29 stycznia 2024 r. (przybliżony termin – wymaga potwierdzenia) uruchomiona zostanie nowa wersja portalu TED. Już teraz możesz się dowiedzieć, jakie nowe funkcje i usprawnienia w nim wprowadzono. Zachęcamy do lektury artykułu, w którym omówiliśmy najważniejsze zmiany.
You may get an error message when trying to access the notices listed hereafter. If that is the case, please use the alternative links provided below. We are working on solving the problem. We apologize for the inconvenience.
716246-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:716246-2023:PDFS:FI:HTML
719591-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML
724690-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:724690-2023:PDFS:FI:HTML
731050-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:731050-2023:PDFS:FI:HTML
You may also use the following structure to build the URL of the notices concerned:
https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:NNNNNN-2023:PDFS:LL:HTML, (example: https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML), but please bear in mind that only the original language version of the notice is available
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Zarządzanie Projektem pt.: Budowa sieci tras rowerowych Pomorza Zachodniego – Trasa Stary Kolejowy Szlak etap V (Białogard, Smardzko – Wardyń).
Numer referencyjny: ZZDW–6.3811.125.2023.8.2
II.1.2)Główny kod CPV
71540000 Usługi zarządzania budową
II.1.4)Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi Zarządzania Projektem pt.: Budowa sieci tras rowerowych Pomorza Zachodniego – Trasa Stary Kolejowy Szlak etap V (Białogard, Smardzko – Wardyń).
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartość
Wartość bez VAT: 111 259.97 PLN
II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV
71000000 Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
71248000 Nadzór nad projektem i dokumentacją
II.2.4)Opis zamówienia:
1. Usługa obejmuje:
1) zarządzanie i koordynację wszystkich czynności związanych z realizacją Projektu;
2) pełnienie nadzoru inwestorskiego i kontrolę nad realizacją robót budowlanych zgodnie z Prawem budowlanym i zawartą umową na roboty budowlane;
3) działania mające na celu terminowe wykonanie robót budowlanych;
4) dokumentowanie postępu robót;
5) wypełnianie obowiązków sprawozdawczych uzgodnionych z Kierownikiem Projektu;
6) sprawowanie nadzoru autorskiego zgodnie z art. 20 ust. 4 ustawy Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. w formie przyjazdów na miejsce prowadzenia robót, a także prac wykonywanych w siedzibie Wykonawcy. Planowana ilość nadzorów: nadzór autorski związany z pobytem na budowie – 10 nadzorów i 35 pełnionych w siedzibie Wykonawcy.
2. Zakres robót budowlanych obejmuje:
1) usunięcie drzew i krzewów,
2) zdjęcie warstwy humusu,
3) rozbiórkę nawierzchni, krawężników,
4) przebudowę przepustów,
5) wykonanie robót ziemnych – wykopów i nasypów,
6) wykonanie projektowanej konstrukcji,
7) sadzenie drzew,
8) ustawienie urządzeń zabezpieczający ruch,
9) wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.
Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Rozdziale C „Opis przedmiotu zamówienia” i „§ 9 Zobowiązania Wykonawcy Zarządzającego Projektem” wzoru umowy.
3.Zamawiający nie przewiduje zatrudnienia osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy.
4. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień podobnych, o których mowa w art. 305 pkt 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy – Prawo zamówień publicznych.
1) Zakres usług ustala się w wysokości do kwoty 14 512,00 złotych netto, o zakresie zgodnym z przedmiotem zamówienia podstawowego, polegających na powtórzeniu podobnych usług.
2) Podstawą ustalenia warunków realizacji zamówienia podobnego jest umowa podstawowa oraz przeprowadzone z Wykonawcą negocjacje.
3) Ponadto do wyliczenia wynagrodzenia brutto zamówień (za zarządzanie projektem i nadzór inwestorski), o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy – Prawo zamówień publicznych, Zamawiający pomocniczo może zastosować poniższy wzór:
R x W u
…………… = Wynagrodzenie brutto Wykonawcy
W k
R – wynagrodzenie brutto, o którym mowa w § 3 ust. 1 umowy
Wu – wartość wynagrodzenia brutto zamówienia udzielonego wykonawcy robót budowlanych na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy – Prawo zamówień publicznych, których nadzór dotyczy
Wk – wartość wynagrodzenia brutto wykonawcy robót budowlanych wynikająca z umowy podstawowej
4) w zakresie sprawowania nadzoru autorskiego do wyliczenia wynagrodzenia brutto zamówień, o których mowa w art. 305 pkt 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt ustawy, Zamawiający zastosuje ceny jednostkowe z umowy podstawowej.