Results of the procurement procedure
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:Reference number: DNRGS180252
II.1.2)Main CPV code79540000 Interpretation services
II.1.4)Short description:
Ramavtal avseende bokningssystem samt tillhandahållande av tolktjänster till Region Halland inom flertalet språk till och från svenska språket. Upphandlingen omfattar inte teckentolk eller översättningstjänster.
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement:
457973-2019 - ResultatSverige-Halmstad: Tolktjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tolkförmedling
Referensnummer: DNRGS180252
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79540000 Tolktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen