Ne bucurăm să vă anunțăm că veți putea utiliza noua versiune a portalului TED începând cu 29.1.2024 (dată orientativă, care rămâne de confirmat). Citiți-ne articolul pentru a afla care sunt îmbunătățirile și noile funcționalități și ce înseamnă acestea pentru utilizatori!
Există unele erori care afectează modul în care sunt afișate anunțurile din formularele electronice. Încercăm să rezolvăm problema. Între timp, vă rugăm să consultați pagina noastră dedicată pentru mai multe informații și îndrumări.
Au început înscrierile la cel de-al 4-lea atelier cu reutilizatorii TED, care va avea loc la 14 decembrie 2023.
Bunuri - 472581-2023
România-Mioveni: Autobuze electrice
2023/S 149-472581
Anunț de participare
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Achiziție autobuze electrice și stații de încărcare în cadrul proiectului TRANSPORT PUBLIC LOCAL CU MIJLOACE ECOLOGICE ÎN ORAȘUL MIOVENI ȘI COMUNA DAVIDEȘTI
Număr de referinţă: 4318199/2023/12
II.1.2)Cod CPV principal
34144910 Autobuze electrice
II.1.4)Descriere succintă:
Furnizare 4 autobuze electrice, stații de încărcare lentă (4 bucăți) și stații de încărcare rapidă (2 bucăți).
Autobuzele electrice și stațiile de încărcare vor deservi transportul public de călători.
Autobuzele electrice vor fi de tip solo (nearticulate), vor fi dotate cu facilităţi pentru accesul persoanelor cu mobilitate redusă, vor fi fără etaj, caroserie CE, fiind destinate transportului urban de călători conform Directivei 2007/46/CE, 2009/33/CE, CEE-ONU R 66, Legii 92/2007, cu toate modificările şi completările ulterioare.
Detaliile privind achizitia se regasesc in Caietul de Sarcini. NOTA: Termene pentru depunerea/răspunsul la solicitările de clarificari/informatii suplimentare:
A. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 cu modificările si completările ulterioare, termenul-limita pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare in legătură cu documentația de atribuire este de 20 de zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor;
B. În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016, cu modificările si completările ulterioare, autoritatea contractanta va răspunde în mod clar si complet tuturor solicitărilor de clarificari intr-o singura zi si anume a 11-a zi inainte de data-limita de depunere a ofertelor, printr-un răspuns consolidat, în măsura în care solicitările de clarificari sunt transmise în termenul precizat.
II.1.5)Valoarea totală estimată
Valoare fără TVA: 8 585 188.80 RON
II.1.6)Informații privind loturile
Contractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)
45232221 Staţie electrică de transformare
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Se vor achizitiona 4 autobuze electrice, 4 stații de încărcare lentă și 2 stații de încărcare rapidă.