Szolgáltatások - 459059-2015
Normál nézet megjelenítése
Magyarország-Budapest: Építészeti tervezési szolgáltatások
2015/S 250-459059
Tervpályázati kiírás
A tervpályázati kiírás a következő irányelv hatálya alá tartozik: 2004/18/EK irányelv
I. szakasz: Ajánlatkérő
II.1)Meghatározás
II.1.1)A kiíró által a tervpályázati eljáráshoz/projekthez rendelt elnevezés:
Liget Budapest Néprajzi Múzeum – Tervpályázat.
II.1.2)Rövid meghatározás:
A Városliget Zrt. mint ajánlatkérő meghívásos, két szakaszos nemzetközi építészeti tervpályázatot hirdet a Liget Budapest projekt keretében tervezett Néprajzi Múzeum épületének megtervezésére, a budapesti Városliget területén.
A Liget Budapest az új épületekkel, a Városliget zöldfelületének teljes megújításával, valamint a már itt működő intézmények rekonstrukciójával és fejlesztésével a jövőben Budapest egyik meghatározó, Európa-szerte ismert turisztikai és kulturális desztinációja, családi élményparkja lesz.
A jelen tervpályázat célja annak a tervezőnek a megtalálása, akinek pályaműve:
— funkcionálisan kielégíti a 21. századi múzeumi elvárásokat, flexibilis tereket biztosít a következő évtizedekre a beköltöző intézménynek és megfelelő körülményeket a látogatóbarát működéshez,
— a kortárs építészet legmagasabb színvonalán maradandó esztétikai élményt is nyújt a látogatónak és hozzájárul Budapest épített örökségének gazdagításához,
— tisztelettel kezeli a Városliget történeti parkját és környezetét,
— egyedi, erőteljes építészeti gondolatot megfogalmazó épületet hoz létre, amely képes növelni Budapest és a magyar kultúra nemzetközi ismertségét,
— nyitott, átlátható, hívogató közösségi tereket biztosít Budapest lakóinak és a belföldi és külföldi látogatóknak egyaránt,
— a fenntartható építészet példaértékű, napjaink elvárásainak innovatív módon megfelelő épülete,
— okos megoldásokon alapul, biztosítva az elvárt költséghatékonyságot,
— hosszú távon gazdaságosan üzemeltethető megoldást jelent a benne működő múzeumi intézmény számára.