Раздел ІІ: Предмет
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
,,Доставка на медицински изделия за диализа, необходими за провеждане на хемодиализно лечение в „МБАЛ –Самоков”ЕООД”
II.1.2)Основен CPV код33140000 Медицински консумативи
II.1.4)Кратко описание:
Предметът на поръчката включва доставка чрез покупка на медицински изделия за диализа, необходими за провеждане на хемодиализно лечение в „МБАЛ –Самоков” ЕООД, гр.Самоков, разделена на 22 /двадесет и две/ самостоятелно обособени позиции с по едно медицинско изделие със съответното наименование.
Всеки участник може да участва за една, повече или всички обособени позиции.
Всеки участник има право да представи само една оферта.
Участникът представя само една оферта, като не се допуска представяне на варианти.
Медицинските изделия, трябва да отговарят на изискванията на Закона за медицинските изделия;
Предлаганите медицински изделия трябва да имат нанесена „СЕ” маркировка и да имат ЕС сертификат за нанесена „СЕ” маркировка или декларация от производителя за съответствие на същите с Директива 93/42/ЕИО.
II.1.5)Прогнозна обща стойностСтойност, без да се включва ДДС: 172 325.00 BGN
II.1.6)Информация относно обособените позицииНастоящата поръчка е разделена на обособени позиции: да
Оферти могат да бъдат подавани за всички обособени позиции
II.2)Описание
II.2.1)Наименование:
ОБОСОБЕНА ПОЗИЦИЯ №1 Диализатори
Обособена позиция №: 1
II.2.2)Допълнителни CPV кодове33140000 Медицински консумативи
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Остатъчният срок на годност на медицинските изделията към датите на доставка трябва да бъде не по-малък от 75 % от обявения върху опаковката към датата на доставка.
Участникът трябва да приложи към офертата си инструкции за употреба, подробно описващи техническите характеристики на предлаганите медицински изделя, от които да е видно, че същите отговарят на всички минимални технически изисквания, посочени в настоящата документация на Възложителя.
Важно: Задължително изискване към участниците е да представят мостри за медицинските изделия за обособените позиции, които оферират, в оригинални опаковки за доказване на съотвтствие между оферираните продукти и заложените в техническата спецификация изисквания.
1Диализатори low flux синтетична мембрана; изработени от висококачествен, биосъвместим синтетичен материал /полисулфон или други негови деривати/.Корпус, изработен от поликарбонат или друг качествен и устойчив на външни влияния материал. Дизайн и структура, позволяваща оптимален кръвен и диализатен поток, без наличие на неизползваеми пространства, отлично отстраняване на ниско и средно молекулярни субстанции /β2-микроглобулин при минимална загуба на албумини/, с висока антитромбогенност, позволяваща използването на малки дози хепарин. стерилизация: – гама-лъчи, ≥1,5 м2
ОБОСОБЕНА ПОЗИЦИЯ №2 Диализатори
Обособена позиция №: 2
1Диализатори low flux синтетична мембрана; изработени от висококачествен, биосъвместим синтетичен материал /полисулфон или други негови деривати/.Корпус, изработен от поликарбонат или друг качествен и устойчив на външни влияния материал. Дизайн и структура, позволяваща оптимален кръвен и диализатен поток, без наличие на неизползваеми пространства, отлично отстраняване на ниско и средно молекулярни субстанции /β2-микроглобулин при минимална загуба на албумини/, с висока антитромбогенност, позволяваща използването на малки дози хепарин. стерилизация: – гама-лъчи, ≥1,8 м2
ОБОСОБЕНА ПОЗИЦИЯ №3 Диализатори
Обособена позиция №: 3
1Диализатори low flux синтетична мембрана; изработени от висококачествен, биосъвместим синтетичен материал /полисулфон или други негови деривати/.Корпус, изработен от поликарбонат или друг качествен и устойчив на външни влияния материал. Дизайн и структура, позволяваща оптимален кръвен и диализатен поток, без наличие на неизползваеми пространства, отлично отстраняване на ниско и средно молекулярни субстанции /β2-микроглобулин при минимална загуба на албумини/, с висока антитромбогенност, позволяваща използването на малки дози хепарин. стерилизация: – гама-лъчи, ≥2,0 м2
ОБОСОБЕНА ПОЗИЦИЯ №4 Диализатори
Обособена позиция №: 4
1Диализатори low flux синтетична мембрана; изработени от висококачествен, биосъвместим синтетичен материал /полисулфон или други негови деривати/.Корпус, изработен от поликарбонат или друг качествен и устойчив на външни влияния материал. Дизайн и структура, позволяваща оптимален кръвен и диализатен поток, без наличие на неизползваеми пространства, отлично отстраняване на ниско и средно молекулярни субстанции /β2-микроглобулин при минимална загуба на албумини/, с висока антитромбогенност, позволяваща използването на малки дози хепарин. стерилизация: – парова ≥ 1,5 м2
ОБОСОБЕНА ПОЗИЦИЯ №5 Диализатори
Обособена позиция №: 5
1Диализатори low flux синтетична мембрана; изработени от висококачествен, биосъвместим синтетичен материал /полисулфон или други негови деривати/.Корпус, изработен от поликарбонат или друг качествен и устойчив на външни влияния материал. Дизайн и структура, позволяваща оптимален кръвен и диализатен поток, без наличие на неизползваеми пространства, отлично отстраняване на ниско и средно молекулярни субстанции /β2-микроглобулин при минимална загуба на албумини/, с висока антитромбогенност, позволяваща използването на малки дози хепарин. стерилизация: – парова ≥ 1,8 м2
ОБОСОБЕНА ПОЗИЦИЯ №6 Диализатори
Обособена позиция №: 6
1Диализатори low flux синтетична мембрана; изработени от висококачествен, биосъвместим синтетичен материал /полисулфон или други негови деривати/.Корпус, изработен от поликарбонат или друг качествен и устойчив на външни влияния материал. Дизайн и структура, позволяваща оптимален кръвен и диализатен поток, без наличие на неизползваеми пространства, отлично отстраняване на ниско и средно молекулярни субстанции /β2-микроглобулин при минимална загуба на албумини/, с висока антитромбогенност, позволяваща използването на малки дози хепарин. стерилизация: – парова ≥ 2,0 м2
ОБОСОБЕНА ПОЗИЦИЯ №7 Кръвни линии
Обособена позиция №: 7
1Комплект кръвни линии за апарати Fresenius стерилизация с гама лъчи
ОБОСОБЕНА ПОЗИЦИЯ №8 Кръвни линии
Обособена позиция №: 8
1Комплект кръвни линии за апарати Fresenius стерилизация с етиленов оксид
ОБОСОБЕНА ПОЗИЦИЯ №9 Фистулни игли
Обособена позиция №: 9
1Комплект фистулни игли - еднократни,стерилни, атравматични,с въртяща перка. Артериалната игла да бъде със страничен отвор при върха №16 G/25 mm
ОБОСОБЕНА ПОЗИЦИЯ №10 Фистулни игли
Обособена позиция №: 10
1Комплект фистулни игли - еднократни,стерилни, атравматични,с въртяща перка. Артериалната игла да бъде със страничен отвор при върха №17 G/25 mm
ОБОСОБЕНА ПОЗИЦИЯ №11 Фистулни игли
Обособена позиция №: 11
1Комплект фистулни игли - еднократни,стерилни, атравматични,с въртяща перка. Артериалната игла да бъде със страничен отвор при върха №15 G/25 mm
ОБОСОБЕНА ПОЗИЦИЯ №12 Фистулни игли
Обособена позиция №: 12
1Комплект фистулни игли - еднократни,стерилни, атравматични,с въртяща перка. Артериалната игла да бъде със страничен отвор при върха №15 G/32 mm
ОБОСОБЕНА ПОЗИЦИЯ №13 Дезинфекционен разтвор
Обособена позиция №: 13
1Дезинфекционен разтвор за диализни апарати Фрезениус за дезинфекция при ниска температура
ОБОСОБЕНА ПОЗИЦИЯ №14 Дезинфектант
Обособена позиция №: 14
1Дезинфектант на хлорна основа за почистване на органични отлагания по диализната апаратура
ОБОСОБЕНА ПОЗИЦИЯ №15 Апирогенни филтри
Обособена позиция №: 15
1Апирогенни филтри на диализатния път за диализните апарати Fresenius
осигуряващи свободен от бактерии, ендотоксини и пирогени диализен разтвор
Съвместими с използваните за диализните апарати дезинфектанти
ОБОСОБЕНА ПОЗИЦИЯ №16 Централни венозни катетри
Обособена позиция №: 16
1Централни венозни катетри за временен съдов достъп за възрастни – двойнолуменни.Сет стерилен, апирогенен, състоящет се от : двойнолуменен катетър 11F – 13Fr, игла 18G 7 – 7,5 см, водач с “J” връх, 0,89 мм/50 – 70 см, разширител /дилататор/ 12Fr, кабел за ЕКГ-електрод,.с дължина 20 – 22 см за феморалните и 15 – 17 см за в.субклавия и в.югуларис, прав дизайн, атравматични, осигуряващи кръвен дебит /минимален от 190,200,210 мл/мин и максимален проток от 350, 450 и 500 мл/мин/, термопластични при телесна температура /полиуретан, карботан/, рентген-позитивни.
ОБОСОБЕНА ПОЗИЦИЯ №17 Антибактериален, стерилен разтвор
Обособена позиция №: 17
1 Антибактериален, стерилен разтвор със съдържание на 4% Цитрат +1% Тауролидин + Хепарин (500МЕ) предназначен за запълване на временни и постоянни хемодиализни катетри в опаковка от 5 мл
ОБОСОБЕНА ПОЗИЦИЯ №18 Антибактериален, стерилен разтвор
Обособена позиция №: 18
1 Антибактериален, стерилен разтвор със съдържание на 4% Цитрат +1% Тауролидин + Хепарин (500МЕ) предназначен за запълване на временни и постоянни хемодиализни катетри в опаковка от 10 мл
ОБОСОБЕНА ПОЗИЦИЯ №19 Антибактериален, стерилен разтвор
Обособена позиция №: 19
1 Антибактериален разтвор, против биологични оклузии с фибринолитично действие в диализния катетър, със съдържание на Урокиназа 25 000МЕ
ОБОСОБЕНА ПОЗИЦИЯ №20Ултрафилтър
Обособена позиция №: 20
1Ултрафилтър за ултрачиста диализа, за апарати Гамбро
ОБОСОБЕНА ПОЗИЦИЯ №21 Разтвор за прочистване на калций
Обособена позиция №: 21
1Разтвор за прочистване на калций за апарати Гамбро
ОБОСОБЕНА ПОЗИЦИЯ №22 Разтвор за прочистване на мазнини
Обособена позиция №: 22
1Разтвор за прочистване на мазнини за апарати Гамбро