С удоволствие съобщаваме, че новата версия на портала TED ще започне да функционира на 29.01.2024 г. (датата е ориентировъчна - очаква се потвърждение!) Искате ли да научите за новите функции, подобренията и въздействието върху потребителите? Вижте нашата статия и научете повече за основните промени и нови функции.
You may get an error message when trying to access the notices listed hereafter. If that is the case, please use the alternative links provided below. We are working on solving the problem. We apologize for the inconvenience.
716246-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:716246-2023:PDFS:FI:HTML
719591-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML
724690-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:724690-2023:PDFS:FI:HTML
731050-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:731050-2023:PDFS:FI:HTML
You may also use the following structure to build the URL of the notices concerned:
https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:NNNNNN-2023:PDFS:LL:HTML, (example: https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML), but please bear in mind that only the original language version of the notice is available
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Доставка на система за събиране и обработване на резултати от симулационни изследвания с устройства за дистанционен контрол ... продължава в р-л VI.3) Допълнителна информация
II.1.2)Основен CPV код
30200000 Компютърно оборудване и принадлежности
II.1.4)Кратко описание:
Обществената поръчка включва две обособени позиции, както следва:
Обособена позиция № 1 Система за събиране и обработване на резултати от симулационни изследвания.
Обособена позиция № 2 Устройства за осигуряване на дистанционен контрол.
Общи изисквания за двете обособените позиции: Доставеното оборудване трябва да бъде оригинално, т.е. същото следва да бъде продукт на производителя на съответната марка; Доставеното оборудване трябва да е ново, неупотребявано, в оригинални фабрични опаковки; Предложеното оборудване трябва да бъде в съответствие с международните, европейските и на Република България изисквания за радиочестотни смущения, електромагнитна съвместимост, безопасност и нива на шум; Всички предложени устройства да имат осигурена безплатна гаранционна поддръжка на мястото на експлоатация за период не по-къс от посочения в техническата спецификация.
II.1.5)Прогнозна обща стойност
Стойност, без да се включва ДДС: 104 550.00 BGN
II.1.6)Информация относно обособените позиции
Настоящата поръчка е разделена на обособени позиции: да
Оферти могат да бъдат подавани за всички обособени позиции
II.2)Описание
II.2.1)Наименование:
Система за събиране и обработване на резултати от симулационни изследвания
Обособена позиция №: 1
II.2.2)Допълнителни CPV кодове
30211100 Суперкомпютър (с голяма изчислителна мощ)
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Обособена позиция № 1: Система за събиране и обработване на резултати от симулационни изследвания - включва доставка на два сървъра тип „рак“ и два монитора. Комплектацията включва: 1. Сървър 1 /1 к-т/ вкл.: 1.1. Кутия /1 бр./, 1.2. Дъно /1 бр./, 1.3. Процесор /2 бр./, 1.4. RAM памет /8 бр./, 1.5. Видео карта 1 /2 бр./, 1.6. HDD диск /2 бр./, 1.7. SSD диск /2 бр./, 1.8. RAID контролер /1 бр./, 1.9. LAN карта  /1 бр./, 1.10. Видео карта 2 /1 бр./, 1.11. Сървърен шкаф /1 бр./ и 2. Сървър 2  /1 к-т/вкл.: 2.1. Кутия  /1 бр./, 2.2. Дъно  /1 бр./, 2.3. Процесор  /2 бр./, 2.4. RAM памет /8 бр./, 2.5. Видео карта 3 /1 бр./, 2.6. HDD диск  /2 бр./, 2.7. SSD диск  /2 бр./, 2.8. RAID контролер  /1 бр./, 2.9. LAN карта  /1 бр./, 2.10. Монитор  /2 бр./.
Всички технически характеристики и изисквания са посочени в Техническата спецификация от документацията за участие. Минималният гаранционен срок за всяко изделие е посочен в техническата спецификация. Гаранционният срок започва да тече от датата на подписан без забележки приемо-предавателния протокол за извършена доставка.
Доставеното оборудване трябва да бъде оригинално, т.е. същото следва да бъде продукт на производителя на съответната марка; Доставеното оборудване трябва да е ново, неупотребявано, в оригинални фабрични опаковки; Предложеното оборудване трябва да бъде в съответствие с международните, европейските и на Република България изисквания за радиочестотни смущения, електромагнитна съвместимост, безопасност и нива на шум; Всички предложени устройства да имат осигурена безплатна гаранционна поддръжка на мястото на експлоатация за период не по-къс от посочения в техническата спецификация. Гаранцията трябва да включва всички разходи (за резервни части, аксесоари, материали, труд, транспорт и т.н.) за периода на гаранционния срок.
Договорът влиза в сила от датата на регистрирането му в деловодството на Възложителя. Максималният срок за доставка е до 240 дни, считано от датата на регистриране на договора в Деловодството на възложителя.
Устройства за осигуряване на дистанционен контрол
Обособена позиция №: 2
30213100 Преносими компютри (от 3 до 5 кг)
Обособена позиция № 2: Устройства за осигуряване на дистанционен контрол - включва доставка на устройства за дистанционен контрол - два преносими компютъра. Размер на дисплея: минимум 15.6", Дисплей:  Full HD /или с по-висока резолюция/ (1920x1080);Вид на матрицата на дисплея: IPS; Честота на дисплея: минимум 165 Hz; ​​​​​​Процесор: Базова честота: минимум 1.70 GH; Разрядност: 64 bit; Брой ядра: минимум 14, както и всички други изисквания и характерстики, подробно посочени в Техническата спецификация от документацията за участие.
Гаранционен срок: минимум 36 месеца. Гаранционният срок започва да тече от датата на подписан без забележки приемо-предавателния протокол за извършена доставка. Доставеното оборудване трябва да бъде оригинално, т.е. същото следва да бъде продукт на производителя на съответната марка; Доставеното оборудване трябва да е ново, неупотребявано, в оригинални фабрични опаковки; Предложеното оборудване трябва да бъде в съответствие с международните, европейските и на Република България изисквания за радиочестотни смущения, електромагнитна съвместимост, безопасност и нива на шум; Всички предложени устройства да имат осигурена безплатна гаранционна поддръжка на мястото на експлоатация за период не по-къс от посочения в техническата спецификация. Гаранцията трябва да включва всички разходи (за резервни части, аксесоари, материали, труд, транспорт и т.н.) за периода на гаранционния срок.