II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Furnizare echipamente medicale în cadrul proiectului ''Unitate de asistenţă medicală ambulatorie''
Număr de referinţă: 3/287550/2023
II.1.2)Cod CPV principal33100000 Echipamente medicale
II.1.4)Descriere succintă:
Furnizare echipamente medicale pentru implementarea proiectului ''Unitate de asistenţă medicală ambulatorie''.
Număr zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor:
Termenul până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire este de 20 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Termenul de răspuns la clarificări a fost stabilit astfel încât operatorii economici să aibă o perioadă adecvată pentru analizarea documentaţiei de atribuire şi, ulterior, pentru elaborarea ofertelor prin prisma răspunsurilor oferite de Autoritatea Contractantă.
Solicitarile de clarificări vor fi transmise în format editabil, în SEAP, semnate cu semnătură electronică extinsă. Pentru a transmite o solicitare de clarificare Autorității Contractante Operatorul Economic interesat acționează butonul "Adauga solicitare" din secțiunea "SOLICITARI DE CLARIFICARE / INTREBARI" disponibila din detaliul lotului.
II.1.5)Valoarea totală estimatăValoare fără TVA: 6 161 490.00 RON
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: da
Pot fi depuse oferte pentru numărul maxim de loturi: 49
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 49
II.2)Descriere
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33100000 Echipamente medicale
33124130 Accesorii de diagnosticare
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice: II.2.5)Criterii de atribuireCriteriile de mai jos
Prețul
II.2.1)Titlu:
Cantar de persoane cu taliometru
Lot nr.: 10
Biomicroscop LED cu masa mobila si autoelevatie
Lot nr.: 8
33122000 Echipament oftalmologic
Criteriu privind calitatea - Nume: Performanța energetică / Pondere: 20
Criteriu privind calitatea - Nume: Garanția acordată produsului / Pondere: 20
Criteriu privind calitatea - Nume: Instructajul pentru optimizarea eficienței energetice / Pondere: 20
Prețul - Pondere: 40
Instrumentar chirurgie plastica
Lot nr.: 30
33169000 Instrumente chirurgicale
Telescop laringian 90 grade
Lot nr.: 43
33124100 Aparate de diagnosticare
Instrument taiat gips cu aspiratie praf
Lot nr.: 25
33141720 Dispozitive ortopedice ajutătoare
Criteriu privind calitatea - Nume: Garanția tehnică / Pondere: 20
33158300 Aparate medicale cu ultraviolete
33121500 Electrocardiogramă
Microscop specular non-contact cu computer integrat
Lot nr.: 35
Lampa far pentru mici interventii
Lot nr.: 32
33167000 Lămpi chirurgicale
Perimetru computerizat cu minim protocol SITA
Lot nr.: 40
Aparat Sudoscan - determinarea precoce si urmarirea neuropatiei autonome
Lot nr.: 4
33121300 Electromiografe
Instrumentar chirurgical chirurgie generala
Lot nr.: 27
38412000 Termometre
Ecograf cu sondă convexă de abdomen și sonda pentru tub digestiv
Lot nr.: 18
33112200 Ecograf
Ecograf cu sonde cord si vase
Lot nr.: 19
Cuva dezinfectie instrumentar
Lot nr.: 14
44618500 Cuve
Biometru optic multimodal swept
Lot nr.: 7
33182100 Defibrilator
Aparat bioimpedanta pentru aprecierea compozitiei corporare
Lot nr.: 1
33190000 Diverse aparate şi produse medicale
33162100 Dispozitive pentru blocul operator
Telescop nazal 0 grade, diametru 2.7mm
Lot nr.: 44
Aparat pentru masurarea indicelui glezna - brat
Lot nr.: 3
Unitate ORL cu microscop, scaun pacient si medic
Lot nr.: 49
Cabina insonora cabinet audiologie
Lot nr.: 9
33121400 Audiometre
Ecograf 3D cu transductor pentru abdomen, părți moi, testicul
Lot nr.: 16
33123100 Tensiometru
33157400 Aparate medicale respiratorii
Combina diagnostica in sistem modular
Lot nr.: 13
33195100 Monitoare
Oftalmoscop indirect cu lentile de oftalmoscopie
Lot nr.: 39
Instrumentar chirurgical urologie
Lot nr.: 29
Ecograf chirurgie cardiovasculară
Lot nr.: 17
Instrumentar chirurgical ortopedie pentru pansat
Lot nr.: 28
Trusa de diagnostic pentru neuropatia periferica
Lot nr.: 47
Statie descarcare holtere cu 2 bucati holtere Ekg si 2 bucati holtere
Lot nr.: 42
Instrumentar chirurgical chirurgie cardiovasculara
Lot nr.: 26