Раздел ІІ: Обект на поръчката
II.1)Описание
II.1.1)Заглавие на поръчката, предоставено от възлагащия орган:
„Извършване на техническа поддръжка на Система за гласови комуникации (Voice Communication System – VCS), експлоатирана във Военновъздушните сили на Република България, рамково споразумение“
II.1.2)Вид на поръчката и място на изпълнение на строителството, място на доставката или място на предоставяне на услугитеУслуги
Категория услуга № 13: Компютърни и свързаните с тях услуги
Основна площадка или място на изпълнение на строителството, място на доставката или място на предоставяне на услугите: Р България
Следгаранционната (техническата) поддръжка на VCS се извършва във военни формирования, съгласно Забележка към Приложение 1 от ТС № ТС А 91.4232.22.
код NUTS BG България / Bulgaria
II.1.4)Информация относно рамковото споразумениеРамково споразумение с един оператор
Срок на действие на рамковото споразумение
Продължителност в месеци: 60
Обща прогнозна стойност на покупките за целия срок на действие на рамковото споразумение
Прогнозна стойност, без да се включва ДДС : 3100000 BGN
II.1.5)Кратко описание на поръчката или покупката/ите:
Следгаранционната (техническата) поддръжка на Voice Communication System (VCS) е свързана с поддържането на постоянна работоспособност, осигуряване използване по предназначение за комуникационната, информационната и навигационната система (КИНС) на ВВС и осигуряване на безопасност на полетите, както и бойното използване на авиацията.
Следгаранционната (техническата) поддръжка на VCS се извършва на елементите от „Списък на елементите за следгаранционна поддръжка”, Приложение 1 към Техническа спецификация № ТС А 91.4232.22.
II.1.6)Oбщ терминологичен речник (CPV)72600000 Услуги по оказване на помощ и консултации в областта на компютърните системи
II.2)Количество или обем на поръчката
II.2.1)Общо количество или обем :
Следгаранционната поддръжка на VCS, експлоатирана във Военновъздушните сили включва в обхвата си:
1. Превантивна поддръжка;
2. Поддръжка при аварийни ситуации (на повикване);
3. Дистанционна поддръжка;
4. Ремонт на повредени блокове, възли и детайли;
5. Технологично обновяване на софтуер;
6. Демонтаж, преместване, инсталиране, интегриране, подмяна на консумативи и/или пускане в експлоатация на оборудване (система, системи);
7. Провеждане на курсове за обучение на длъжностни лица, експлоатиращи VCS.
Подробното описание на изискванията на възложителя относно следгаранционната поддръжка на VCS, експлоатирана във Военновъздушните сили е посочено в техническа спецификация № ТС А 91.4232.22 в настоящата Документация.
II.2.2)Информация относно опциитеОпции: не