Νομική βάση:
Οδηγία 2014/24/ΕΕ
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Μίσθωση δωματίων ξενοδοχείου ή επιπλωμένων διαμερισμάτων, για τη στέγαση των φοιτητών του Παν. Πατρών στο Αγρίνιο για 2 ακαδ. έτη, με δικαίωμα προαίρεσης 1 επιπλέον έτος(Επαναληπτική διαδικασία)
Αριθμός αναφοράς: 36/23
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV70130000 Υπηρεσίες ενοικίασης ιδιόκτητων ακινήτων
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Επαναληπτική διαδικασία για τη μίσθωση δωματίων ξενοδοχείου/ων ή επιπλωμένων διαμερισμάτων, για την κάλυψη των αναγκών στέγασης των φοιτητών του Πανεπιστημίου Πατρών στη πόλη του Αγρινίου» για δύο (2) ακαδημαϊκά έτη, με δικαίωμα προαίρεσης ένα (1) επιπλέον ακαδημαϊκό έτος.
Η εκτιμώμενη αξία της Σύμβασης ανέρχεται στο ποσό των 267.301,00€ (συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 13%, ποσού προαίρεσης και φόρου διαμονής)
ΣΗΜΕΙΩΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΣΤΟ ΠΕΔΙΟ ΙΙ.1.5 ΔΕΝ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ Ο ΦΟΡΟΣ ΔΙΑΜΟΝΗΣ ΑΞΙΑΣ 10.000 ΕΥΡΩ
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξίαΑξία χωρίς ΦΠΑ: 227 700.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV70130000 Υπηρεσίες ενοικίασης ιδιόκτητων ακινήτων
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Μίσθωση 30 κλινών στο Αγρίνιο για δύο (2) ακαδημαϊκά έτη, με δικαίωμα προαίρεσης ένα (1) επιπλέον ακαδημαϊκό έτος, κατά πρόβλεψη δηλαδή από 1/10/2023 μέχρι 30/6/2024 και από 1/10/2024 μέχρι 30/6/2025.
Δικαίωμα προαίρεσης για ένα επιπλέον ακαδημαϊκό έτος, δηλαδή από 1/10/2025 μέχρι 30/6/2026
ΣΗΜΕΙΩΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΣΤΟ ΠΕΔΙΟ ΙΙ.2.6 ΔΕΝ ΕΧΕΙΣΥΜΠΕΡΙΛΗΦΘΕΙ Ο ΦΟΡΟΣ ΔΙΑΜΟΝΗΣ