Ne bucurăm să vă anunțăm că veți putea utiliza noua versiune a portalului TED începând cu 29.1.2024 (dată orientativă, care rămâne de confirmat). Citiți-ne articolul pentru a afla care sunt îmbunătățirile și noile funcționalități și ce înseamnă acestea pentru utilizatori!
Există unele erori care afectează modul în care sunt afișate anunțurile din formularele electronice. Încercăm să rezolvăm problema. Între timp, vă rugăm să consultați pagina noastră dedicată pentru mai multe informații și îndrumări.
Au început înscrierile la cel de-al 4-lea atelier cu reutilizatorii TED, care va avea loc la 14 decembrie 2023.
Bunuri - 468892-2023
România-București: Computer de birou
2023/S 147-468892
Anunț de participare
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Retehnologizare statii de lucru operatori CNPP, înlocuirea statiilor de lucru, inclusiv sisteme antivirus si securitatea cibernetica (achizitionarea de sisteme PC de tip All In One si laptop)
Număr de referinţă: 13574005_2023_PAAPD1398889
II.1.2)Cod CPV principal
30213300 Computer de birou
II.1.4)Descriere succintă:
Obiectul prezentei achiziții îl reprezintă ,,Retehnologizare statii de lucru operatori CNPP, înlocuirea statiilor de lucru, inclusiv sisteme antivirus si securitatea cibernetica (achizitionare de sisteme PC de tip All In One si laptop),,
- Sisteme PC de Tip All in ONE
- Sisteme PC de Tip Laptop
A. In conformitate cu prevederile art. 160 din Legea nr. 98/2016, termenul limita pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 21 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
B. In conformitate cu prevederile art. 161 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in a 11 -a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor, în masura în care sunt transmise în termenul precizat.
II.1.5)Valoarea totală estimată
Valoare fără TVA: 10 000 000.00 RON
II.1.6)Informații privind loturile
Contractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)
30213100 Computere portabile
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Achiziția are ca scop ,,Retehnologizare statii de lucru operatori CNPP, înlocuirea statiilor de lucru, inclusiv sisteme antivirus si securitatea cibernetica (achizitionarea de sisteme PC de tip All In One si laptop)
1.Sisteme PC de tip All In One
2.Sisteme PC de tip Laptop