Νομική βάση:
Κανονισμός (ΕΕ, Ευρατόμ) αριθ. 2018/1046
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Μελέτη σχετικά με τη μείωση του θορύβου από τα αεροδρόμια
Αριθμός αναφοράς: ENV/2020/OP/0036
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV90700000 Περιβαλλοντικές υπηρεσίες
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Αυτή η μελέτη θα υποστηρίξει την Ευρωπαϊκή Επιτροπή όσον αφορά την αξιολόγηση του τρόπου εφαρμογής της ευρωπαϊκής νομοθεσίας σχετικά με τη διαχείριση του θορύβου γύρω από τα αεροδρόμια. Η εν λόγω μελέτη έχει σκοπό να παρέχει ουσιώδη στοιχεία για ένα σύνολο 62 αεροδρομίων.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξίαΑξία χωρίς ΦΠΑ: 200 000.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV90700000 Περιβαλλοντικές υπηρεσίες
73210000 Υπηρεσίες παροχής συμβουλών σε θέματα έρευνας
90710000 Διαχείριση περιβάλλοντος
90711500 Περιβαλλοντική παρακολούθηση, εκτός αυτής που προορίζεται για κατασκευαστικά έργα
90742300 Υπηρεσίες παρακολούθησης ηχορύπανσης
90742400 Υπηρεσίες παροχής συμβουλών σχετικά με την ηχορύπανση
71313100 Υπηρεσίες παροχής συμβουλών στον τομέα της ηχορύπανσης
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Μελέτη σχετικά με τη μείωση του θορύβου από τα αεροδρόμια..