Ilmoitus tehdystä sopimuksesta
Hankintamenettelyn tulokset
Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Viestintä- ja markkinointipalvelut 2020-2026 (DPS)
Viitenumero: LAPS/84/2021
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi79340000 Mainonta- ja markkinointipalvelut
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Hankinnan kohteena on Lapsistrategian toimenpide 19: työn ja perheen yhteensovittamisen kampanjan suunnittelu, toteutus ja vaikutusten arviointi. Hankittava palvelu koostuu seuraavista osista:
Kampanjan suunnittelu
1. Kampanjan tavoitteiden kirkastaminen yhdessä lapsiasiavaltuutetun toimiston ja laaja-alaisen verkoston kanssa
2. Kampanjan idean, tarinan sekä ydinviestien kiteytys
3. Kampanjan kohderyhmien määritteleminen
4. Viestintäkanavien suunnittelu
5. Tuotanto
6. Keskeisten mittarien valitseminen, testaus ja optimointi
7. Kampanjan vaikutusten arviointi
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Hankinnan kohteena on Lapsistrategian toimenpide 19 mukaisen työn ja perheen yhteensovittamisen kampanjan suunnittelu, toteutus ja vaikutusten arviointi. Hankittava palvelu koostuu seuraavista osista: