Обявление за предварителна информация
Настоящото обявление е само за предварителна информация
Правно основание:
Регламент (ЕС, Евратом) № 2018/1046
Раздел І: Възлагащ орган
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Многофункционални безкриогенни уреди за измерване на физични свойства
Референтен номер: JRC/KRU/2022/OP/2306-PIN
II.1.2)Основен CPV код38400000 Уреди за контрол на физически характеристики
II.1.4)Кратко описание:
JRC Карлсруе планира да закупи многофункционални безкриогенни уреди за измерване на физични свойства. Устройството трябва да може да произвежда температури от 300 до 0.3 К и да генерира DC магнитно поле до 14 Т. Устройството не трябва да изисква всякакви външни криогенни течности (азот, хелий и т.н.), за да бъде експлоатирано.
Оборудването е необходимо за следните измервателни техники на твърди материали: топлинен капацитет, измерване на AC и DC магнитни полета (DC-VSM), термичен пренос (DC и AC електрическо съпротивление, термична енергия, термична проводимост) и топлинно разширение.
II.1.5)Прогнозна обща стойностСтойност, без да се включва ДДС: 850 000.00 EUR
II.1.6)Информация относно обособените позицииНастоящата поръчка е разделена на обособени позиции: не
II.2)Описание
II.2.2)Допълнителни CPV кодове38400000 Уреди за контрол на физически характеристики
38553000 Магнитни измервателни уреди
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Многофункционални безкриогенни уреди за измерване на физични свойства.
This notice is for prior information only
Legal Basis:
Regulation (EU, Euratom) No 2018/1046
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Multipurpose Physical Properties Measurements Cryogenics Free Apparatus
II.1.2)Main CPV code38400000 Instruments for checking physical characteristics
II.1.4)Short description:
The JRC Karlsruhe plans to purchase a multipurpose physical properties measurements cryogenics free apparatus. The device must be able to produce temperatures from 300 down to 0.3 K and generate magnetic field DC up to 14 T. The device must not require any external cryogenic liquids (nitrogen, helium, etc.) to be operated.
The equipment is needed for the following measurements techniques on solid materials: heat capacity, magnetic measurements DC (DC-VSM) and AC, thermal transport (electrical resistivity DC and AC, thermopower, thermal conductivity) and thermal dilatation.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 850 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)38400000 Instruments for checking physical characteristics
38553000 Magnetic meters
II.2.4)Description of the procurement:
Multipurpose physical properties measurements cryogenics free apparatus.