You may get an error message when trying to access the notices listed hereafter. If that is the case, please use the alternative links provided below. We are working on solving the problem. We apologize for the inconvenience.
716246-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:716246-2023:PDFS:FI:HTML
719591-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML
724690-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:724690-2023:PDFS:FI:HTML
731050-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:731050-2023:PDFS:FI:HTML
You may also use the following structure to build the URL of the notices concerned:
https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:NNNNNN-2023:PDFS:LL:HTML, (example: https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML), but please bear in mind that only the original language version of the notice is available
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Hulladék elszállítása,ártalmatlanítása-Kiskunhalas
Hivatkozási szám: EKR000919612020
II.1.2)Fő CPV-kód
90510000 Hulladék ártalmatlanítása és kezelése
II.1.4)Rövid meghatározás:
A cselekménnyel érintett Kiskunhalas, Majsai út 5. számú - korábbi számozás szerint Kiskunhalas, Majsai út 8. számú ingatlanon szakszerűtlenül és jogszerűtlenül tárolt veszélyes és nem veszélyes hulladékok miatt szükséges a hulladékmentes állapot helyreállítása.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
90511000 Hulladékgyűjtési szolgáltatások
90512000 Hulladékszállítási szolgáltatások
90513000 Nem veszélyes hulladék és szemét kezelésével és ártalmatlanításával kapcsolatos szolgáltatások
90520000 Radioaktív, mérgező, egészségügyi és veszélyes hulladékkal kapcsolatos szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A cselekménnyel érintett Kiskunhalas, Majsai út 5. számú – korábbi számozás szerint Kiskunhalas, Majsai út 8. számú ingatlanon szakszerűtlenül és jogszerűtlenül tárolt veszélyes és nem veszélyes hulladékok miatt szükséges a hulladékmentes állapot helyreállítása.
Jelen eljárás esetében a keretmennyiség: 1 100 000 kg (ebből várhatóan veszélyes hulladék 520 000 kg)
Elvégzendő feladatok:
— szükséges az ingatlanon található veszélyes és nem veszélyes hulladék elszállítása, kezelésre történő átadása, ártalmatlanítása, a teljesítés jogszabályoknak megfelelő módon történő igazolása,
— az ismeretlen összetételű hulladékokat tartalmazó hordók mintázáshoz történő előkészítése, és azok tartalmának egyenkénti laboratóriumi vizsgálata annak érdekében, hogy besorolhatóak legyenek a hulladékjegyzékről szóló 72/2013. (VIII. 27.) VM rendelet 2. számú melléklete, továbbá az ADR szerinti biztonsági fokozatba,
— a szállításhoz szükséges ADR minősített csomagolóeszközök biztosítása,
— a rakodáshoz szükséges kézi és gépi munkaerő biztosítása,
— elszállítandó hulladék mérlegelése hitelesített mérlegeken
— a hulladékok jogszabályi előírásoknak megfelelő, ADR minősített csomagolóeszközbe történő rakodása, amelynek keretében különösen a sérült csomagolású veszélyes hulladékok új csomagolóeszközbe történő átfejtése, átcsomagolása, raklapokra történő felrakodása és lepántolása. Az alkalmazott gyűjtő-, csomagoló és takarítóeszközök épségéről rendszeres ellenőrzéssel kell meggyőződni. A sérült eszközt haladéktalanul épre kell cserélni. A sérült és ezáltal az átcsomagolás során hulladékká váló göngyöleget hulladékként kell kezelni,
— címkék, bárcák biztosítása és azok csomagolóeszközökön történő elhelyezése,
— szállítógépjárműre történő felrakodás,
— az előírásoknak megfelelő szállítási dokumentumok kiállítása,
— a hulladékok közúti, ADR szerinti szállítása,
— a hulladékok jellemzőinek figyelembevételével az ártalmatlanítási műveletek meghatározása, a szükséges előkezelési műveletek elvégzése és az azt követő ártalmatlanítás,
— a kezelést, ártalmatlanítást igazoló dokumentumok átadása,
— a veszélyes hulladék kezeléséről a hulladékkal kapcsolatos nyilvántartási és adatszolgáltatási kötelezettségekről szóló 309/2014 (XII.11) Korm. rendeletben foglalt előírásoknak megfelelő nyilvántartás vezetése és adatszolgáltatás teljesítése az illetékes hatósághoz,
— a használt közutakat a lehullott hulladéktól haladéktalanul mentesíteni, megtisztítani.
A telephelyen található veszélyes és nem veszélyes hulladékok tájékoztató jellegű listáját a műszaki leírás tartalmazza.