29 stycznia 2024 r. (przybliżony termin – wymaga potwierdzenia) uruchomiona zostanie nowa wersja portalu TED. Już teraz możesz się dowiedzieć, jakie nowe funkcje i usprawnienia w nim wprowadzono. Zachęcamy do lektury artykułu, w którym omówiliśmy najważniejsze zmiany.
You may get an error message when trying to access the notices listed hereafter. If that is the case, please use the alternative links provided below. We are working on solving the problem. We apologize for the inconvenience.
716246-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:716246-2023:PDFS:FI:HTML
719591-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML
724690-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:724690-2023:PDFS:FI:HTML
731050-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:731050-2023:PDFS:FI:HTML
You may also use the following structure to build the URL of the notices concerned:
https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:NNNNNN-2023:PDFS:LL:HTML, (example: https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML), but please bear in mind that only the original language version of the notice is available
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Wykonywanie usług dezynfekcji, dezynsekcji, deratyzacji w obiektach i pojazdach służbowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz jednostek jej podległych
Numer referencyjny: FZ-2380/13/23/MB
II.1.2)Główny kod CPV
90921000 Usługi dezynfekcji i dezynsekcji budynków
II.1.4)Krótki opis:
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług dezynfekcji, dezynsekcji, deratyzacji (DDD) w obiektach i pojazdach służbowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz jednostek jej podległych – w ilości i częstotliwości zgodnej z potrzebami Zamawiającego.
2. Zamawiający przewiduje procedurę odwróconą, zgodnie z art. 139 ust. 1 uPzp.
3. W związku z zastosowaniem procedury z art. 139 ust. 1, Zamawiający nie wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1uPzp. Zamawiający będzie żądał tego oświadczenia wyłącznie od wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona.
4. Na podstawie art. 257 pkt. 1 uPzp Zamawiający zastrzega możliwość unieważnienia postępowania jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartość
Wartość bez VAT: 1 493 454.36 PLN
II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV
II.2.4)Opis zamówienia:
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (OPZ) zawiera załącznik nr 3 do SWZ.
3. W ramach zamówienia usługi dezynfekcji obejmują również (jeżeli będą takie zgłoszenia przez użytkowników obiektów i/lub pojazdów służbowych) dezynfekcję powierzchni użytkowych (liczonych po podłodze w m²) i/lub dezynfekcję pojazdów służbowych za 1 szt. pojazdu, po kontakcie z osobami z podejrzeniem zakażenia COVID-19 lub innymi chorobami zakaźnymi.
4. Szczegółowy wykaz obiektów wraz z szacunkowymi ilościami powierzchni oraz ilościami pojazdów służbowych do wykonywania usług został zawarty w Załącznikach nr 2.2. - 2.4. do SWZ – Formularzach cenowych. Stanowią one podstawę do wyliczenia ceny oferty złożonej w niniejszym postępowaniu.
5. Przedmiotowe usługi DDD świadczone będą według potrzeb Zamawiającego na jego każdorazowe zlecenie, w którym zostanie przez niego ściśle określone miejsce i wyznaczone przez niego przestrzenie (m. in. mogą to być pojedyncze pomieszczenia) lub liczba pojazdów służbowych,
a w przypadku mniejszych potrzeb, nie mogą one stanowić podstaw do roszczeń ze strony Wykonawcy.
6. Minimalna wartość zamówienia jaką Zamawiający zamierza zrealizować, nie będzie mniejsza niż 70% wartości określonej w § 8 ust. 1 załącznika nr 12 do SWZ – Wzorze umowy.
7. Wykonawca zobowiązany jest do posiadania przez cały okres realizacji umowy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej (odpowiedzialność kontraktowa i deliktowa) obejmującego swoim zakresem, co najmniej szkody poniesione przez osoby trzecie, a także przedstawicieli i pracowników Zamawiającego i Wykonawcy, w wyniku śmierci, uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia (szkoda osobowa) lub w wyniku utraty, uszkodzenia lub zniszczenia mienia (szkoda rzeczowa), powstałe w związku z wykonywaniem usług objętych umową na kwotę nie mniejszą niż kwota wynagrodzenia za wykonanie przedmiotu umowy, o której mowa w § 8 ust. 1 załącznika nr 12 do SWZ – Wzorze umowy.
8. Na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych Wykonawca/podwykonawca zobowiązuje się, iż w okresie realizacji umowy będzie zatrudniał na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26.06.1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2022 r., poz. 1510 z późn. zm.) lub analogicznych przepisów państw członkowskich UE, EOG, wszystkie osoby wykonujące wszelkie czynności związane z wykonywaniem usług dezynfekcji, dezynsekcji, deratyzacji pomieszczeń w obiektach i pojazdach służbowych. Wymóg ten nie dotyczy
w szczególności osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą w zakresie, w jakim będą wykonywać osobiście usługi na rzecz Zamawiającego.