2. AK a pénzügyi és gazdasági, valamint a műszaki és szakmai alkalmasság feltételeit és igazolását a minősített ajánlattevők jegyzékéhez képest szigorúbban határozta meg a következő alkalmassági követelmények esetében: III.1.2/P1, III.1.3/M1.
5. Nyilatkozatok, igazolások:Az ajánlatnak-elsősorban,de nem kizárólagosan-tartalmaznia kell a Kbt. 66. § (2), (4)-(5) és-adott esetben-a Kbt. 65. § (7)-(8) bek-ben,valamint a Kbt. 68. § (4) bek-ben, illetve - adott esetben - az EKR Kr 13. § (3)-(4) bek-ben, foglaltakat.
Amennyiben valamely nyilatkozatminta az EKR-ben elektronikus űrlapként a nyilatkozat megtételének nyelvén rendelkezésre áll, a nyilatkozatot az elektronikus űrlap kitöltése útján kell az ajánlat részeként megtenni (EKR Kormányrendelet 10. § (2) bekezdés), melyek vonatkozásában EKR Kormányrendelet 13.§ (1) szerinti vélelem az irányadó.
Közös ajánlattétel esetén az EKR-ben elektronikus űrlap benyújtásával teendő nyilatkozatokat a közös AT-k képviseletében az ajánlatot benyújtó GSz teszi meg az EKR Kormányrendelet 13.§(2) szerint.
AK köteles elfogadni, ha AT a Kormányrendelet 7. § szerinti - korábbi közbeszerzési eljárásban felhasznált - EEKD-t nyújt be, feltéve, hogy az abban foglalt információk megfelelnek a valóságnak, és tartalmazzák az igazolás tekintetében megkövetelt információkat. EEKD-ben foglalt információk valóságtartalmáért az AT felel.
AT az alkalmassági követelményeknek megfelelés és a kizáró okok fenn nem állása igazolására az EKR Kormányrendelet 12. § (2) szerint is jogosult.