Раздел ІІ: Предмет
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Предоставяне на услуги по обучение на служителите на ЕИФ за професионално и личностно развитие
Референтен номер: 2019-HRM-DPS
II.1.2)Основен CPV код80511000 Услуги по обучение на персонала
II.1.4)Кратко описание:
Динамична система за доставки за услуги по обучение за персонала на Европейския инвестиционен фонд за професионално и личностно развитие, в следните категории:
— социални умения (4 категории);
— езици;
— корпоративни/бизнес умения;
— умения в областта на ИТ;
— индивидуална подготовка.
Динамичната система за доставки включва също така и категория за техническа база за обучение.
II.1.5)Прогнозна обща стойностСтойност, без да се включва ДДС: 2 860 000.00 EUR
II.1.6)Информация относно обособените позицииНастоящата поръчка е разделена на обособени позиции: да
Оферти могат да бъдат подавани за всички обособени позиции
II.2)Описание
II.2.1)Наименование:
Социални умения — лидерство и управление
Обособена позиция №: 1
II.2.2)Допълнителни CPV кодове80532000 Услуги, свързани с обучение по управление
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Обученията за лидерство и управление са насочени към предоставянето на насоки на ръководителите за повишаване на техните способности за лидерство. Списъкът на курсовете трябва да включва, но без да се ограничава само до:
— въведение в управлението за новоназначени ръководители;
— ефективност на управлението;
— ефективност на екипа;
— даване на обратна връзка и управление на трудни разговори;
— стратегическо мислене.
Очакваната продължителност на всеки курс на обучение е средно 1 или 2 дни.
Социални умения — Комуникация и представяне
Обособена позиция №: 2
II.2.2)Допълнителни CPV кодове80500000 Услуги по обучение
Обученията за комуникация и представяне се фокусират върху развитието на способността да се правят вдъхновяващи и убедителни презентации, както и да бъдат подготвени за интервенции за различни поводи. Списъкът на курсовете трябва да включва, но без да се ограничава само до:
— презентационни умения за говорене пред публика;
— работа с медиите;
— въздействаща комуникация — разказване на история.
Социални умения — Водене на преговори
Обособена позиция №: 3
Тази област на обучение се фокусира върху подкрепата на заинтересованите членове на персонала да преговарят уверено и по професионален, етичен и компетентен начин. Списъкът на курсовете трябва да включва, но без да се ограничава само до:
— умения за водене на преговори;
— умения за оказване на влияние.
Социални умения — лична ефективност
Обособена позиция №: 4
II.2.2)Допълнителни CPV кодове80570000 Услуги по обучение за повишаване квалификацията на персонала
Обученията за лична ефективност ще се съсредоточат върху области, които трябва да бъдат подобрени според служителите и техните ръководители. Списъкът на курсовете трябва да включва, но без да се ограничава само до:
— обучение за гласови възможности;
— управление на времето;
— писане на доклади;
— бързо четене;
— управление на стреса;
II.2.1)Наименование:Обособена позиция №: 5
II.2.2)Допълнителни CPV кодове80580000 Осигуряване на курсове по чужди езици
Езиковите умения са свързани със способността на членовете на персонала да се изразяват на чужд език и следователно лесно да взаимодействат с външни колеги, които не говорят английски.
Очакваните услуги по обучение се състоят от следните курсове:
— Френски език — очаквана продължителност: 2 часа обучение на седмица за период до 10 месеца на година,
— Немски език — очаквана продължителност: 2 часа обучение на седмица за период до 10 месеца на година,
Други изисквания за обучение, свързани с тази категория 5, могат да бъдат изискани в конкретна покана за участие в конкурс в рамките на динамичната система за покупки (DPS), включително например и наред с други, обучения на други езици като италиански, испански и английски чрез индивидуален подход или чрез използване на устройство на базата на ИТ (напр. уроци по Skype, с онлайн поддръжка).
Корпоративни/бизнес умения
Обособена позиция №: 6
Обученията за корпоративни/бизнес умения трябва да се съсредоточат върху това да се даде възможност на персонала да се запознае с основните бизнес дейности на ЕИФ, по-специално от нормативна и пазарна гледна точка. Списъкът на курсовете трябва да включва, но без да се ограничава само до:
— нормативен и правен курс;
— структуриране на фондове;
— дългови средства;
— EVCA,
— Basel III.
Други изисквания за обучение, свързани с категория 6, могат да бъдат изискани в конкретна покана за участие в конкурс в рамките на динамичната система за покупки (DPS) включително например и наред с други, обучения на тема „Инвестиционни фондове“ или „Люксембургско корпоративно право“.
II.2.1)Наименование:Обособена позиция №: 7
II.2.2)Допълнителни CPV кодове80533000 Услуги по компютърно обучение и получаване на знания в областта на информатиката
Тази област трябва да се фокусира върху подобряването на ИТ уменията на членовете на персонала, така че те да могат да изпълняват задачите си възможно най-ефективно. Списъкът на курсовете трябва да включва, но без да се ограничава само до:
— основи на excel и за напреднали,
— excel VBA,
— бизнес обекти (BO).
II.2.1)Наименование:Обособена позиция №: 8
Индивидуалната подготовка се предоставя като допълнителен инструмент за професионално развитие. Очакваните услуги за обучение се състоят в предоставянето на една 2-часова индивидуална сесия на месец за период от минимум 6 месеца. Сесиите по подготовка имат за цел да поддържат и да развият допълнително културата по наставничество в ЕИФ.
Техническа база за обучение
Обособена позиция №: 9
II.2.2)Допълнителни CPV кодове80520000 Техническа база за обучение
В случай че курсът за обучение не се предоставя в помещенията на ЕИФ, ЕИФ може да използва съоръженията на доставчика на услуги, които трябва да включват следното:
— заседателна зала с климатизация, която може да побере до 50 служители на ЕИФ, достъпна за хора с увреждания;
— всяко ИТ оборудване, което е необходимо за предоставянето на курса, като проектор, екран, флипчарт и съответните маркери;
— всяко друго оборудване като бележници и химикалки за участниците;
— интернет свързаност, позволяваща на обучителя да свърже своя собствен лаптоп или лаптопа на ЕИФ към проектора;
— топли и студени напитки по време на курса;
— ресторантьорски съоръжения за осигуряване на 3-степенен обяд (предястие, основно ястие, десерт), който да бъде включен за целодневните курсове за обучение,
— съоръженията за паркиране да бъдат достъпни поне за обучителя(-ите).
ЕИФ предвижда да използва 1/няколко доставчици на услуги за техническа база за обучение за до 50% от курсовете за обучение всяка година. Тези цифри обаче са ориентировъчни и могат да бъдат увеличени/намалени въз основа на действителните нужди на ЕИФ.
II.1)Opseg nabave
II.1.1)Naziv:
Nabava usluga osposobljavanja zaposlenicima EIF-a radi profesionalnog i osobnog razvoja
Referentni broj: 2019-HRM-DPS
II.1.2)Glavna CPV oznaka80511000 Usluge izobrazbe kadrova
II.1.4)Kratak opis:
Dinamički sustav nabave za usluge osposobljavanja zaposlenicima EIF-a radi profesionalnog i osobnog razvoja u sljedećim kategorijama:
— meke vještine (4 kategorije),
— jezici,
— korporativne/poslovne vještine,
— IT vještine,
— individualno savjetovanje.
Dinamički sustav nabave uključuje i kategoriju objekata za osposobljavanje.
II.1.5)Procijenjena ukupna vrijednostVrijednost bez PDV-a: 2 860 000.00 EUR
II.1.6)Podaci o grupamaOvaj ugovor podijeljen je na grupe: da
Ponude se mogu podnijeti za sve grupe
II.2)Opis
II.2.1)Naziv:
Meke vještine — vodstvo i upravljanje
Grupa br.: 1
II.2.2)Dodatne šifre CPV-a80532000 Usluge poslovodne izobrazbe
II.2.4)Opis nabave:
Cilj je osposobljavanja u području vodstva i upravljanja rukovoditeljima osigurati smjernice za jačanje sposobnosti vođenja. Popis tečajeva uključuje, ali nije ograničen na:
— uvod u upravljanje za novoimenovane rukovoditelje,
— upravljanje učinkovitošću,
— učinkovitost tima,
— osiguravanje povratnih informacija i upravljanje zahtjevnim razgovorima,
— strateško razmišljanje.
Očekivano je trajanje svakog tečaja osposobljavanja je prosjeku 1 do 2 dana.
Meke vještine — komunikacija i prezentiranje
Grupa br.: 2
II.2.2)Dodatne šifre CPV-a80500000 Usluge izobrazbe
Osposobljavanje u pogledu komunikacije i prezentiranja usmjereno je na razvijanje sposobnosti održavanja inspirativnih i uvjerljivih prezentacija te sposobnosti interveniranja u različitim prilikama. Popis tečajeva uključuje, ali nije ograničen na:
— vještine prezentiranja i javnog nastupa,
— rad s medijima,
— komunikaciju koja ostavlja dojam – pričanje priča.
Meke vještine - pregovaranje
Grupa br.: 3
Ovo područje osposobljavanja usmjereno je na podršku predmetnih zaposlenika kako bi mogli samopouzdano pregovarati na profesionalan, etički i kompetentan način. Popis tečajeva uključuje, ali nije ograničen na:
— vještine pregovaranja,
— vještine vršenja utjecaja.
Meke vještine — osobna učinkovitost
Grupa br.: 4
II.2.2)Dodatne šifre CPV-a80570000 Usluge izobrazbe u području osobnog razvoja
Osposobljavanja u domeni osobne učinkovitosti bit će usmjerena na područja koja treba popraviti prema mišljenju zaposlenika i njihovih rukovoditelja. Popis tečajeva uključuje, ali nije ograničen na:
— glasovne treninge,
— upravljanje vremenom,
— pisanje izvješća,
— brzo čitanje,
— upravljanje stresom.
II.2.1)Naziv:Grupa br.: 5
II.2.2)Dodatne šifre CPV-a80580000 Organiziranje tečajeva za učenje jezika
Jezične vještine povezane su sa sposobnošću zaposlenika da se izražavaju na stranom jeziku i jednostavno komuniciraju sa svojim vanjskim kolegama koji ne govore engleski jezik.
Očekivane usluge osposobljavanja obuhvaćaju sljedeće tečajeve:
— francuski jezik: očekivano trajanje: 2 sata osposobljavanja tjedno tijekom razdoblja od najviše 10 mjeseci godišnje,
— njemački jezik: očekivano trajanje: 2 sata osposobljavanja tjedno tijekom razdoblja od najviše 10 mjeseci godišnje.
Ostali zahtjevi za osposobljavanje u ovoj Kategoriji 5 mogu se zatražiti u posebnom pozivu na nadmetanje u okviru dinamičkog sustava nabave koji, primjerice, uključuju, među ostalim, osposobljavanje u području drugih jezika poput talijanskog, španjolskog i engleskog prema načelu jedan-na-jedan ili upotrebom IT alata (npr. satovi s pomoću Skypea, uz internetsku podršku).
Korporativne/poslovne vještine
Grupa br.: 6
Osposobljavanje u području korporativnih/poslovnih vještina bit će usmjereno na omogućavanje zaposlenicima da se upoznaju s glavnom djelatnošću EIF-a, naročito iz regulatorne i tržišne perspektive. Popis tečajeva uključuje, ali nije ograničen na:
— tečaj zakonodavstva i prava,
— strukturiranje financiranja,
— financiranje dugova,
Ostali zahtjevi za osposobljavanje u Kategoriji 6 mogu se zatražiti u posebnom pozivu na nadmetanje u okviru dinamičkog sustava nabave koji, primjerice, uključuju, među ostalim, tečajeve o „investicijskim fondovima” ili o „luksemburškom korporativnom pravu”.
II.2.1)Naziv:Grupa br.: 7
II.2.2)Dodatne šifre CPV-a80533000 Usluge usvajanja rada i izobrazba za rad s računalom
Ovo je područje usmjereno na IT vještine zaposlenika kako bi mogli obavljati svoje zadaće što je moguće uspješnije. Popis tečajeva uključuje, ali nije ograničen na:
— osnovnu i naprednu razinu rada u Excelu,
— Excel VBA,
— platformu Business Objects (BO).
Individualno savjetovanje
Grupa br.: 8
Individualno savjetovanje nudi se kao dodatni alat za profesionalni razvoj. Očekivane usluge osposobljavanja obuhvaćaju individualnu sesiju jedan-na-jedan u trajanju od 2 sata, jedanput mjesečno, u razdoblju od najmanje 6 mjeseci. Cilj je sesija savjetovanja održavanje i daljnji razvoj kulture savjetovanja u EIF-u.
Objekti za osposobljavanje
Grupa br.: 9
II.2.2)Dodatne šifre CPV-a80520000 Sredstva za izobrazbu
Ako se tečaj osposobljavanja ne održava u prostorijama EIF-a, EIF se može koristiti objektima pružatelja usluge koji moraju uključivati sljedeće:
— klimatiziranu sobu za sastanke u koju se može smjestiti 50 zaposlenika EIF-a i koja ima pristup za osobe s invaliditetom,
— svu IT opremu koja je potrebna za održavanje tečajeva, primjerice projektor, zaslon, demonstracijsku ploču za pisanje s odgovarajućim flomasterima,
— svu ostalu opremu poput blokova za pisanje i olovaka za polaznike,
— internetsku vezu kojom se predavačima omogućuje povezivanje njihovih prijenosnih računala ili EIF-ovog računala na projektor,
— tople i hladne napitke za vrijeme tečaja,
— restoran koji nudi ručak u 3 slijeda (predjelo, glavno jelo i desert), uključen u cjelodnevne tečajeve osposobljavanja,
— parkirna mjesta, barem za predavače.
EIF predviđa upotrebu 1/nekoliko objekata za osposobljavanje koji pripadaju pružateljima usluga za najviše 50 % tečajeva svake godine. Međutim, ovi su brojevi indikativni i mogu se povećavati/smanjivati ovisno o stvarnim potrebama EIF-a.