Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Ikääntyneiden tehostetun palveluasumisen palveluiden hankinta
II.1.2)Code CPV principal85000000 Services de santé et services sociaux
II.1.4)Description succincte:
Päijät-Hämeen hyvinvointiyhtymän (PHHYKY) ja Heinolan kaupunki hankkivat ikääntyneiden tehostettua palveluasumista yksityisiltä palveluntuottajilta osallistumispyynnössä ja sen liitteissä tarkemmin kuvatuin ehdoin.
Hankittaville palveluille asetetut vähimmäisvaatimukset on kuvattu osallistumispyynnön liitteellä yksi (1) olevalla palvelukuvauksella.
Kaikki ilmoittautujat, jotka täyttävät osallistumispyynnössä asetetut vaatimukset, valitaan palveluntuottajiksi.
OSALLISTUMISHAKEMUSTEN JÄTTÄMINEN:
Osallistumishakemusten toimitus määräaikaan 28.10.2021 klo 15.00 mennessä, jonka jälkeen osallistumispyyntö otetaan korjaustilaan ja uusia osallistumishakemuksia ei voi jättää.
Eli osallistumishakemuksia ei voi jättää 28.10.2021 klo 15.01 - 2.1.2022 välisenä aikana.
Sopimus on voimassa toistaiseksi.
II.1.5)Valeur totale estimée
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.4)Description des prestations:
Tehostettu palveluasuminen ikäihmisille tarkoittaa sosiaalihuoltolain (1301/2014) 21 §:n mukaista asumispalvelua, joka järjestetään palvelutaloissa tai asumisyksiköissä, joissa henkilökunta on paikalla ympärivuorokauden. Palveluntuottajalla tulee olla toimintaan Aluehallintoviraston tai Valviran lupa.
Hankinnan kohteena oleva palvelu on kuvattu tarkemmin osallistumispyynnön liitteellä yksi (1) palvelukuvaus.
Tilaajan hankinnalle asettamat yksityiskohtaiset tavoitteet ovat:
1. Asiakkaan valinnan vapauden edistäminen
2. Palvelun laadun kehittäminen asiakastarpeita vastaavaksi
3. Monituottajuusmallin tukeminen
4. Uusien yritysten joustavan markkinoille pääsyn mahdollistaminen
5. Kuntien taloudellista kantokykyä tukeva palvelumalli