II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)79340000 Mainonta- ja markkinointipalvelut
79413000 Markkinointijohdon konsulttipalvelut
79310000 Markkinatutkimuspalvelut
79300000 Markkina- ja taloustutkimuspalvelut; mielipidetutkimukset ja tilastot
79341400 Mainoskampanjapalvelut
79430000 Kriisinhallintapalvelut
79800000 Painatus ja siihen liittyvät palvelut
79950000 Näyttelyjen, messujen ja kongressien järjestelypalvelut
92100000 Elokuva- ja videopalvelut
79632000 Henkilöstökoulutus
39294100 Viestintä- ja mainostuotteet
48500000 Viestintä- ja multimediaohjelmatuotteet
48000000 Ohjelmatuotteet ja tietojärjestelmät
72000000 Tietotekniset palvelut: neuvonta, ohjelmistojen kehittäminen, Internet ja tuki
73110000 Tutkimuspalvelut
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Digi- ja väestötietovirasto (DVV) kilpailutti käyttöönsä mediaseurannan ohjelmistopalvelun kotimaisen toimitetun verkkomedian, printtimedian näköislehtien, tv- ja radiomedioiden sekä sosiaalisen median seurantaan.
Tarjouskilpailussa noudatettiin julkisista hankinnoista ja käyttöoikeussopimuksista annetun lain (1397/2016) 52 §:ssä tarkoitettua dynaamisen hankintajärjestelmän sisäistä kilpailutusta koskevaa menettelyä.
Sopimuskausi on 16.1.2023 - 30.11.2026 (optiot 1 + 1).