Ne bucurăm să vă anunțăm că veți putea utiliza noua versiune a portalului TED începând cu 29.1.2024 (dată orientativă, care rămâne de confirmat). Citiți-ne articolul pentru a afla care sunt îmbunătățirile și noile funcționalități și ce înseamnă acestea pentru utilizatori!
You may get an error message when trying to access the notices listed hereafter. If that is the case, please use the alternative links provided below. We are working on solving the problem. We apologize for the inconvenience.
716246-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:716246-2023:PDFS:FI:HTML
719591-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML
724690-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:724690-2023:PDFS:FI:HTML
731050-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:731050-2023:PDFS:FI:HTML
You may also use the following structure to build the URL of the notices concerned:
https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:NNNNNN-2023:PDFS:LL:HTML, (example: https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML), but please bear in mind that only the original language version of the notice is available
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Echipamente IT
Număr de referinţă: 20806019_2023_PAAPD1431004
II.1.2)Cod CPV principal
30213300 Computer de birou
II.1.4)Descriere succintă:
Obiectul contractului constă în achiziționarea de „Echipamente IT” pentru desfășurarea în condiții optime a activității OIR BI. Achiziţia se va desfăşura în cadrul proiectului cu ID POCU/155/7/4/ 161392 cu titlul „Sprijin acordat OIRBI în vederea asigurării necesarului logistic” cod MySMIS 161392.
Obiectul prezentei achiziții publice este de furnizare de echipamente IT, împărțite în 8 loturi. Achiziția se derulează în cadrul unui proiect cu finanțare nerambursabilă POCU, proiectul având prevăzută o perioadă de implementare până cel mai târziu la data de 31.12.2023.
Având în vedere aceste considerente, contractul se va executa până cel târziu la data de 31.12.2023.
CLAUZĂ SUSPENSIVĂ PRIVIND ATRIBUIREA CONTRACTULUI DE FURNIZARE
Procedura de achiziție este inițiată sub incidența prezentei clauze suspensive, în sensul că semnarea contractului de furnizare este condiționată de stabilirea eligibilității cheltuielilor necesare pentru achiziția echipamentelor IT, precum și de obținerea fondurilor necesare, respectiv, în cazul în care cele doua condiționalități nu vor fi îndeplinite, prezenta procedura de atribuire având ca obiect furnizarea de produse, va fi anulată indiferent în ce stadiu de derulare se va afla.
Finalizarea procedurii de achiziție publică prin încheierea contractului este condiționată de obținerea/aprobarea finanțării proiectului din fonduri europene nerambursabile, semnarea contractului fiind posibilă doar în situația în care se respectă dispozițiile referitoare la angajarea cheltuielilor din bugetele care intra sub incidenta legislației privind finanțele publice.
În cazul în care, indiferent de motive, obținerea/aprobarea finanțării proiectului din fonduri europene nerambursabile nu se realizează în termen de 1 lună de la inițierea procedurii, Autoritatea Contractantă va aplica prevederile art. 212 alin (1) lit. c) teza a II-a din Legea nr. 98/2016, fiind imposibilă încheierea contractului de achiziție publică.
OIR BI precizează că va încheia contractul numai în măsură în care fondurile necesare achiziției vor fi asigurate. În cazul în care, indiferent de motive, fondurile aferente prezentei proceduri de achiziție nu vor fi alocate, OIR BI își rezervă dreptul de a anula procedura de atribuire, fiind imposibilă semnarea contractului de furnizare.
Ofertanții sunt obligați să-și mențină valabilă și nemodificată oferta depusă în cadrul procedurii de achiziție, până la momentul semnării contractului de furnizare.
Autoritatea Contractanta își rezervă dreptul de a încheia contractul de furnizare cu ofertantul câștigător, în limitele fondurilor disponibile și cu respectarea clauzei suspensive menționate mai sus.
Termen estimat pentru obținerea finanțării: 1 lună de la inițierea procedurii.
II.1.5)Valoarea totală estimată
Valoare fără TVA: 1 389 920.07 RON
II.1.6)Informații privind loturile
Contractul este împărțit în loturi: da
Pot fi depuse oferte pentru numărul maxim de loturi: 8
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 8
II.2)Descriere
II.2.1)Titlu:
Periferice
Lot nr.: 7
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)
30237410 Mouse pentru computer
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Kituri tastatura + mouse - 30 Buc;
Camera web - 86 Buc.
Echipament scanare rapida
Lot nr.: 4
30232110 Imprimante laser
scanner rapid de documente - 1 Buc.
Surse de tensiune neintreruptibila
Lot nr.: 8
31224810 Cabluri prelungitoare
Ups- 60 Buc;
Cablu prelungitor de alimentare UPS - 120 Buc
Desktop PC
Lot nr.: 1
pc tip 1- 50 Buc;
monitor tip 1- 50 Buc;
pc tip 2 - 10 Buc;
monitor tip 2 - 10 Buc.
Licențe
Lot nr.: 6
48624000 Pachete software pentru sisteme de operare pentru computere personale (PC)
Office - 60 Buc;
Adobe Acrobat Pro 2020 - 90 Buc.
Echipamente rețea
Lot nr.: 5
32413100 Rutere de reţea
router - 2 Buc;
switch - 6 Buc.
Soluție de stocare
Lot nr.: 2
30233140 Dispozitive de stocare cu acces direct (DASD)
NAS -1 Buc;
HDD pentru NAS -7 Buc.
Echipament imprimare/copiere/ scanare
Lot nr.: 3
multifunctională- 3 Buc.