Anuncio de adjudicación de contrato
Resultados del procedimiento de contratación
Base jurídica:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Ámbito de la contratación
II.1.1)Denominación:Número de referencia: 19/23
II.1.2)Código CPV principal48812000 Sistemas de información financiera
II.1.4)Breve descripción:
Kommunförbundet Skåne upphandlar ekonomisystem till sin interna verksamhet.
Information
Kommunförbundet Skåne (hädanefter benämnt Beställaren), organisationsnummer 837600-9109, inbjuder aktörer att ansöka om att få lämna anbud avseende molnbaserat ekonomisystem till förbundets interna bruk. Ansökansinbjudan avser inte förbundets medlemskommuner. Beställaren understryker att detta är en inbjudan till anbudsansökan (LOU 2016:1146 10 kap. §10) - inte en inbjudan till anbudslämning.
II.1.6)Información relativa a los lotesEl contrato está dividido en lotes: no
II.2)Descripción
II.2.2)Código(s) CPV adicional(es)48440000 Paquetes de software de análisis financiero y contabilidad
48444100 Sistema de facturación
72212440 Servicios de desarrollo de software de análisis financiero y contabilidad
II.2.4)Descripción del contrato:
Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ekonomisystem, maj 2019
Referensnummer: 19/23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48812000 Ekonomiska informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning, 48444100 Faktureringssystem, 72212440 Programvaruutvecklingstjänster för finansiell analys och redovisning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen