Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Sisäinen kilpailutus (DPS) - Vaalitietojärjestelmän uudistus - sovelluskehitystiimin hankinta
Referenznummer der Bekanntmachung: ORK/309/2021
II.1.2)CPV-Code Hauptteil72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Hankinnan kohteena oli sovelluskehitystiimi Vaalitietojärjestelmän toteutukseen tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti.
Tämä hankinta on tehty Hansel Oy:n perustaman dynaamisen hankintajärjestelmän "IT-konsultointi 2021-2025 (DPS)" sisäisenä kilpailutuksena.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Tiimi työskentelee Tilaajan ohjauksessa ketterän kehitysmallin mukaisesti. Kehitystyö sisältää Vaalitietojärjestelmän määrittelyjen tarkennukset, suunnittelut, toteutukset ja testaukset sekä muut Tilaajan osoittamat tehtävät.
Hankinnan kokonaislaajuus on sopimuskaudella arviolta 3500–4000 henkilötyöpäivää. Lisäksi hankintaan sisältyy optiokausi, jonka laajuus on 0-500 henkilötyöpäivää.
Lisäksi optiona on mahdollista hankkia muita asiantuntijoita hankintasopimuksen kohdan 9.9 mukaisesti. Työmääräarvio on 0-300 henkilötyöpäivää.
Sopimuskausi päättyy 31.12.2025.
Lisäksi sopimuskautta voidaan jatkaa enintään 17 kuukauden pituisella optiokaudella.
Results of the procurement procedure
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Reference number: ORK/309/2021
II.1.2)Main CPV code72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
II.1.4)Short description:
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement: