Правно основание:
Директива 2014/24/ЕС
Раздел І: Възлагащ орган
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Услуги по мониторинг и анализ на медиите за Испания.
Референтен номер: COMM/DG/AWD/2017/973.
II.1.2)Основен CPV код92400000 Услуги на информационни агенции
II.1.4)Кратко описание:
Европейският парламент стартира тази процедура с цел възлагане на рамков договор за ежедневен мониторинг на печатната преса (национална/регионална), аудиовизуалните медии (радио, телевизия) и основните онлайн (Интернет) медии. Целта е да се предостави своевременно, актуално изложение на ежедневната информация, под формата на прегледи на пресата, по отношение на начина, по който темите, отнасящи се до Европейския парламент и до Европейския съюз, са представени в медиите. Генерална дирекция за комуникации на Европейския парламент се стреми да гарантира, че има възможно най-добрите знания за покритието на медиите в ЕС по теми, свързани с Европейския съюз, Европейския парламент и дейностите на своя председател и членовете Европейския парламент. Анализът на медиите ще помогне в крайна сметка на ЕП да представя по-добре политиките на ЕС на гражданите на ЕС и на специфични целеви аудитории.
II.1.5)Прогнозна обща стойностСтойност, без да се включва ДДС: 350 000.00 EUR
II.1.6)Информация относно обособените позицииНастоящата поръчка е разделена на обособени позиции: не
II.2)Описание
II.2.2)Допълнителни CPV кодове92400000 Услуги на информационни агенции
II.2.4)Описание на обществената поръчка: II.2.5)Критерии за възлаганеЦената не е единственият критерий за възлагане и всички критерии са посочени само в документацията на обществената поръчка
Oznámení o zahájení zadávacího řízení
Právní základ:
směrnice 2014/24/EU
II.1)Rozsah veřejné zakázky
II.1.1)Název:
Služby monitorování a analýzy médií ve Španělsku.
Spisové číslo: COMM/DG/AWD/2017/973.
II.1.2)Hlavní kód CPV92400000 Zpravodajské služby
II.1.4)Stručný popis:
Evropský parlament spouští toto řízení zaměřené na zadání rámcové smlouvy na denní monitorování tisku (celostátního/regionálního), audiovizuálních médií (rozhlas, TV) a hlavních on-line (internetových) médií. Účelem této zakázky je poskytnutí včasného a aktualizovaného přehledu denních informací formou přehledu tisku, který vystihne způsob, jakým se pojednává o tématech souvisejících s Evropským parlamentem a Evropskou unií ve sdělovacích prostředcích. Generální ředitelství pro komunikaci Evropského parlamentu má v úmyslu si zajistit nejlepší možné poznatky v oblasti mediálního pokrytí v celé EU v případě témat souvisejících s Evropskou unií, Evropským parlamentem a činnostmi předsedy a poslanců Evropského parlamentu. V konečném důsledku analýza médií napomůže Evropskému parlamentu lépe informovat občany a konkrétní cílová publika Evropské unie o politikách EU.
II.1.5)Předpokládaná celková hodnota Hodnota bez DPH: 350 000.00 EUR
II.1.6)Informace o částechZakázka je rozdělena na části: ne
II.2)Popis
II.2.2)Dodatečný(-é) kód(-y) CPV92400000 Zpravodajské služby
Juridiskais pamats:
Direktīva 2014/24/ES
I iedaļa: Līgumslēdzēja iestāde
II.1)Iepirkuma apjoms
II.1.1)Nosaukums:
Plašsaziņas līdzekļu pārraudzības un analīzes pakalpojumi Spānijai.
Atsauces numurs: COMM/DG/AWD/2017/973.
II.1.2)Galvenās CPV kods92400000 Ziņu aģentūru pakalpojumi
II.1.4)Īss apraksts:
Eiropas Parlaments izsludina šo procedūru ar mērķi piešķirt pamatnolīgumu attiecībā uz drukātās preses (valsts/reģionālās), audiovizuālo plašsaziņas līdzekļu (radio, TV) un galveno tiešsaistes (interneta) plašsaziņas līdzekļu ikdienas pārraudzību. Mērķis ir nodrošināt savlaicīgu jaunākās ikdienas informācijas kopsavilkumu plašsaziņas līdzekļu apskata veidā par to, kā ar Eiropas Parlamentu un Eiropas Savienību saistītas tēmas tiek atspoguļotas plašsaziņas līdzekļos. Eiropas Parlamenta Komunikācijas ģenerāldirektorāts vēlas nodrošināt, ka tam ir labākās iespējamās zināšanas par to, kā plašsaziņas līdzekļos visā ES tiek atspoguļotas tēmas, kas saistītas ar Eiropas Savienību, Eiropas Parlamentu un tā priekšsēdētāja un Eiropas Parlamenta deputātu darbībām. Plašsaziņas līdzekļu analīze galu galā palīdzēs EP labāk sniegt informāciju par ES politiku ES iedzīvotājiem un konkrētām mērķauditorijām.
II.1.5)Paredzamā kopējā vērtībaVērtība bez PVN: 350 000.00 EUR
II.1.6)Informācija par daļāmLīgums ir sadalīts daļās: nē
II.2)Apraksts
II.2.2)Papildu CPV kods(-i)92400000 Ziņu aģentūru pakalpojumi
II.2.4)Iepirkuma apraksts: II.2.5)Līguma slēgšanas tiesību piešķiršanas kritērijiCena nav vienīgais piešķiršanas kritērijs, un visi kritēriji ir noteikti tikai iepirkuma dokumentos