujące działanie: B, Tbc -EN14348,F-EN13624, F -EN 13624 (C. albicans), V -EN14476 (Adeno, Noro, Vaccinia, Rota, HIV, HBV, HCV) w czasie 1 minuta. Polio w czasie 5 minut.Rozmiar chusteczki nie mniejszy niż 13cm X 19cm
Suche bezwłóknowe chusteczki wykonane z wysokiej jakości odpornej na rozdarcie niskopylnej włókniny
Część nr: 6
Suche bezwłóknowe chusteczki wykonane z wysokiej jakości odpornej na rozdarcie niskopylnej włókniny (mieszanka syntetycznych włókien PET 100 % ) do stosowania z dowolnymi środkami myjącymi lub dezynfekującymi o wymiarach 32 cm x 30 cm i gramaturze ok. 50g/m2. Chusteczki przebadane wg EN 16615 - do potwierdzenia badanaimi przynajmniej jednym preparatem. Do opakowania dołączony zestaw dwóch chusteczek do umycia i dezynfekcji dozownika , zapakowane chermetycznie z rolką chusteczek . op. 100szt 3300
Pojemnik/wiaderko wykonany z polipropylenu może być myty w zmywarce do naczyń lub myjni automatycznej w temp. do 90oC. System zawiera dodatkowo etykietę oraz klips zabezpieczający przed wysychaniem Wyposażony w pokrywę z zamknięciem wielokrotnego użycia, które zapobiega wysychaniu chust. Pokrywy kodowane w różnych kolorach. szt. 80
Preparat w postaci tabletek do mycia i dezynfekcji powierzchni na bazie aktywnego chloru (troklozen sodu)
Część nr: 7
Preparat w postaci tabletek do mycia i dezynfekcji powierzchni na bazie aktywnego chloru (troklozen sodu). Skuteczność mikrobójcza w warunkach brudnych, potwierdzona badaniami wg Norm Europejskimi: bakterie (EN 13727), grzyby (EN 13624), wirusy: Polio, Adeno, Noro (EN 14476), prątki (EN 14348), spory - C. difficile (EN 13704). Działanie w 1000 ppm w warunkach czystych i w 2000 ppm w warunkach brudnych. Dozowanie: 1 tabletka / 1000 ppm na 1 litr wody. Czas do 15 minut. Trwałość nieużywanego roztworu roboczego 7 dni. Opakowanie 200 tabletek 1100
Preparat w koncentracie na bazie nadtlenku wodoru opartego na technologii AHP, przeznaczony do mycia i dezynfekcji wszystkich wodoodpornych powierzchni i przedmiotów w służbie zdrowia
Część nr: 8
Preparat w koncentracie na bazie nadtlenku wodoru opartego na technologii AHP, przeznaczony do mycia i dezynfekcji wszystkich wodoodpornych powierzchni i przedmiotów w służbie zdrowia (w tym powierzchni kontaktujących się z żywnością). Możliwość zastosowania środka do dezaktywacji plam moczu Spektrum: B, Tbc, V, w tym Polio, Adeno (EN14476). Dodatkowe działanie przeciwko C. difficile (EN13704). Zarejestrowany jako produkt biobójczy oraz wyrób medyczny. Posiada Certyfikat WoolSafe - potwierdzający kompatybilność/bezpieczeństwo stosowania preparatu na tapicerkach, wykładzinach. Opakowanie 5 000 ml, pompka dozująca wielokrotneg o użytku do 25% opakowań 250
Sporobójczy preparat w postaci koncentratu, do mycia i dezynfekcji powierzchni medycznych na bazie kwasu cytrynowego i chlorynu sodu
Część nr: 9
Sporobójczy preparat w postaci koncentratu, do mycia i dezynfekcji powierzchni medycznych na bazie kwasu cytrynowego i chlorynu sodu. Spektrum działania: B (MRSA, Tbc,), F, V (HBV, HCV, HIV) Adeno, Polio, Herpes. Czas działania do 15 min. Saszetka 100 ml z roztworem bazowym i aktywatorem na 5 l roztworu roboczego 3000
Gotowy do użycia preparat sporobójczy na bazie nadtlenku wodoru opartego na technologii AHP z dodatkiem alkoholu benzylowego w formie piany przeznaczony do mycia i dezynfekcji
Część nr: 10
Gotowy do użycia preparat sporobójczy na bazie nadtlenku wodoru opartego na technologii AHP z dodatkiem alkoholu benzylowego w formie piany przeznaczony do mycia i dezynfekcji wszystkich powierzchni i przedmiotów. Możliwość zastosowania środka do dezaktywacji plam moczu. Skuteczność: B (EN 13727, EN 16615), Tbc (EN 14348), drożdżaki (EN 16615, EN 13624, EN 13697), V (Polio, Adeno, Noro), S (C. difficile R027). Czas ekspozycji do 1 minuty, prątki do 10 minut, C difficile do 3 minut. Butelka 750 ml ze spryskiwacze m 300
Preparat myjąco dezynfekcyjny do dużych powierzchni (w tym powierzchni mających kontakt z żywnością) na bazie QAV bez zawartości fenoli, chloru, substancji nadtlenowych, glukoprotaminy
Część nr: 11
Preparat myjąco dezynfekcyjny do dużych powierzchni (w tym powierzchni mających kontakt z żywnością) na bazie QAV bez zawartości fenoli, chloru, substancji nadtlenowych, glukoprotaminy. Skuteczność mikrobójcza w stężeniu 0,5%: B: EN 13727,EN 13 623, EN 13697 (w tym Legionella), F : EN 13624 ,EN13697 (C. albicans), Tbc: EN 14348 (M.avium, M.terrae) V: EN 14476 ( HIV, HBV, HCV, Vaccinia, Rota )– z możliwością poszerzenia działania wobec Noro, Adeno) oraz grzybów – A.niger. Możliwość stosowania w obecności pacjentów (w tym dzieci).Produkt biobójczy kat .1 gr2 i4 Butelka 1 l z wbudowany m dozownikiem 1700
Koncentrat do mycia i dezynfekcji różnych powierzchni i przedmiotów oraz powierzchni wyrobów medycznych, również mających kontakt z żywnością.
Część nr: 12
Koncentrat do mycia i dezynfekcji różnych powierzchni i przedmiotów oraz powierzchni wyrobów medycznych, również mających kontakt z żywnością. Preparat musi być kompatybilny z materiałami tj. stal nierdzewna, cynk, polietylen. Spektrum: B,F,Tbc (30 min - 1%),V w stężeniu 1% - 15 min. Preparat przebadany zgdonie z normą EN 14476 i EN 16615. op. 1l 50
Emulsja do rąk z woskiem pszczelim, naturalnie chroniąca i pielęgnująca skórę, z witaminami i kwasem hialuronowym
Część nr: 13
Emulsja do rąk z woskiem pszczelim, naturalnie chroniąca i pielęgnująca skórę, z witaminami i kwasem hialuronowym. "butelka 500 ml z pompką
" 700
Hipoalergiczny preparat typu woda w oleju, do profesjonalnej pielęgnacji skóry rąk skłonnej do alergii, z zawartością składników pielęgnacyjnych takich jak: witamina E, gliceryna oraz wosk pszczeli.
Część nr: 14
Hipoalergiczny preparat typu woda w oleju, do profesjonalnej pielęgnacji skóry rąk skłonnej do alergii, z zawartością składników pielęgnacyjnych takich jak: witamina E, gliceryna oraz wosk pszczeli. Preparat nie zawierający barwników ani substancji zapachowych, szybko wchłaniający się przez skórę, pozostawiający elastyczną, nietłustą warstwę ochronną. opakowanie 500 ml 200
Preparat do higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji rąk na bazie etanolu +Preparat do higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji rąk na bazie etanolu+ Delikatny preparat myjący
Część nr: 15
Preparat do higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji rąk na bazie etanolu +Preparat do higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji rąk na bazie etanolu+ Delikatny preparat myjący zgodnie z załacznikiem nr 1
Preparat w żelu na bazie alkoholu etylowego do dezynfekcji +Syntetyczne mydło+Preparat w żelu do oceny skuteczności procedury dezynfekcji rąk
Część nr: 16
Preparat w żelu na bazie alkoholu etylowego do dezynfekcji +Syntetyczne mydło+Preparat w żelu do oceny skuteczności procedury dezynfekcji rąk zgodnie z załacznikiem nr 1
Antyseptyczny preparat do płukania jamy ustnej o miętowym aromacie
Część nr: 17
Antyseptyczny preparat do płukania jamy ustnej o miętowym aromacie, do czasowego zmniejszenia liczby bakterii w jamie ustnej oraz czasowego zahamowania tworzenia się płytki nazębnej, w przypadku niedostatecznej higieny jamy ustnej. Gotowy do użycia, bezbarwny. Zawierający dichlorowodorek octenidyny, glicelor, glukonian sodu, bez zawartości poliheksanidyny, chlorheksydyny, alkoholu. Nie przebarwiający szkliwa. Spektrum działania: B (S.Aureus, E.coli, E.hirae, P. aeruginosa ), F (C. albicans ) w czasie do 60 sek. Zamawijący wymaga potwierdzonego działania bakteriobójczego i drożdżakobójczego (EN 13727, EN 13624). Opakowanie 250 ml 70
Alkoholowy preparat do dezynfekcji błon śluzowych jamy ustnej, zawierający chlorheksydynę, Bez zawartości jodu.W dwóch smakach: oryginalnym i miętowym.
Część nr: 18
Alkoholowy preparat do dezynfekcji błon śluzowych jamy ustnej, zawierający chlorheksydynę, Bez zawartości jodu.W dwóch smakach: oryginalnym i miętowym. "Butelka
300 ml
" 135
Gotowy do użycia preparat przeznaczony do odkażania i odtłuszczania nieuszkodzonej skóry przed operacjami,
Część nr: 19
Gotowy do użycia preparat przeznaczony do odkażania i odtłuszczania nieuszkodzonej skóry przed operacjami, wstrzyknięciami, punkcjami jam ciała i stawów, nakłuciami, cewnikowaniem żył, pobieraniem próbek krwi, szczepieniami; barwiący skórę; zawierający w swoim składzie 2-propanol i PVP-jod; ułatwiający dobre przyleganie folii przy zabiegach; skuteczny na: bakterie (w tym MRSA, Tbc), grzyby, wirusy (HCV, HBV, HIV, Vaccina, Polio). Opakowanie 1000 ml 350
Preparat do dezynfekcji ran (owrzodzeń, oparzeń, odleżyny), błon śluzowych, skóry przed iniekcjami, punkcjami, zabiegami chirurgicznymi i okulistycznymi; bez zawartości alkoholu
Część nr: 20
Preparat do dezynfekcji ran (owrzodzeń, oparzeń, odleżyny), błon śluzowych, skóry przed iniekcjami, punkcjami, zabiegami chirurgicznymi i okulistycznymi; bez zawartości alkoholu; zawierający 7,5% powidonu jodowanego; skuteczny na: bakterie, prątki, grzyby, wirusy, pierwotniaki i przetrwalniki bakterii; w zależności od potrzeby z możliwością stosowania jako koncentrat lub po rozcieńczeniu. Butelka 1 l 800
Preparat do dezynfekcji ran (owrzodzeń, oparzeń, odleżyny), błon śluzowych, skóry przed iniekcjami, punkcjami, zabiegami chirurgicznymi i okulistycznymi; bez zawartości alkoholu;
Część nr: 21
Preparat do dezynfekcji ran (owrzodzeń, oparzeń, odleżyny), błon śluzowych, skóry przed iniekcjami, punkcjami, zabiegami chirurgicznymi i okulistycznymi; bez zawartości alkoholu; zawierający 7,5% powidonu jodowanego; skuteczny na: bakterie, prątki, grzyby, wirusy, pierwotniaki i przetrwalniki bakterii; w zależności od potrzeby z możliwością stosowania jako koncentrat lub po rozcieńczeniu. Butelka z atomizerem 250 ml 80
"Alkoholowy preparat o przedłużonym działaniu, do dezynfekcji i odtłuszczania skóry; barwiony
Część nr: 22
"Alkoholowy preparat o przedłużonym działaniu, do dezynfekcji i odtłuszczania skóry; barwiony; zawierający mieszaninę
trzech alkoholi (min. 70 %) i nadtlenku wodoru; bez fenolu i jego
pochodnych, jodu i jego związków, o spektrum działania B (w tym
MRSA, Tbc), F, V (w tym HBV, HIV, Herpes, Adeno, Rota), " Butelka 1 l 650
Antyseptyczny środek do mycia rąk, do dezynfekcji skóry rąk przed operacją i do dezynfekcji skóry przed operacją
Część nr: 23
Antyseptyczny środek do mycia rąk, do dezynfekcji skóry rąk przed operacją i do dezynfekcji skóry przed operacją, 4% plyn na skórę, zawierający chlorhexidini digluconas, subst. pomocnicze: glicerol, tlenek dialkiloaminowy, alkohol etylowy skażony alkoholem metylowym, hydroksyetylocelulozę, czerwień koszenilową E124, wodę oczyszczoną. "Opakowanie 0,5 l
" 100
Część nr: 24
Gazik do dezynfekcji skóry przed iniekcjami nasączony 70% alkoholem izopropylowym
Część nr: 25
Gazik do dezynfekcji skóry przed iniekcjami nasączony 70% alkoholem izopropylowym. Saszetka w rozmiarze 7cm x 7 cm, gazik złożony trzykrotnie, 6 warstw włókniny, wielkość gazika po rozłożeniu w przedziale 8-9,5cm-1112cm, wykonany z wysokogatunkowej 70g włókniny. Wyrób medyczny klasy I. Dopuszczone do stosowania przez IMiD. "opakowanie 100 sztuk
" 1000
Gazik do dezynfekcji skóry przed iniekcjami nasączony alkoholem izopropylowym z chlorheksydyną
Część nr: 26
Gazik do dezynfekcji skóry przed iniekcjami nasączony alkoholem izopropylowym z chlorheksydyną. Saszetka w rozmiarze 7cm x 7 cm, gazik złożony trzykrotnie, 6 warstw włókniny, wielkość gazika po rozłożeniu w przedziale 8-9,5cm-11-12cm, wykonany z wysokogatunkowej 70g włókniny. Wyrób medyczny klasy I. "opakowanie 100 sztuk
" 500
Gazik do dezynfekcji skóry przed iniekcjami nasączony 36,8% izopropanol, 47,3% etanol
Część nr: 27
Gazik do dezynfekcji skóry przed iniekcjami nasączony 36,8% izopropanol, 47,3% etanol, saszetka w rozmiarze 7cm x 7 cm, gazik złożony czterokrotnie, 9 warstw włókniny, wielkość gazika po rozłożeniu w przedziale 11x12 - 11x12,5 cm, wykonany z wysokogatunkowej 70g włókniny. Wyrób medyczny klasy I. "opakowanie 100 szt.
"Alkoholowy preparat o przedłużonym działaniu, do dezynfekcji i odtłuszczania skóry; bezbarwny; zawierający mieszaninę trzech alkoholi (min. 70 %) i nadtlenku wodoru
Część nr: 28
"Alkoholowy preparat o przedłużonym działaniu, do dezynfekcji i odtłuszczania skóry; bezbarwny; zawierający mieszaninę
MRSA, Tbc), F, V (w tym HBV, HIV, Herpes, Adeno, Rota)." Butelka z atomizerem 350 ml 6 250
"Alkoholowy preparat o przedłużonym działaniu, do dezynfekcji i odtłuszczania skóry
Część nr: 29
MRSA, Tbc), F, V (w tym HBV, HIV, Herpes, Adeno, Rota)." op. 1 l 800
Alkoholowy preparat do odkażania błon śluzowych oraz graniczącej z nimi skóry przed: operacjam
Część nr: 30
Alkoholowy preparat do odkażania błon śluzowych oraz graniczącej z nimi skóry przed: operacjami, zabiegami ginekologicznymi i położniczymi, cewnikowaniem pęcherza moczowego, zabiegami przezcewkowymi, dezynfekcji błon śluzowych obszaru genitalnego. Zawierający etanol, chlorheksydynę ,nadtlenek wodoru oraz poliwidon jako substancję zagęszczającą. pH 4,5-5. Bez zawartości jodu. "op. 500 ml
" 1 200
preparat w postaci gotowych do użycia rękawic nasączonych dichlorowodorkiem octenidyny przeznaczonych do dekontaminacji ciała pacjenta z MRSA
Część nr: 31
preparat w postaci gotowych do użycia rękawic nasączonych dichlorowodorkiem octenidyny przeznaczonych do dekontaminacji ciała pacjenta z MRSA, do skóry wrażliwej, nie wymagający spłukiwania op. 8 sztuk 2700
Pianka czyszcząco-pielęgnująca, przeznaczona jest do skóry zanieczyszczonej wydalinami
Część nr: 32
Pianka czyszcząco-pielęgnująca, przeznaczona jest do skóry zanieczyszczonej wydalinami, u obłożnie chorych pacjentów, mających problemy z trzymaniem moczu i kału, Zawiera substancje natłuszczające przeciwbakteryjnych i przeciwgrzybicznych, nie powoduje wysuszania skóry oraz błon śluzowych. bez konieczności użycia wody. Op. 500 ml z atomizerem 900
preparat w postaci kremu chroniący i intensywnie pielęgnujący podrażnioną, suchą, popękaną i łuszczącą się skóre
Część nr: 33
preparat w postaci kremu chroniący i intensywnie pielęgnujący podrażnioną, suchą, popękaną i łuszczącą się skóre. Pobudzający proces naturalnej regeneracji naskórka. Preparat zawierający oktenidynę, bisabol, pantenol oraz parafinę ciekłą bez zawartości substancji barwiących i zapachowych. Wspomaga proces regenracji naskórka w fazie epitelizacji. Polecany przy AZS, pieluszkowym zapaleniu skóry u dzieci powyżej 6 miesiąca życia płodowego, pielęgnacja skóry po radioterapii. Testowany dermatologicznie. Bez zawartości substancji barwiących i zapachowych. Preparat musi redukować powstawanie nieprzyjemnych zapachów np. przy nietrzymaniu moczu. "Op. 50 ml
" 150
Przyjazny dla skóry preparat do usuwania pozostałości po taśmach i substancjach klejących, gipsie, alginatach i cementach
Część nr: 34
Przyjazny dla skóry preparat do usuwania pozostałości po taśmach i substancjach klejących, gipsie, alginatach i cementach. Zawierający w składzie czysty terpen pomarańczowy i olej natłuszczający, niezawierający alkaliów i mydła. "
Butelka 500 ml" 30
bezbarwny preparat do higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji skóry z przedłużonym efektem skuteczności do 24h (do potwierdzenia badaniem)
Część nr: 35
Aseptoderm 2% CHG -bezbarwny preparat do higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji skóry z przedłużonym efektem skuteczności do 24h (do potwierdzenia badaniem). Preparat gotowy do użycia, zawierający 2 substancje aktywne: alkohol izopropylowy 70% (v/v) i 2% chlorheksydynę . Nie zawierający alkoholu etylowego, oktenidyny, jodu i jego pochodnych, nadtlenku wodoru, alkoholu benzylowego oraz 2-difenylolu. Spektrum działania: B (w tym Acinetobacter baumannii, wg EN 13727), Y (wg EN 13624), Mykobakterie (M. avium and M. terrae, wg EN 14348), V otoczkowe (wg EN 14476). Przebadany dermatologicznie. Czas kontaktu 30/60 sek. op. 250 ml 200
Część nr: 36
Aseptoderm 2% CHG -bezbarwny preparat do higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji skóry z przedłużonym efektem skuteczności do 24h (do potwierdzenia badaniem). Preparat gotowy do użycia, zawierający 2 substancje aktywne: alkohol izopropylowy 70% (v/v) i 2% chlorheksydynę . Nie zawierający alkoholu etylowego, oktenidyny, jodu i jego pochodnych, nadtlenku wodoru, alkoholu benzylowego oraz 2-difenylolu. Spektrum działania: B (w tym Acinetobacter baumannii, wg EN 13727), Y (wg EN 13624), Mykobakterie (M. avium and M. terrae, wg EN 14348), V otoczkowe (wg EN 14476). Przebadany dermatologicznie. Czas kontaktu 30/60 sek. op. 1 l 40
barwiony preparat do higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji skóry z przedłużonym efektem skuteczności do 24h (do potwierdzenia badaniem)
Część nr: 37
Aseptoderm 2% CHG -barwiony preparat do higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji skóry z przedłużonym efektem skuteczności do 24h (do potwierdzenia badaniem). Preparat gotowy do użycia, zawierający 2 substancje aktywne: alkohol izopropylowy 70% (v/v), 2% chlorheksydynę oraz barwniki (E-102 / tartrazyna, E-110 / żółcień pomarańczowa). Nie zawierający alkoholu etylowego, oktenidyny, jodu i jego pochodnych, nadtlenku wodoru, alkoholu benzylowego oraz 2-difenylolu. Spektrum działania: B (w tym Acinetobacter baumannii, wg EN 13727), Y (wg EN 13624), Mykobakterie (M. avium and M. terrae, wg EN 14348), V otoczkowe (wg EN 14476). Przebadany dermatologicznie. Czas kontaktu 30/60 sek. op. 1 l 88
Gotowa do użycia gąbka z 4% roztworem diglukonaniu chlorheksydyny do kąpieli przedoperacyjnej pacjenta
Część nr: 38
Gotowa do użycia gąbka z 4% roztworem diglukonaniu chlorheksydyny do kąpieli przedoperacyjnej pacjenta; gąbka 6000
Preparat w postaci żelu do masażu rozluźniająco-relaksującego. Bez zawartości substancji zapachowych i syntetycznych barwników
Część nr: 39
Preparat w postaci żelu do masażu rozluźniająco-relaksującego. Bez zawartości substancji zapachowych i syntetycznych barwników. Preparat lekko natłuszczający. Preparat musi nadawać się do oklepywania i profilaktyki osób chorych na zapalenie płuc. Preparat wspomaga terapię przeciwodleżynową i zapobiega odparzeniom butelka 500 ml 250
Chusteczki do dekontaminacji skóry w postępowaniu przedoperacyjnym oraz dekontaminacji skóry skolonizowanej patogenami wielolekoopornym
Część nr: 40
Chusteczki do dekontaminacji skóry w postępowaniu przedoperacyjnym oraz dekontaminacji skóry skolonizowanej patogenami wielolekoopornymi, w rozmiarze 20x30 cm, wykonane z polietylenowej włókniny o min gęstości 75g/m2, nasycone 2% roztworem diglukonianu chlorheksydyny. Jedno opakowanie chusteczek zawierające co najmniej 3 g chlorheksydyny. Efektywność biobójcza przebadana wg następujących norm EN 13727, EN 13624, EN 1499 w warunkach czystych i brudnych, potwierdzona badaniami. Wymagane jest, aby chusteczki zostawiały na skórze warstwę chlorheksydyny wykazującą działanie biobójcze do 24h po aplikacji, do potwierdzenia badaniem. Czas działania bakteriobójczego 60 sek po aplikacji, drożdżakobójczego 3 minuty po aplikacji. opakowanie 10 szt 2200
Czepek do dekontaminacji skóry w postępowaniu przedoperacyjnym oraz dekontaminacji skóry skolonizowanej patogenami wielolekoopornym
Część nr: 41
Czepek do dekontaminacji skóry w postępowaniu przedoperacyjnym oraz dekontaminacji skóry skolonizowanej patogenami wielolekoopornymi, wykonany z polietylenowej włókniny o min gęstości 160 g/m2 pokrytej warstwą foli zapobiegającej wypływaniu płynu, nasączony 2% roztworem diglukonianu chlorheksydyny. Efektywność biobójcza przebadana wg następujących norm EN 13727, EN 13624, EN 1499 w warunkach czystych i brudnych, potwierdzona badaniami. Czas działania bakteriobójczego 60 sek po aplikacji, drożdżakobójczego 3 minuty po aplikacji. szt. 600
Sterylny, gotowy do użycia roztwór służący do irygacji, czyszczenia, nawilżania ran ostrych, przewlekłych jak i oparzeniowych I-II stopnia
Część nr: 42
Sterylny, gotowy do użycia roztwór służący do irygacji, czyszczenia, nawilżania ran ostrych, przewlekłych jak i oparzeniowych I-II stopnia ,bez ograniczeń dotyczących czasu stosowania, usuwania biofilmu z rany w sposób zapewniający ochronę tkanki; do błon śluzowych przed cewnikowaniem, do pielęgnacji skóry wokół dostępów naczyniowych obwodowych i centralnych oraz dostępów do przewodu pokarmowego PEG,PEJ, bezzapachowy, zawierający poliheksanidynę i betainę; bez zawartości dodatkowych substancji czynnych takich jak jodopowidon, dichlorowodorek oktenidyny. chlorheksydyna. Bez zawartości glicerolu. Minimalizujący ból , fetor oraz stabilizujący pH w ranie na poziomie fizjologicznym. Wykazujący skuteczność bójczą wobec szczepów wielolekoopornych. Możliwość stosowania: u dzieci od 1 dnia życia, w terapii podciśnieniowej, w połączeniu z opatrunkami srebrowymi. Po otwarciu możliwość stosowania przez 8 tygodni. Wyrób medyczny klasy III. op. 350 ml 60
Gotowy do użycia roztwór wodny o zawartości kwasu podchlorawego HOCl 40ppm i podchlorynu sodu NaOCl 40ppm
Część nr: 43
" Gotowy do użycia roztwór wodny o zawartości kwasu podchlorawego HOCl 40ppm i podchlorynu sodu NaOCl 40ppm, o działaniu przeciwdrobnoustrojowym, przeciwzapalnym i natleniającym tkanki, przeznaczony do płukania śródoperacyjnego, ran pooperacyjnych, przetok oraz przewlekłych owrzodzeń, oparzeń termicznych I-go i II-go stopnia, chemicznych i elektrycznych, odczynów popromiennych. Szeroki zakres działania bakterio-, grzybo-, prątko-, sporo- i wirusobójczego potwierdzony testami (normy: EN 13727, EN 13624, EN 14563, EN 14347, EN 14476). Wyrób medyczny kl. IIb. Stabilny przez 60 dni od otwarcia.
" but. 250 ml z atomizerem 150
Część nr: 44
" but. 990 ml 150
preparat do dezynfekcji ran, błon śluzowych i graniczącą z nią skórą, przed, w trakcie i po zabiegach diagnostycznych i operacyjnych działający w czasie już od 1 min
Część nr: 45
"preparat do dezynfekcji ran, błon śluzowych i graniczącą z nią skórą, przed, w trakcie i po zabiegach diagnostycznych i operacyjnych działający w czasie już od 1 min.; bezbarwny, gotowy do użycia; skład chem.: na bazie oktenidyny, bez alkoholu, jodu i chlorheksydyny; z możliwością zastosowania przy cewnikowaniu pęcherza moczowego, możliwość wielokrotnego krótkotrwałego stosowania antyseptycznego w obrębie błon śluzowych i sąsiadujących tkanek przed i po procedurach diagnostycznych w obrębie jamy nosowej, narządów płciowych i odbytu (w tym pochwy, sromu, żołędzi prącia, nie wpływający negatywnie na gojenie się ran; spektrum działania: bakteriobójczy, grzybobójczy i wirusobójczy. Lek działa na bakterie (łącznie z Chlamydium i Mycoplasma),grzyby, drożdżaki, pierwotniaki (Trichomonas), wirusy (Herpes
simplex, inaktywuje HBV i HIV). działanie utrzymuje się w czasie 1 godziny; " Butelka z atomizerem 250 ml 250
"preparat do dezynfekcji ran, błon śluzowych i graniczącą z nią skórą, przed, w trakcie i po zabiegach diagnostycznych i operacyjnych działający w czasie już od 1 min
Część nr: 46
simplex, inaktywuje HBV i HIV). działanie utrzymuje się w czasie 1 godziny; " Butelka 1 l 100
Preparat w żelu przeznaczony do oczyszczania i nawilżania ran o działaniu dekontaminacyjnym, ułatwia zmianę opatrunków, wspomaga naturalny proces gojenia rany
Część nr: 47
Preparat w żelu przeznaczony do oczyszczania i nawilżania ran o działaniu dekontaminacyjnym, ułatwia zmianę opatrunków, wspomaga naturalny proces gojenia rany, zamawiający wymaga: doskonałej tolerancji przez rany, błony śluzowe i skórę, bezzapachowy, bezbarwny i bezbolesny w stosowaniu, zamawiający wymaga preparatu utrzymującego idealny bilans wilgoci w rane i wspomagającego działania przy terapii ran chronicznych - głębokich i powierzchniowych o małym wysięku lub prawie suchych ; skład chem,: zawierający oktenidynę i hydroksymetylocelulozę, bez alkoholu i poliheksanidyny Pojemnik 20 ml 20
Sterylny preparat na bazie octenidyny, do oczyszczania i nawilżania ran, o bardzo wysokiej tolerancji wykazywanej przez skórę i tkanki, wytwarzającego idealne warunki dla gojenia się ran
Część nr: 48
Sterylny preparat na bazie octenidyny, do oczyszczania i nawilżania ran, o bardzo wysokiej tolerancji wykazywanej przez skórę i tkanki, wytwarzającego idealne warunki dla gojenia się ran, zalecanego do bezbolesnego i delikatnego zdejmowania opatrunków przyschniętych lub pokrytym skrzepem, oczyszczającego rany z patogenów tworzących biofilm - w tym do ran przewlekłych, możliwość stosowania preparatu w terapii podciśnieniowej leczenia ran (NPWT), zamawijący wymaga w składzie zawartości surfaktantu - etyloheksylogliceryny, w postaci płynu butelka 350 ml 20
Roztwór wodny do dezynfekcji, gotowy do użycia+Środek dezynfekujący, oparty na 6% nadtlenku wodoru
Część nr: 49
Roztwór wodny do dezynfekcji, gotowy do użycia, na bazie nadtlenku wodoru (6%) i kationów srebra poniżej 0,005%; Kompatybilny z urządzeniem typu NOCOSPRAY, posiadający potwierdzenie kompatybilności wydane przez producenta urządzenia; Wraz z urządzeniem NOCOSPRAY spełniający normę EN 17-272 w zakresie B,V,F,S w dawce max. 5ml/m3 – wymagane dołączenie badań. Minimalna wydajność z jednego opakowania 200 m3. Produkt zarejestrowany jako biobójczy, dedykowany do placówek służby zdrowia i obszaru klinicznego, biodegradowalny w 99,9%; nie powoduje korozji i nie pozostawia śladów po procesie Butelka 1 000 ml 470
Roztwór wodny do dezynfekcji, gotowy do użycia, na bazie nadtlenku wodoru (12%) i kationów srebra poniżej 0,005%; Kompatybilny z urządzeniem typu NOCOSPRAY, posiadający potwierdzenie kompatybilności wydane przez producenta urządzenia; Wraz z urządzeniem NOCOSPRAY spełniający normę EN 17-272 w zakresie B,V,F,S w dawce max. 3ml/m3 – wymagane dołączenie badań. Minimalna wydajność z jednego opakowania 333 m3. Produkt zarejestrowany jako biobójczy, dedykowany do placówek służby zdrowia i obszaru klinicznego, biodegradowalny w 99,9%; nie powoduje korozji i nie pozostawia śladów po procesie Butelka 1 000 ml 570
Środek dezynfekujący, oparty na 6% nadtlenku wodoru bez zapachu. Gotowy do użycia roztwór wodny, nietoksyczny, nie pozostawiający osadów na powierzchniach, biodegradowalny w 99,9%. Działanie bakteriobójcze, wirusobójcze, grzybobójcze i sporobójcze. Kompatybilny z urządzeniem Glosair Opakowanie Cardrige 2l. 110
Cztero-enzymatyczny, płynny preparat myjąco-dezynfekujący przeznaczony do ręcznego mycia i dezynfekcji skażonych narzędzi, sprzętu endoskopowego i sprzętu medycznego
Część nr: 50
Cztero-enzymatyczny, płynny preparat myjąco-dezynfekujący przeznaczony do ręcznego mycia i dezynfekcji skażonych narzędzi, sprzętu endoskopowego i sprzętu medycznego; zawierający QAV, niejonowe środki powierzchniowo czynne; możliwość stosowania w myjkach ultradźwiękowych; rozpuszczający albuminy, glikogen, trójglicerydy; posiadający bardzo dobre właściwości myjące; skuteczny przeciwko: B, F, V do 15 minut przy stężeniu 0,5%; przebadany wg następujących norm: EN13727, EN13624, EN14476 oraz EN14561, EN14562, EN17111; posiadający przyjemny zapach; op. 5 l 75
Płynny, alkaliczny środek do mycia w myjniach dezynfektorach
Część nr: 51
ZGODNIE Z ZAŁACZNIKIEM NR 1
Detergentowy preparat do maszynowego mycia endoskopów kompatybilny z myjnią automatyczną ETD firmy Olympus
Część nr: 52
Detergentowy preparat do maszynowego mycia endoskopów, kompatybilny z myjnią automatyczną ETD firmy Olympus, oparty na niejonowych środkach powierzchniowo czynnych i glikolu, zapewniający optymalną skuteczność czyszczenia w niższych temperaturach Opakowanie zbiorcze 3 x 5l 10
Aktywator do preparatu dezynfekcyjnego kompatybilny z myjnią automatyczną ETD firmy Olympus. Opakowanie zbiorcze 3 x 5l 14
Środek dezynfekujący oparty na kwasie nadoctowym (PAA), nadtlenku wodoru. Do maszynowego mycia endoskopów, kompatybilny z myjnią automatyczną ETD firmy Olympus. Spektrum: B, F, Tbc, V, S. Opakowanie zbiorcze
(3x2,8l) 10
Preparat do dezynfekcji endoskopów giętkich. Przeznaczony do dezynfekcji chemicznotermicznej w temp. 50-.60° C
Część nr: 53
Preparat do dezynfekcji endoskopów giętkich. Przeznaczony do dezynfekcji chemicznotermicznej w temp. 50-.60° C . Zawierający aldehyd glutarowy, etanol, inhibitory korozji bez formaldehydu, glikosalu raz kwasów organicznych. Kompatybilny z myjnią ETD firmy Olympus. Spectrum: B (Tbc), F, V (Polio, HIV, HBV, Adeno, Vaccinia), S, jaja glisty, Helicobacter pyroli w czasie do 5 minut. Bezbarwny o pH 3,6, gęstość 1,04g/cm3. Kanister 5 l 90
Preparat myjący (enzymatyczny) do maszynowego, termicznego oraz chemiczno-termicznego mycia wyrobów medycznych w tym endoskopów giętkich, fiberoskopów. Posiadający rekomendacje producenta endoskopów.
Część nr: 54
Preparat myjący (enzymatyczny) do maszynowego, termicznego oraz chemiczno-termicznego mycia wyrobów medycznych w tym endoskopów giętkich, fiberoskopów. Posiadający rekomendacje producenta endoskopów. Płynny w koncentracie. Zawierajacy enzymy, glikole, inhibitory korozji, niejonowe związki powierzchniowo czynne. Gęstość (20°C): 1,01g/cm3. Neutralny. Wartość pH koncentratu 6,0 - 7,5. Wymagane stężenie roztworu roboczego: 0,5% (w zakresie temperatur 30°C - 60°C). Wyrób medyczny kl. I. kanister 5 l 60
Trójenzymatyczny preparat (amylaza, lipaza, proteaza) do wstępnej dezynfekcji i nawilżania narzędzi aplikowany w postaci piany. Spektrum: B, F. Czas działania 15 min. Butelka 750 ml z atomizerem 215
Preparat do dezynfekcji wysokiego poziomu wyrobów medycznych m.in. endoskopów, na bazie kwasu nadoctowego, zachowujący aktywność 15 dni. Spektrum działania: B (Tbc), F, V, Spory. Czas działania do 5 min. Kanister 5 l + paski testowe 30 op. po 100 sztuk 5
5-enzymatyczny preparat do mycia narzędzi
Część nr: 55
Płyn gotowy do użycia, czyszcząco-dezynfekujący o właściwościach bakteriobójczych i grzybobójczych oraz dezynfekujący o właściwościach wirusobójczych, prątkobójczych, sporobójczych
Część nr: 56
Płyn gotowy do użycia, czyszcząco-dezynfekujący o właściwościach bakteriobójczych i grzybobójczych oraz dezynfekujący o właściwościach wirusobójczych, prątkobójczych, sporobójczych. Czas działania na spory nie dłuższy niż 15 min, na prątki nie dłuższy niż 3 min. Przeznaczony do stosowania na powierzchnie mające i niemające bezpośredniego kontaktu z żywnością. O szerokim zakresie kompatybilności materiałowej (stal, aluminium, tworzywa sztuczne, okleiny meblowe). Zawierający jako substancję czynną ustabilizowany kwas podchlorawy – wymagane utrzymanie stabilnych parametrów produktu przez rok od daty produkcji, bez względu na datę pierwszego użycia. Nie zawierający alkoholu i innych substancji niebezpiecznych, przebadany dermatologicznie na skórze wrażliwej i atopowej, hipoalergiczny, posiada neutralne dla skóry pH. "op. 500 ml
Preparat do szybkiej dezynfekcji wyrobów medycznych oraz małych i trudnodostępnych powierzchni odpornych na działanie alkoholi w placówkach służby zdrowia
Część nr: 57