Det glæder os at kunne fortælle, at den nye version af TED-portalen bliver lanceret den 29. januar 2024 (skal bekræftes!) Er du interesseret i at få information om de nye funktioner og forbedringer og fordelene for brugerne? Gå ind og læs vores artikel – så bliver du klogere på det hele.
Der er i øjeblikket nogle fejl, der påvirker den måde, bekendtgørelser om e-formularer vises på. Vi arbejder på at løse problemet. Indtil det er løst, kan du finde mere information og vejledning på vores særlige side om problemet.
Tilmelding er åben til vores 4. workshop med TED-genbrugere, den 14. december 2023
Bygge og anlæg - 477512-2023
Danmark-København V: Bygge- og anlægsarbejder
2023/S 149-477512
Bekendtgørelse om indgåede kontrakter – forsyningsvirksomhed
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Udbud af forberedende arbejder for elektrificering, Aarhus-Lindholm, Bropakke 8: Skanderborgvej
Sagsnr.: NA0044
II.1.2)Hoved-CPV-kode
45000000 Bygge- og anlægsarbejder
II.1.4)Kort beskrivelse:
I overensstemmelse med reglerne i forsyningsvirksomhedsdirektivet og i henhold til kvalifikationsordning for entreprenører, jf. udbudsbekendtgørelse 2016/S 240-437945 udbyder Banedanmark hermed en kontrakt vedrørende forberedende arbejder for elektrificering, Aarhus-Lindholm, Bropakke 8: Skanderborgvej.
II.1.6)Oplysninger om delkontrakter
Kontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet: