II.1)Udbuddets omfang
II.1.2)Hoved-CPV-kode33100000 Medicinsk udstyr
II.1.4)Kort beskrivelse:
Udbud af skyllevæsker gennemføres af Amgros I/S på vegne af de 5 regioner, idet Amgros er et interessentskab med de 5 regioner som interessenter. Udbuddet er opdelt i 21 delkontrakter, jf. nedenfor. De udbudte områder er skyllevæsker i diverse pakningsstørrelser.
Tilbudsgiver kan give tilbud på én, flere eller alle delkontrakter. Tildeling sker separat for hver delkontrakt.
II.1.5)Anslået samlet værdiVærdi eksklusive moms: 120 000 000.00 DKK
II.1.6)Oplysninger om delkontrakterKontrakten er opdelt i delkontrakter: ja
Der kan afgives bud på alle delaftaler
II.2)Beskrivelse
II.2.1)Betegnelse:Delkontraktnr.: 1
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)33100000 Medicinsk udstyr
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Natriumklorid - Harmonikaflaske - 120 ml
II.2.1)Betegnelse:Delkontraktnr.: 2
Delkontrakt 2 omfatter Natriumklorid - Ampul - 15 ml.
II.2.1)Betegnelse:Delkontraktnr.: 3
Natriumklorid - Ampul - 20 ml
II.2.1)Betegnelse:Delkontraktnr.: 4
Natriumklorid - Ampul - 30 ml
II.2.1)Betegnelse:Delkontraktnr.: 5
Natriumklorid - Ampul - 100 ml
II.2.1)Betegnelse:Delkontraktnr.: 6
Natriumklorid - Flaske - 500 ml
II.2.1)Betegnelse:Delkontraktnr.: 7
Natriumklorid - Flaske - 1000 ml
II.2.1)Betegnelse:Delkontraktnr.: 8
Natriumklorid - Pose - 1000 ml
II.2.1)Betegnelse:Delkontraktnr.: 9
Natriumklorid - Pose - 3000 ml
II.2.1)Betegnelse:Delkontraktnr.: 10
Natriumchlorid – Rene sprøjter – 3, 5 og 10 ml
II.2.1)Betegnelse:Delkontraktnr.: 11
Natriumchlorid – Sterile sprøjter - 5 og 10 ml
II.2.1)Betegnelse:Delkontraktnr.: 12
Sterilt vand - Harmonikaflaske - 120 ml
II.2.1)Betegnelse:Delkontraktnr.: 13
Sterilt vand - Flaske - 500 ml
II.2.1)Betegnelse:Delkontraktnr.: 14
Sterilt vand - Flaske - 1000 ml
II.2.1)Betegnelse:Delkontraktnr.: 15
Sterilt vand - Pose - 1000 ml
II.2.1)Betegnelse:Delkontraktnr.: 16
Natrium-hyaluronat 2 mg/ml - Sprøjte - 20ml
II.2.1)Betegnelse:Delkontraktnr.: 17
Natrium-kondroitinsulfat 2 mg/ml- Sprøjte - 40 ml
II.2.1)Betegnelse:Delkontraktnr.: 18
Natrium-hyaluronat 16 mg/ml, Natrium-kondroitinsulfat 20 mg/ml samt Calciumklorid - Sprøjte - 50 ml
II.2.1)Betegnelse:Delkontraktnr.: 19
Polihexanide (0.02%) kateterskyllesystem - Pose - 100 ml
II.2.1)Betegnelse:Delkontraktnr.: 20
Citronsyre 3,23% kateterskyllesystem - Twin pose - 2x30 ml.
II.2.1)Betegnelse:Delkontraktnr.: 21
Citronsyre 6% kateterskyllesystem - Twin pose - 2x30 ml.