II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Reactivi de laborator INSP - 73 loturi
Număr de referinţă: 14227/20.07.2023
II.1.2)Cod CPV principal33696000 Reactivi şi produse de contrast
II.1.4)Descriere succintă:
Se vor furniza 73 loturi de reactivi, conform caracteristicilor enunțate în cadrul caietului de sarcini, în vederea derulării activităţilor care intră în atribuţiile INSP prin centrele sale regionale
II.1.5)Valoarea totală estimatăValoare fără TVA: 16 946 120.35 RON
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: da
Pot fi depuse oferte pentru numărul maxim de loturi: 73
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 73
II.2)Descriere
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33696000 Reactivi şi produse de contrast
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
PCR – CRSP IASI - 60, descrise conform caiet de sarcini
II.2.1)Titlu:
PCR SECVENTIERE – CRSP IASI - 62
Lot nr.: 62
PCR SECVENTIERE – CRSP IASI - 62, descrise conform caiet de sarcini
PMEDII DE CULTURA – CRSP IASI- 63
Lot nr.: 63
MEDII DE CULTURA – CRSP IASI- 63, descrise conform caiet de sarcini
Medii si suplimente – CRSP TIMISOARA - 35
Lot nr.: 35
Medii si suplimente – CRSP TIMISOARA - 35, descrise conform caiet de sarcini
MEDII SI SUPLIMENTE – CRSP TARGU MURES - 41
Lot nr.: 41
MEDII SI SUPLIMENTE – CRSP TARGU MURES- 41, descrise conform caiet de sarcini
COLORANTI – CRSP TIMISOARA - 39
Lot nr.: 39
COLORANTI – CRSP TIMISOARA - 39, descrise conform caiet de sarcini
DIVERSI REACTIVI – CRSP CLUJ - 59
Lot nr.: 59
DIVERSI REACTIVI – CRSP CLUJ- 59, descrise conform caiet de sarcini
KITURI PCR– CRSP CLUJ - 48
Lot nr.: 48
KITURI PCR– CRSP CLUJ- 48, descrise conform caiet de sarcini
Kituri PCR in-house – CRSP TIMISOARA -25
Lot nr.: 25
Kituri PCR in-house – CRSP TIMISOARA -25, descrise conform caiet de sarcini
Kituri WESTER BLOT – CRSP TIMISOARA -27
Lot nr.: 27
Kituri WESTER BLOT – CRSP TIMISOARA - 27, descrise conform caiet de sarcini
TULPINI DE REFERINTA– CRSP TARGU MURES - 40
Lot nr.: 40
TULPINI DE REFERINTA– CRSP TARGU MURES - 40, descrise conform caiet de sarcini
REACTIVI– CRSP TARGU MURES - 42
Lot nr.: 42
REACTIVI– CRSP TARGU MURES- 42, descrise conform caiet de sarcini
Epidemiologie LNSP - 4, descrise conform caiet de sarcini
Truse de identificare II – CRSP TIMISOARA - 34
Lot nr.: 34
Truse de identificare II – CRSP TIMISOARA - 34, descrise conform caiet de sarcini
Epidemiologie LNSP - 6, descrise conform caiet de sarcini
KIT NSG – CRSP CLUJ- 58, descrise conform caiet de sarcini
TRUSE ELISA WEST NILE – CRSP CLUJ 56
Lot nr.: 56
TRUSE ELISA WEST NILE – CRSP CLUJ- 56, descrise conform caiet de sarcini
Tulpini referinta LNSP -19
Lot nr.: 19
Tulpini referinta LNSP - 19, descrise conform caiet de sarcini
REACTIVI DIVERSI - 1 – CRSP CLUJ - 43
Lot nr.: 43
REACTIVI DIVERSI - 1 – CRSP CLUJ - 43, descrise conform caiet de sarcini
Epidemiologie LNSP - 1, descrise conform caiet de sarcini
KIT - Aflaprep – CRSP IASI - 70
Lot nr.: 70
KIT - Aflaprep – CRSP IASI 70, descrise conform caiet de sarcini
Kituri SECVENTIERE – CRSP TIMISOARA -28
Lot nr.: 28
Kituri SECVENTIERE – CRSP TIMISOARA - 28, descrise conform caiet de sarcini
TRUSE IMMUNOBLOT – CRSP CLUJ - 57
Lot nr.: 57
TRUSE IMMUNOBLOT – CRSP CLUJ- 57, descrise conform caiet de sarcini
Solutii Standard – CRSP CLUJ - 45
Lot nr.: 45
Solutii Standard – CRSP CLUJ- 45, descrise conform caiet de sarcini
Epidemiologie LNSP - 8, descrise conform caiet de sarcini
MEDII SI SERURI– CRSP CLUJ - 51
Lot nr.: 51
MEDII SI SERURI– CRSP CLUJ- 51, descrise conform caiet de sarcini
Acizi si alcooli – CRSP TIMISOARA - 38
Lot nr.: 38
Acizi si alcooli – CRSP TIMISOARA - 38, descrise conform caiet de sarcini
ANTIBIOTICE – CRSP CLUJ - 52
Lot nr.: 52
ANTIBIOTICE – CRSP CLUJ- 52, descrise conform caiet de sarcini
REACTIVI CHIMICI – CRSP IASI - 67
Lot nr.: 67
REACTIVI CHIMICI – CRSP IASI- 67, descrise conform caiet de sarcini
HANTAVIRUS – CRSP IASI 72
Lot nr.: 72
HANTAVIRUS – CRSP IASI 72, descrise conform caiet de sarcini
REACTIVI DIVERSI - 2 – CRSP CLUJ - 44
Lot nr.: 44
REACTIVI DIVERSI - 2 – CRSP CLUJ - 44, descrise conform caiet de sarcini
Tulpini de referinta calitative – CRSP TIMISOARA -31
Lot nr.: 31
Tulpini de referinta calitative – CRSP TIMISOARA - 31, descrise conform caiet de sarcini
Medii LNSP - 17, descrise conform caiet de sarcini
tulpini de referinta LNSP -22
Lot nr.: 22
Tulpini de referinta LNSP - 22, descrise conform caiet de sarcini
MRC – CRSP IASI- 69, descrise conform caiet de sarcini
LIR LNSP - 14, descrise conform caiet de sarcini
Tulpini de referinta cantitative – CRSP TIMISOARA -30
Lot nr.: 30
Tulpini de referinta cantitative – CRSP TIMISOARA - 30, descrise conform caiet de sarcini
KIT - MALDITOF – CRSP CLUJ- 53
Lot nr.: 53
KIT - MALDITOF – CRSP CLUJ- 53, descrise conform caiet de sarcini
Standarde+MRC – CRSP TIMISOARA - 36
Lot nr.: 36
Standarde+MRC – CRSP TIMISOARA - 36, descrise conform caiet de sarcini
Reactivi chimici LNSP -15
Lot nr.: 15
Reactivi chimici LNSP - 15, descrise conform caiet de sarcini
Elisa LNSP - 20, descrise conform caiet de sarcini
TULPINI/CARDURI – CRSP IASI- 64
Lot nr.: 64
TULPINI/CARDURI – CRSP IASI- 64, descrise conform caiet de sarcini
STRIPURI – CRSP IASI- 66, descrise conform caiet de sarcini
reactivi chimici LNSP -23
Lot nr.: 23
reactivi chimici LNSP - 23, descrise conform caiet de sarcini
kituri PCR CRSP TIMISOARA -24
Lot nr.: 24
kituri PCR CRSP TIMISOARA -24, descrise conform caiet de sarcini
STANDARD– CRSP CLUJ- 46, descrise conform caiet de sarcini
Epidemiologie LNSP - 5, descrise conform caiet de sarcini
Epidemiologie LNSP - 7, descrise conform caiet de sarcini
Epidemiologie LNSP - 11, descrise conform caiet de sarcini
ELUENT– CRSP CLUJ- 47, descrise conform caiet de sarcini
CITOGENETICA – CRSP IASI 71
Lot nr.: 71
CITOGENETICA – CRSP IASI 71, descrise conform caiet de sarcini
TRUSE ELISA – CRSP CLUJ- 55
Lot nr.: 55
TRUSE ELISA – CRSP CLUJ- 55, descrise conform caiet de sarcini
MEDII DE CULTURA – CRSP IASI -65
Lot nr.: 65
MEDII DE CULTURA – CRSP IASI- 65, descrise conform caiet de sarcini
BORRELIA – CRSP IASI 73, descrise conform caiet de sarcini
Epidemiologie LNSP - 2, descrise conform caiet de sarcini
LNRSC LNSP - 13, descrise conform caiet de sarcini
Reactivi chimici LNSP -18
Lot nr.: 18
Reactivi chimici LNSP - 18, descrise conform caiet de sarcini
Kituri Elisa – CRSP TIMISOARA -26
Lot nr.: 26
Kituri Elisa – CRSP TIMISOARA - 26, descrise conform caiet de sarcini
Indicatori de sterilizare – CRSP TIMISOARA -29
Lot nr.: 29
Indicatori de sterilizare – CRSP TIMISOARA - 29, descrise conform caiet de sarcini
Reactivi chimici – CRSP TIMISOARA - 37
Lot nr.: 37
Reactivi chimici – CRSP TIMISOARA - 37, descrise conform caiet de sarcini
KITTESTE– CRSP CLUJ- 50, descrise conform caiet de sarcini
SOLUTII TAMPON – CRSP CLUJ- 54
Lot nr.: 54
SOLUTII TAMPON – CRSP CLUJ- 54, descrise conform caiet de sarcini
LNRSC LNSP - 12, descrise conform caiet de sarcini
Truse de identificare I – CRSP TIMISOARA - 33
Lot nr.: 33
Truse de identificare I – CRSP TIMISOARA - 33, descrise conform caiet de sarcini
Epidemiologie LNSP - 3, descrise conform caiet de sarcini
ELISA Legionela – CRSP TIMISOARA -32
Lot nr.: 32
ELISA Legionela – CRSP TIMISOARA - 32, descrise conform caiet de sarcini
Epidemiologie LNSP - 10, descrise conform caiet de sarcini
Reactivi chimici LNSP -16
Lot nr.: 16
Reactivi chimici LNSP - 16, descrise conform caiet de sarcini
Epidemiologie LNSP - 9, descrise conform caiet de sarcini
Materiale de referinta LNSP -21
Lot nr.: 21
Materiale de referinta LNSP - 21, descrise conform caiet de sarcini
PCR EXTRACTIE – CRSP IASI - 61
Lot nr.: 61
PCR EXTRACTIE – CRSP IASI - 61, descrise conform caiet de sarcini
SOLVENTI si ACIZI – CRSP IASI - 68
Lot nr.: 68
SOLVENTI si ACIZI – CRSP IASI - 68, descrise conform caiet de sarcini
KITURI PCR 2– CRSP CLUJ - 49
Lot nr.: 49
KITURI PCR 2– CRSP CLUJ- 49, descrise conform caiet de sarcini