Il-bażi ġuridika:
Direttiva 2014/24/UE
II.1)L-għan tal-ksib
II.1.1)Titlu:
Il-promozzjoni ta' kunsiderazzjonijiet soċjali fil-proċeduri ta' ksib pubbliku għal intrapriżi tal-ekonomija soċjali.
Numru ta' referenza: EASME/COSME/2017/030.
II.1.2)Kodiċi ewlieni CPV79000000 Servizzi ta' negozju: Liġi, kummerċjalizzazzjoni, konsulenza, reklutaġġ, stampar u sigurtà
II.1.4)Deskrizzjoni qasira:
L-EASME tixtieq tidħol f'kuntratt ta' servizz għall-promozzjoni ta' kunsiderazzjonijiet soċjali fil-proċeduri ta' ksib pubbliku għal intrapriżi tal-ekonomija soċjali rrelatati mal-implimentazzjoni tad-Direttiva 2014/24/UE tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill tas-26.2.2016 dwar il-ksib pubbliku u li jħassar id-Direttiva 2004/18/KE, id-Direttiva 2014/25/UE tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill tas-26.2.2014 dwar il-ksib minn entitajiet li joperaw fis-setturi tas-servizzi tal-ilma, l-enerġija, it-trasport u tal-posta u li tħassar id-Direttiva 2004/17/KE, u d-Direttiva 2014/23/UE tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill tas-26.2.2014 dwar l-għoti ta' kuntratti ta' konċessjoni. Ix-xogħol se jkun it-tħejjija u l-implimentazzjoni ta' avvenimenti ta' tagħrif u tixrid għal jum (1) (minn issa 'l quddiem imsejħin 'konferenzi') immirati lejn it-taħriġ u t-tqajjim ta' kuxjenza ta' kunsiderazzjonijiet soċjali fil-proċeduri ta' ksib pubbliku, f'mhux inqas minn 15-il Stat Membru tal-UE. L-objettiv tal-konferenzi se jkun li jiggwida l-parteċipanti permezz tal-provvedimenti l-ġodda tad-Direttivi, sabiex jimmarka opportunitajiet u għażliet strateġiċi disponibbli lilhom meta jħejju dokumenti ta' ksib pubbliku, u li juru kif aspetti kwalitattivi rrelatati ma' kunsiderazzjonijiet u kriterji soċjali jistgħu jkunu integrati fil-proċeduri ta' ksib pubbliku.
II.1.5)Stima tal-valur totaliValur mingħajr VAT: 750 000.00 EUR
II.1.6)Informazzjoni dwar il-lottijietDan il-kuntratt huwa maqsum f’lottijiet: le
II.2)Deskrizzjoni
II.2.4)Deskrizzjoni tal-akkwist: