Építési beruházás - 462845-2022
Submission deadline has been amended by:  589816-2022
Magyarország-Sopron: Építési munkák
2022/S 164-462845
Ajánlati/részvételi felhívás
Építési beruházás
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Soproni piac-vásárcsar.és környezetének felújítása
Hivatkozási szám: EKR000955182022
II.1.2)Fő CPV-kód
45000000 Építési munkák
II.1.4)Rövid meghatározás:
Soproni piac - vásárcsarnok és környezetének felújítása
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45210000 Magasépítési munka
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A kivitelezési feladat:
I. ÜTEM:
474/2 hrsz. alatti összekötő út kiépítése
- felvonulás
- a 474/2 hrsz. alatti garázsok, tárolók bontása
- a 474/3 hrsz. alatti meglévő hálózatok bontása és az ezekhez tartozó földmunkák elvégzése,
új közvilágítási hálózat és a csatlakozó földkábel kiépítése, kandeláberek telepítése, vízi közmű hálózat kiépítése,
- a 474/3 hrsz. alatti összekötő út kialakítása burkolatok nélkül.
- terület ideiglenes lezárása
II. ÜTEM:
Ideiglenes piac kialakítása
- a 474/3 hrsz. alatt ideileglenes piac kialakítása a kivitelezés időtartalmára: ideiglenes árusításra és a piac személyzet kiszolgálására alkalmas konténerek bérlése/elhelyezése és infrastruktúra kialakítása
- a 477/1 hrsz-ú területen a szakközépiskola területén, ideiglenes parkoló kialakítása
III. ÜTEM
Bontási munkálatok:
- a jelenleg északi tömb bontása 168,5 m2
- a jelenlegi vasbeton ernyők és a kerengőt fedő 2,50 m belmagasságú tető bontása
- piactér jelenlegi aszfalt burkolatának, belső berendezéseinek teljes bontása,
- az elbontandó épületrészben lévő minden víz-, szennyvíz- és csapadékvíz-vezeték is elbontása kerül. (Az épület alatt jelenleg egy közműalagút húzódik, amelyben a vízvezeték halad, a vízvezeték kiváltásra kerül.)
- építési hulladék folyamatos elszállítása
- jelenlegi rámpák átépítése
IV. ÜTEM:
Piac fedés építési munkálatai.
1. Tartószerkezet kialakítása:
- az új épületrészek és a fedés alapozásának munkálatai,
- a nyugati szárny bővítése, bruttó 166,59 m2 piactér/épület építése, összesen nettó 131,96 m2
- piactér fedése és az északi oldali előtető ragasztott fa tartószerkezetének kialakítása, összesen 1869 m2 tetőszerkezet kialakítása
2. Szakipari munkák és a meglévő épületek felújítási munkálatai:
- új közművek, új padozat kialakítása csúszásálló műgyanta burkolat készítése
- a meglévő és új vizesblokk átépítése, illetve kialakítása
- elektromos és gépészeti munkák
3. Egyéb szerelési munkálatok és a Meglévő épületek felújítási munkálatai, valamint a környezet rendezése:
- meglévő épületek tetőszigetelése, hőszigetelés beépítése
- meglévő épületek homlokzat felújítása hőszigetelés készítése, homlokzatfestés
- üzletportálok cseréje
- piactérre néző belső homlokzatokon az üzlet portálok cseréje, szükséges javítások
- piactér berendezései: padok kialakítása, egyéb berendezések
4. A belső munkálatokkal párhuzamosan végezhető a környező utak felújítása, ütemezetten az épülethez való bejutás folyamatos biztosítása mellett, max. 2 utca lezárásával folyamatosan:
- a Csarnok utcában és az északi oldalon teljes közmű és burkolat építése
- a Vitnyédi és Schármár K. utcában a meglévő aszfalt burkolatok felújítása
- Tervben szereplő piaccal határos területek rendezése, parkoló kialakítás
- Ideiglenes piac elbontása
- Újteleki u. felöli nyitott új út burkolása
Térburkolat készítése összesen 2 720,00 m2
Opciós tételek:
1. opció: Napelemes rendszer kiépítése: 40 KW-os rendszer, 114 db 370 W-os napelemmel, 2db 20 kW-os inverterrel, tartószerkezettel, kábelezéssel, beüzemeléssel
2. opció: Csarnok és Vitnyédi utcában, illetőleg az északi oldalon teljes közmű rekonstrukció:
- Csapadékcsatorna építés 484 m csőhálózattal, csőidomokkal, aknákkal, bekötésekkel, tisztítóidomokkal, földmunkával. (110 m DN 400 kőagyagcső, 180 m DN 315 PP cső, 29 m DN 200 PP cső, 165 m DN 160 PP cső)
- Szennyvízcsatorna építés 191 m csőhálózattal, csőidomokkal, aknákkal, bekötésekkel, tisztítóidomokkal, földmunkával. (190 m DN 200 PP cső)
- Ivóvíz hálózat építése 141 m csőhálózattal, idomokkal, tolózárakkal, csapszekrényekkel, vízóra aknával, vízórával, földmunkával. (109 m KPE D110 cső, 11 m KPE D90 cső, 21 m KPE D63 cső)
3. opció: Meglévő épületek új tető hőszigetelés beépítése:
- 641 m2 20 cm vtg-ban kőzetgyapot lemez hőszigetelés
- 599 m2 párazáró réteg 0,25 mm vtg.
4. opció: Homlokzati hőszigetelés készítése:
- 1156 m2, 10 cm vtb-ban kőzetgyapot hőszigetelő lemez,
- 178 m2 lábazati Austrotherm XPS TOP P extrudált polisztirol hőszigetelés
5. opció: Ideiglenes piac térburkolása a 477/1 hrsz-ú területen: 1120 m2 beton térkő burkolat készítése szegélyezéssel, útalappal
6. opció: Meglévő épületeken külső nyílászáró szerkezetek cseréje:
- nyílászáró szerkezetek bontása 105 m2
- nyílászáró szerkezetek beépítése 53 db (9 db műanyag bejárati ajtó, 27 db műanyag ablak 3 rtg. hőszigetelő üvegezéssel, 17 db hőszigetelt kültéri acélajtó)
7. opció: Bontási munkák, térkő burkolat és parkoló építés, terület rendezés Újteleki u. 6. sz. épület (474//1 hrsz) udvarán: 308 m2 beton térkő burkolat szegélyépítéssel, földmunkával útalapozással
8. opció: Bontási munkák, parkoló építés, terület rendezés 471/2 hrsz-ú területen, Újteleki u. 10. mögötti területen: 93 m2 murvás burkolat, földmunkával útalapozással
Ajánlatkérő az opcióként megjelölt Beruházási részek megrendelésére nem köteles. A megrendelés elmaradása a nyertes ajánlattevő részéről semmiféle igényt nem keletkeztethet. Az opciós tételek a Beruházás részévé az adott tétel ajánlatkérő általi külön írásbeli megrendelésével válnak. Részletesen a szerződéstervezet tartalmazza.
A részletes műszaki leírást/terveket és az árazatlan költségvetést a műszaki dokumentáció tartalmazza.
Ajánlatkérő a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. §-a alapján rögzíti, hogy amennyiben az eljárást megindító felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott szabványra, műszaki engedélyre, műszaki előírásokra, műszaki ajánlásra, illetve meghatározott gyártmányú vagy eredetű̋ dologra, illetve konkrét eljárásra, védjegyre, szabadalomra, tevékenységre, személyre, típusra vagy adott származásra vagy gyártási folyamatra hivatkozik, úgy a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és a megnevezés mellett a „vagy azzal egyenértékű̋” kifejezést is érteni kell. Az egyenértékűség bizonyítása Ajánlattevő feladata.