Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:Referensnummer: HSN 31-2023
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod79624000 Förmedling av vårdpersonal
II.1.4)Kort beskrivning:
Denna upphandling avser leveransavtal för bemanningstjänst med personalteam på plats dygnet runt årets alla dagar för kliniskt arbete på förlossningen vid Kvinnokliniken på Lycksele lasarett.
Omfattar ett helhetsansvar med garanterad personalförsörjning och schemaläggning med:
• En (1) tjänstgörande förlossningsläkare
• Två (2) tjänstgörande barnmorskor
II.1.5)Uppskattat totalt värdeVärde exkl. moms: 122 400 000.00 SEK
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)79624000 Förmedling av vårdpersonal
79625000 Förmedling av läkare
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen:
Personalteam på plats i Lycksele dygnet runt årets alla dagar.