Figyelem: programozási hibák miatt az e-hirdetmények megjelenítése jelenleg nem tökéletes. Már dolgozunk a probléma megoldásán. További tudnivalókért és útmutatásért kérjük, látogasson el erre az oldalra.
Már lehet regisztrálni a TED-adatok továbbfelhasználóinak szóló 4. műhelytalálkozóra, amelyre 2023. december 14-én kerül sor.
Árubeszerzések - 468738-2023
Magyarország-Budapest: Mezőgazdasági gépek
2023/S 147-468738
Ajánlati/részvételi felhívás
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Felső-Tisza projekt gép - és járműbeszerzés
Hivatkozási szám: EKR000999452023
II.1.2)Fő CPV-kód
16000000 Mezőgazdasági gépek
II.1.4)Rövid meghatározás:
Adásvételi szerződések gépek, adapterek, tehergépjármű- és utánfutó beszerzésére a „Vízgazdálkodási fejlesztések a Felső-Tisza vidéken” című projekt (KEHOP-1.3.0-15-2017-00019) keretében
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: igen
Ajánlatok valamennyi részre
II.2)Meghatározás
II.2.1)Elnevezés:
Mezőgazdasági vontató- és adapterek beszerzése
Rész száma: 1
II.2.2)További CPV-kód(ok)
16700000 Vontató
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Adásvételi szerződés keretében mezőgazdasági vontató- és adapterek beszerzése a „Vízgazdálkodási fejlesztések a Felső-Tisza vidéken” című projekt megvalósítása során (KEHOP-1.3.0-15-2017-00019) az alábbi mennyiségben:
- 1. tétel: mezőgazdasági vontató (erőgépek) - tervezett mennyiség: 5 db, mennyiségi eltérés lehetséges a tervezett mennyiségtől: mínusz 1 db-bal
Diesel üzemű, négyhengeres, négyütemű Hengerűrtartalom: legalább 3400 cm3 Névleges teljesítmény: 80 - 85 kW között
Meghajtás: Összkerékhajtás, hidraulikus differenciálzár a meghajtott tengelyen Saját tömeg pótsúlyozás nélkül: 4000-4500 kg
Műszakilag megengedett össztömeg: 6 000-9 000 kg munkagépek:
- 2. tétel: hátsó függesztésű kasza adapter -tervezett mennyiség: 2 db, mennyiségi eltérés lehetséges a tervezett mennyiségtől: mínusz 1 db-bal
Munkaszélesség: 3,0 - 3,2 m
Kialakítás: minimum 6 tárcsa, minimum 2 db kés/tárcsa
- 3. tétel: front felfüggesztésre szerelt tárcsás kasza (adapter) - tervezett mennyiség 2 db, mennyiségi eltérés lehetséges a tervezett mennyiségtől: mínusz 1 db-bal
Kialakítás: minimum 6 tárcsa, minimum 2 db kés/tárcsa Munkaszélesség: minimum 3,0-3,2 m
- 4. tétel: függesztett vízszintes tengelyű erdészeti szárzúzó (adapter) -tervezett mennyiség: 3 db, mennyiségi eltérés lehetséges a tervezett mennyiségtől: mínusz legfeljebb 2 db-bal
Kalapácskések száma: minimum 24 db + 1 garnitúra kés és késtartó Munkaszélesség: 160-180 cm
- 5. tétel: karos kasza (adapter) - tervezett mennyiség: 5 db, mennyiségi eltérés lehetséges a tervezett mennyiségtől: mínusz legfeljebb 2 db-bal
Maximális kinyúlás a traktor közepétől: minimum 560 cm Művelőfej forgatható szöge: 240°
Munkaszélesség: minimum 125 cm
Ajánlatkérő új (nem használt, nem felújított) eszközöket kíván jelen eljárás keretében beszerezni. Az ajánlati árnak magában kell foglalnia az eszközök helyszínre szállítását és üzembe helyezését. Az átadás üzembe helyezett állapotban, ezen túlmenően hatósági jelzésekkel ellátva történjen. A mezőgazdasági vontatók forgalomba helyezése - ajánlatkérő meghatalmazása alapján eljárva - Ajánlattevő feladata és költsége. Ajánlatkérő tulajdonszerzése az Itv. 5. § c) pontja alapján illetékmentes.
Hibaelhárítás: valamennyi tétel tekintetében a jótállás körébe tartozó hibaelhárítás megkezdése jótállási időszakban a hiba bejelentését követő 3 ill. 5 munkanapon belül a szakszerviz keretében (3 munkanapon belüli időintervallumban köteles a javítást a megkezdeni) részletesen a szerződéstervezet szerint..
Nyertes ajánlattevő feladatát képezi minden szállított típusú tétel tekintetében külön-külön, legalább 5 fő elméleti és gyakorlati, a beüzemelésére és használatára vonatkozó betanításának biztosítása, úgy, hogy a betanítás 1 fő
esetében min. 4 óra. A betanítást a teljesítésre nyitva álló határidőn belül kell teljesíteni. A betanítás helyszíne: Eladó és Vevő megállapodása szerint, a leszállított eszköz rendelkezésre állási helyének a figyelembevételével. A megkötésre kerülő szerződés a Ptk. 6:231 §-a szerinti adásvételi szerződés (Fajta és mennyiség szerint meghatározott dolog határidős adásvétele)
Amennyiben a dokumentáció bármelyik része valamilyen gyártmányú, típusú, eredetű dologra, eljárásra, védjegyre, szabadalomra, tevékenységre, személyre, származásra vagy gyártási folyamatra való hivatkozást tartalmaz, úgy Ajánlatkérő az azzal egyenértékű teljesítést is elfogadja a 321/2015.(X.30.)Korm.rend.46.§ (3) bek. alapján.
A 321/2015.(X.30.)Korm.rend.46. § (3) bek-ben foglaltak alapján a meghatározott gyártmányú vagy eredetű dologra, illetve konkrét eljárásra, amely egy adott gazdasági szereplő termékeit vagy az általa nyújtott szolgáltatásokat jellemzi, vagy védjegyre, szabadalomra, tevékenységre, személyre, típusra vagy adott származásra vagy gyártási folyamatra való hivatkozás esetén a hivatkozás mellett a „vagy azzal egyenértékű” kifejezést is érteni kell.
A tételek esetében a tervezett mennyiségtől (tervezett mennyiség darabszámtól) negatív irányban eltérés lehetséges (legfeljebb a tételeknél jelzett darabszámmal), azaz Ajánlatkérő a tervezett mennyiségből kevesebbet rendelhet (legfeljebb a megjelölt darabszámmal kevesebbet, amely a tervezett mennyiségből kerül levonásra)
Részletesen a szerződéstervezetben.
További részletes leírás, műszaki, mennyiségi és minőségi követelmények a Közbeszerzési Dokumentációban.
Tehergépjármű beszerzése
Rész száma: 2
34134100 Platós teherautók
Adásvételi szerződés keretében tehergépjármű és szállító utánfutó beszerzése a „Vízgazdálkodási fejlesztések a Felső-Tisza vidéken” című projekt megvalósítása során (KEHOP-1.3.0-15-2017-00019) az alábbi mennyiségben:
- 1. tétel: platós tehergépjármű 1 db Emissziós szint legalább: Euro 6 Min. teljesítmény: 120 kW
Min. nyomaték: 400 Nm Kapcsolható négykerékhajtás (4x4)
Fékezett vontatási terhelhetőség min.: 3200 kg
Ajánlatkérő a tehergépjárművet a 3. részben beszerzendő önjáró fenntartógép szállításához kívánja beszerezni. Ajánlatkérő új (nem használt, nem felújított) eszközöket kíván jelen eljárás keretében beszerezni.
Új tehergépjárműnek minősül az a tehergépjármű, amely forgalomba helyezve sem Magyarországon, sem pedig külföldön nem volt, bemutatójárműként, próbajárműként, valamint egyéb módon nem használták, kivéve a gyári használat.
Az ajánlati árnak magában kell foglalnia a jármű helyszínre szállítását és üzembe helyezését. Az átadás üzembe helyezett állapotban, ezen túlmenően hatósági jelzésekkel ellátva történjen.A tehergépjármű forgalomba helyezése- ajánlatkérő meghatalmazása alapján eljárva - Ajánlattevő feladata és költsége. Ajánlatkérő tulajdonszerzése az Itv. 5. § c) pontja alapján illetékmentes.
Hibaelhárítás: a jótállás körébe tartozó hibaelhárítás megkezdése jótállási időszakban a hiba bejelentését követő 3 ill. 5 munkanapon belül a szakszerviz keretében (3 munkanapon belüli időintervallumban köteles a javítást a megkezdeni) részletesen a szerződéstervezet szerint.
A megkötésre kerülő szerződés a Ptk. 6:231 §-a szerinti adásvételi szerződés (Fajta és mennyiség szerint meghatározott dolog határidős adásvétele).
Forgalomba helyezés, átadás követelményei (nyertes Ajánlattevő feladatai):
- A gépjármű átadása forgalomba és üzembe helyezett állapotban, hatósági jelzésekkel ellátva, illetve a közúti közlekedéshez és az üzemeltetéshez szükséges valamennyi dokumentum átadásával együtt történik.
- A teherautót legalább az alábbi dokumentumokkal kell átadni:
forgalmi engedély (Ajánlatkérő nevére kiállítva), magyar nyelvű kezelési és karbantartási utasítás (üzemeltetési dokumentáció), EK Európai Típusbizonyítvány (alvázak tekintetében), Magyar Munkavédelmi Bizonyítvány
- Nyertes ajánlattevő feladata a tehergépjármű teljesítés helyére való leszállítása.
- A tehergépkocsit, áruszállító gépkocsi N1 kategóriára kell vizsgáztatni. Amennyiben a külön készült felépítmény miatt a hatóság típusbizonyítványt állít ki a forgalomba helyezéshez, akkor azt is mellékelni kell.
- A tehergépjárművet az előírt felszerelésekkel felszerelve, beüzemelve az üzemeltetéshez szükséges szerszámokkal kell átadni
- A tehergépkocsit min.10 liter üzemanyaggal feltöltve kell átadni.
- A nyertes Ajánlattevőnek az átadással egy időben 2 fő részére 4 órás oktatást kell tartania az üzemszerű használatra, a felszerelések használatáról, a napi karbantartásokról és üzemeltetéséről
Részletes leírás, további műszaki mennyiségi és minőségi követelmények a Közbeszerzési Dokumentációban
Csatorna fenntartó gép és utánfutó beszerzése
Rész száma: 3
16310000 Kaszálógép
34000000 Szállítófelszerelések és kiegészítő szállítási cikkek
Adásvételi szerződés keretében csatorna fenntartó gép beszerzése a „Vízgazdálkodási fejlesztések a Felső- Tisza vidéken” című projekt megvalósítása során (KEHOP-1.3.0-15-2017-00019) az alábbi mennyiségben:
- 1. tétel: Önjáró, távirányítású, speciális csatorna fenntartó gép: 1 db 4 ütemű, legalább 3 hengeres dízelmotor
Emissziós szint legalább: Euro 5 Min. teljesítmény: 40 kW
- 2. tétel: szárzúzó adapter fix késekkel: 1 db minimális munkaszélesség: 130 cm
- 3. tétel: szállító utánfutó 1 db (Ajánlatkérő az utánfutót beszerzendő önjáró fenntartógép szállításához kívánja beszerezni).
ráfutófékes utánfutó,
maximális súly (fenntartógép+adapter+utánfutó): max. 3000 kg
Ajánlatkérő új (nem használt, nem felújított) eszközöket kíván jelen eljárás keretében beszerezni. Az ajánlati árnak magában kell foglalnia az eszközök helyszínre szállítását és üzembe helyezését.
Az átadás üzembe helyezett állapotban, ezen túlmenően hatósági jelzésekkel ellátva történjen. Az utánfutó forgalomba helyezése - ajánlatkérő meghatalmazása alapján eljárva - Ajánlattevő feladata és költsége. - Ajánlattevő feladata és költsége. Ajánlatkérő tulajdonszerzése az Itv. 5. § c) pontja alapján illetékmentes.
Hibaelhárítás: valamennyi tétel tekintetében a jótállás körébe tartozó hibaelhárítás megkezdése jótállási időszakban a hiba bejelentését követő 3 munkanapon belül a szakszerviz keretében (3 munkanapon belüli időintervallumban köteles a javítást a megkezdeni) részletesen a szerződéstervezet szerint.
A nyertes Ajánlattevőnek az átadással egy időben minden szállított típusú tétel esetén 2 fő részére 4 órás oktatást kell tartania az üzemszerű használatra, a felszerelések használatáról, a napi karbantartásokról és üzemeltetéséről
Részletes leírás, további műszaki, mennyiségi és minőségi követelmények a Közbeszerzési Dokumentációban.