Építési beruházás - 470136-2017
Magyarország-Budapest: Árvízvédelmi töltés építése
2017/S 226-470136
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Építési beruházás
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
„Védképesség helyreállítása az I. rendű árvízvédelmi fővédvonalakon” projekt kivitelezési feladatainak teljes körű ellátása, FIDIC Sárga Könyv szerinti megvalósítása és a kiviteli tervek elkészítése.
II.1.2)Fő CPV-kód
45243510 Árvízvédelmi töltés építése
II.1.4)Rövid meghatározás:
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45247212 Gátmegerősítés
45247230 Gát, töltés építési munkái
45246000 Folyószabályozási és árvízvédelmi munkák
45111000 Bontási, terep-előkészítési és eltakarítási munka
45112700 Tereprendezési munkák
45111220 Aljnövényzet/bozót eltávolítási munka
71320000 Mérnöki tervezési szolgáltatások
45246100 Partfal építése
45246200 Folyópartvédelmi munka
45246400 Árvízmegelőzés
71245000 Jóváhagyási és kiviteli tervek, specifikációk
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A beruházás építési kivitelezési feladatainak teljes körű ellátása, FIDIC Sárga Könyv szerinti megvalósítása
a kiviteli tervek elkészítésével a 191/2009. (IX. 15.) Korm. rendeletnek és a hatályos jogszabályoknak
megfelelően.
A beruházás célja:
A védelmi képesség helyreállítása az I. rendű árvízvédelmi fővédvonalakon, a 2016. évi őszi felülvizsgálatokon
tapasztaltak és az elmúlt években levonuló árvizek alakalmával regisztrált árvízi jelenségek alapján.
Ennek eszköze a lokális gyengeségek öblözeti szintű kiegyenlítése, az egyenszilárdság elérése érdekében.
Ennek lényege abból fakad, hogy az egyes öblözetekben jelentkező kockázati érték jelentős részét a lokális
gyengeségek okozzák, amelyek altalaj problémákra valamint szerkezeti problémákra vezethetőek vissza.
A beruházás oka:
A gáttest kedvezőtlen talajadottságok miatt az érintett árvízvédelmi szakaszokon a vízszint emelkedését
követően rendkívül gyorsan a mentett oldalon is megjelenik a víz és emiatt a gáttest teljes átázása
bekövetkezik. Emiatt a gát állékonyságát elveszti. A védművek az árvizek után többszöri magasítás és
keresztmetszeti erősítés eredményeként ún. „hagyma-szelvénnyé” alakultak, amelyek kedveznek a különböző
réteg- és kontúrszivárgásoknak.
A helyreállítási munkák főbb technológiái:
— agyagpaplan,
— leterhelő szőnyeg létesítése,
— nyomópadka építése,
— vasbeton máglyafal rekonstrukciója,
— agyagfog kiépítése,
— szádfalazás (épített acél szádfal),
— műanyag lemez betétes, helyben kevert önszilárduló résfal építés,
— töltéspaplanozás,
— és drénszivárgó építés.
Tervezés:
A nyertes ajánlattevő általánosságban köteles a dokumentációnak megfelelően minden olyan tervezési munka
és ezzel összefüggő feladat elvégzésére, amely a kivitelezéshez, a szerződés teljesítéséhez szükséges.
Az alábbi tervezési munkák elvégzése és tervdokumentációk elkészítése – relevanciától függően – kiemelt
követelmény:
Kiviteli dokumentáció:
— Minden egyéb terv, mely szükséges a szerződésszerű teljesítéshez, és a munkakezdési engedélyhez
(minőségbiztosítási terv, organizációs terv, fakivágási terv, forgalomszabályozási terv, dúcolási terv,
árvízvédelmi és vízminőség kárelhárítási terv, víztelenítés terve, munkavédelmi, tűzvédelmi, egészségvédelmi
terv).
Átadás-átvételhez szükséges dokumentációk:
— Megvalósulási dokumentáció,
— Műszaki átadás-átvételi eljárás(ok) dokumentációja.
A kivitelezési terv elkészítése során nyertes ajánlattevő feladata jogosultsággal rendelkező geotechnikai
szakértő által készített – állékonysági számításokkal alátámasztva – szakvélemény összeállítása arról, hogy a
beavatkozásokkal érintett árvízvédelmi szakasz állékonysági biztonsági tényezője milyen mértékben növekszik
illetve teherbíró képessége milyen mértékben javul az építési munkák elvégzését követően.
Főbb munkamennyiségek [m hosszúságú szakaszon]:
Acél szádfal építése 21 340 m2.
Műanyag lemez betétes, helyben kevert önszilárduló résfal építése: 222 780,5 m2.
Mélyszivárgó építése: 1 050 m.
Töltéspaplanozás 2 100 m.
Máglyafal rekonstrukció: 278 m.
Agyagfog építése: 2 100 m.
Leterhelő szőnyeg: 5 017 m.
Nyomópadka: 4 510 m.
Műtárgy rekonstrukció: 2 db.
Az építési munkák során felmerülő további feladatok:
— munkaterület őrzésvédelmének biztosítása,
— keletkező hulladék elszállítása,
— kötelező tájékoztatási feladatok végrehajtásában való közreműködés.
A mennyiségek FIDIC sárga könyves konstrukció miatt csak indikatív jellegűek.
A teljes feladatleírást a további közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.