Ne bucurăm să vă anunțăm că veți putea utiliza noua versiune a portalului TED începând cu 29.1.2024 (dată orientativă, care rămâne de confirmat). Citiți-ne articolul pentru a afla care sunt îmbunătățirile și noile funcționalități și ce înseamnă acestea pentru utilizatori!
You may get an error message when trying to access the notices listed hereafter. If that is the case, please use the alternative links provided below. We are working on solving the problem. We apologize for the inconvenience.
716246-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:716246-2023:PDFS:FI:HTML
719591-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML
724690-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:724690-2023:PDFS:FI:HTML
731050-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:731050-2023:PDFS:FI:HTML
You may also use the following structure to build the URL of the notices concerned:
https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:NNNNNN-2023:PDFS:LL:HTML, (example: https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML), but please bear in mind that only the original language version of the notice is available
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
ACHIZITIE MICROBUZ NEPOLUANT ÎN COMUNELE ION ROATĂ ȘI ALEXENI, JUD. IALOMIȚA
Număr de referinţă: 4365107/2023/1
II.1.2)Cod CPV principal
34144910 Autobuze electrice
II.1.4)Descriere succintă:
Obiectivul de investiții propus, respectiv „2 MICROBUZE NEPOLUANT (care vor include ȘI 2 STATII DE REINCARCARE LENTA) ÎN COMUNELE ION ROATA ȘI ALEXENI, JUDEȚUL IALOMIȚA” susține crearea unui cadru pentru mobilitate urbană durabilă și o transformare durabilă rurală prin utilizarea soluțiilor verzi la nivelul UAT-ului, în contextul participării la apelul de proiecte din Planul Național de Redresare și Reziliență (PNRR), COMPONENTA 10 - Fondul local, I.1 – Mobilitate urbană durabilă, I.1.1 – Înnoirea parcului de vehicule destinate transportului public (achiziția de vehicule nepoluante, reprezintă oportunitatea imediată și sigură de a realiza obiectivele propuse. În conformitate cu prevederile art. 2.6 din Ordinul M.D.L.P.A nr. 999/2022, în costul fiecărui microbuz va fi inclusă o stație de reîncărcare lentă „Costul staţiilor de reîncărcare pentru autobuzele şi microbuzele electrice va fi cuprins în costul vehiculelor: 1 staţie de reîncărcare lentă pentru fiecare microbuz, 1 staţie de reîncărcare lentă (la autobază) pentru fiecare autobuz, respectiv 1 staţie de reîncărcare rapidă (pe traseu) la 1- 3 autobuze achiziţionate.
Se vor achiziționa 2 microbuze nepoluante care vor fi folosite exclusiv în scopuri comunitare la nivelul celor două comune: Ion Roata și Alexeni. Principalele instituții care vor beneficia de achiziția celor 2 microbuze nepoluante în scop comunitar sunt: Primăria comunei Ion Roată și Primăria comunei Alexeni, școlile și grădinițele din comunele Ion Roată și Alexeni, dispensarele umane din cele două comune, etc. Astfel, Parteneriatul format din Unitatea Administrativ-Teritorială Comuna Ion Roată și Unitatea Administrativ-Teritorială Alexeni a depus cererea de finanțare C10-I1.1-641 / 14.10.2022 în cadrul apelului de proiecte PNRR/2022/C10, investiția I.1.1 - Înnoirea parcului de vehicule destinate transportului public (achiziția de vehicule nepoluante) proiectul „ACHIZITIE MICROBUZ NEPOLUANT IN COMUNELE ION ROATA SI ALEXENI, JUDETUL IALOMITA„
NOTA : Potrivit prevederilor art. 160 din Legea nr. 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, autoritatea contractanta
stabileste 1 termen - limita in care va asigura raspunsul clar si complet la solicitarile de clarificare/informatii suplimentare ale
ofertantilor astfel :
Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor este 18 zile.
Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare în a 11 zi
înainte de data limită de depunere a ofertelor
II.1.5)Valoarea totală estimată
Valoare fără TVA: 2 461 350.00 RON
II.1.6)Informații privind loturile
Contractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Se vor achiziționa 2 microbuze nepoluante care vor include și 2 STATII DE REINCARCARE LENTA care vor fi folosite exclusiv în scopuri comunitare la nivelul celor două comune: Ion Roata și Alexeni.
Principalele instituții care vor beneficia de achiziția celor 2 microbuze nepoluante în scop comunitar sunt: Primăria comunei Ion Roată și Primăria comunei Alexeni, școlile și grădinițele din comunele Ion Roată și Alexeni, dispensarele umane din cele două comune, etc.
Astfel, Parteneriatul format din Unitatea Administrativ-Teritorială Comuna Ion Roată și Unitatea Administrativ-Teritorială Alexeni a depus cererea de finanțare C10-I1.1-641 / 14.10.2022 în cadrul apelului de proiecte PNRR/2022/C10, investiția I.1.1 - Înnoirea parcului de vehicule destinate transportului public (achiziția de vehicule nepoluante) proiectul „ACHIZITIE MICROBUZ NEPOLUANT IN COMUNELE ION ROATA SI ALEXENI, JUDETUL IALOMITA„
La data de 28.11.2022, UAT Ion Roată în calitate de lider al parteneriatului, a semnat contractul de finanțare nr. 21205/20.02.2023 aferent investiției „ACHIZITIE MICROBUZ NEPOLUANT IN COMUNELE ION ROATA SI ALEXENI, JUDETUL IALOMITA„
Notă* În conformitate cu prevederile art. 2.6 din Ordinul M.D.L.P.A nr. 999/2022, în costul fiecărui microbuz va fi inclusă câte o stație de reîncărcare lentă „Costul staţiilor de reîncărcare pentru autobuzele şi microbuzele electrice va fi cuprins în costul vehiculelor: 1 staţie de reîncărcare lentă pentru fiecare microbuz, 1 staţie de reîncărcare lentă (la autobază) pentru fiecare autobuz, respectiv 1 staţie de reîncărcare rapidă (pe traseu) la 1- 3 autobuze achiziţionate„. Prin urmare oriunde este menționată sintagma: „MICROBUZE NEPOLUANTE„ se va înțelege că acestea vor fi livrate cu statii lente de încărcare.