Lieferungen - 474283-2020
Rumänien-Jilava: Militäruniformen
2020/S 197-474283
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Articole de echipament din componența uniformei acord-cadru 48 de luni
Referenznummer der Bekanntmachung: 5
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
35811300 Militäruniformen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Autoritatea contractanta organizatoare Baza de Aprovizionare, Gospodarire si Reparatii în calitate de unitate de achiziții centralizata, va încheia acorduri-cadru pentru fiecare lot pentru o perioada de 48 luni, cu un singur operator economic, iar atribuirea contractelor subsecvente se va face /derula de catre unitatile penitenciare beneficiare din cadrul Administratiei Nationale a Penitenciarelor, conform anexei atasate caietului de sarcini
Contractele subsecvente pot fi încheiate simultan cu operatorii economici semnatari ai acordului cadru pentru bunurile ARTICOLE DE ECHIPAMENT DIN COMPONENTA UNIFORMEI,(loturile) câștigate la acordul- cadru, in funcție de necesități.
Termenele in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare solicitate de operatorii economici interesati: cu 10 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari, inainte de data limita de depunere a ofertelor,este de 20 zile.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 2 351 431.50 RON
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für maximale Anzahl an Losen: 6
Maximale Anzahl an Losen, die an einen Bieter vergeben werden können: 6
Der öffentliche Auftraggeber behält sich das Recht vor, Aufträge unter Zusammenfassung der folgenden Lose oder Losgruppen zu vergeben:
Operatorii economici pot depune oferte pe unul, mai multe sau toate loturile.
Oferta se depune pe toate articolele si accesoriile unui lot.
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Manusi din piele
Los-Nr.: 6
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Cantitate Acord-cadru minim și maxim conform anexei C nota de calcul. Nota: Cantitatea minimă/maximă de produse necesare a se achizitiona pentru perioada de 48 luni rezulta prin inmultirea coloanei ”cantitatii cf. OMJ 2908/2013” cu ce a numarul minim/maxim de personal.
Cantitatea contractului subsecvent rezulta din inmultirea numarului de persoane (minim 4 persoane și maxim 1344 persoane) cu cantitatea cf. OMJ 2908/2013 din Anexa C-Nota de calcul.
Valoarea celui mai mare contract subsecvent este de 29904 RON.
Scurtă albastru marin cu sigla ANP
Los-Nr.: 3
Cantitatea contractului subsecvent rezulta din inmultirea numarului de persoane (minim 2 persoane și maxim 38 persoane) cu cantitatea cf. OMJ 2908/2013 din Anexa C-Nota de calcul.
Valoarea celui mai mare contract subsecvent este de 22116 RON.
Suport pentru epolet cu insemne de grad pentru umar și petlite
Los-Nr.: 5
Valoarea celui mai mare contract subsecvent este de 2128 RON.
Cravată
Los-Nr.: 4
Valoarea celui mai mare contract subsecvent este de 1520 RON.
Coifura-cu emblema
Los-Nr.: 1
Coifura- cu emblema
Cantitate Acord-cadru minim și maxim conform anexei C nota de calcul. Nota: Cantitatea minimă/maximă de produse necesare a se achizitiona pentru perioada de 48 luni rezulta prin inmultirea coloanei ”cantitatii cf. OMJ 2908/2013” cu cea a numarului minim/maxim din fiecare categorie de personal.
Valoarea celui mai mare contract subsecvent este de 16036 RON.
Costume
Los-Nr.: 2
Costume de vară și costume de iarnă
Valoarea celui mai mare contract subsecvent este de 49100 RON.