Ne bucurăm să vă anunțăm că veți putea utiliza noua versiune a portalului TED începând cu 29.1.2024 (dată orientativă, care rămâne de confirmat). Citiți-ne articolul pentru a afla care sunt îmbunătățirile și noile funcționalități și ce înseamnă acestea pentru utilizatori!
Există unele erori care afectează modul în care sunt afișate anunțurile din formularele electronice. Încercăm să rezolvăm problema. Între timp, vă rugăm să consultați pagina noastră dedicată pentru mai multe informații și îndrumări.
Au început înscrierile la cel de-al 4-lea atelier cu reutilizatorii TED, care va avea loc la 14 decembrie 2023.
Lucrări - 470846-2023
România-Râmnicu Vâlcea: Lucrări de construcţii de conducte de apă şi de canalizare a apelor reziduale la mare distanţă
2023/S 147-470846
Anunț de participare – utilități
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
VL – CL – 12 „Realizarea ratei de conectare de 100% in Ramnicu Valcea si Ocnele Mari” - rest de executat
Număr de referinţă: 16468149/2022/CL12
II.1.2)Cod CPV principal
45231300 Lucrări de construcţii de conducte de apă şi de canalizare a apelor reziduale la mare distanţă
II.1.4)Descriere succintă:
Contractul de lucrari „Realizarea ratei de conectare de 100% in Ramnicu Valcea si Ocnele Mari „-rest de executat cuprinde:
Obiect 1 Extindere si Reabilitare Retele de Canalizare - retea de colectare apa uzata noua – 9.473 ml;
Obiect 2 Statii de Pompare si Conducte de Refulare - 5 Statii de Pompare Ape Uzate noi si 2.605 ml conducte de refulare aferente SPAU.
Valoarea contractului include sume provizionate in valoare de 630.500,00 lei, dar nu include cheltuieli diverse și neprevăzute. Sumele provizionate vor fi evidentiate la nivelul nivelul listelor de pret ce vor insoti formularul de propunere financiara in suma fixa nominala, nemodificabila, in varianta data de Entitatea Contractanta.
Numarul de zile până la care Operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor /candidaturilor este de 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari / informatiilor suplimentare astfel:
- cu 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor
II.1.5)Valoarea totală estimată
Valoare fără TVA: 10 990 716.00 RON
II.1.6)Informații privind loturile
Contractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)
42131390 Montaje de vane
45232400 Lucrări de construcţii de canalizare de ape reziduale
45232431 Staţii de pompare a apelor reziduale
45310000 Lucrări de instalaţii electrice
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Lucrarile se refera la:
a) Lucrari de constructie
b) Furnizarea si montarea utilajelor si echipamentelor tehnologice
c) Testare si punere in functiune
d) Monitorizarea si acordarea de asistenta/consultanta personalului responsabil pe parcursul Perioadei de Notificare a Defectelor, atunci cand este necesar
e) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Notificare a Defectelor (perioada de garantie) de 36 luni, respectiv 1095 zile
f) Instruirea personalului Beneficiarului si/sau Operatorului Contractul se compune din perioada de executie a lucrarilor care este de 14 luni de la ordinul de incepere a lucrarilor, la care se adauga perioada de notificare a defectelor/perioada de garantie care este de minim 36 de luni de la semnarea procesului verbal de receptie la terminarea lucrarilor.