С удоволствие съобщаваме, че новата версия на портала TED ще започне да функционира на 29.01.2024 г. (датата е ориентировъчна - очаква се потвърждение!) Искате ли да научите за новите функции, подобренията и въздействието върху потребителите? Вижте нашата статия и научете повече за основните промени и нови функции.
Има проблеми с показването на обявленията въз основа на електронните формуляри. Работим по тяхното отстраняване. Междувременно, моля, вижте нашата специална страница за повече информация и насоки.
Можете да се регистрирате за нашия 4-и семинар с повторни ползватели на данни от TED, който ще се проведе на 14 декември 2023 г.
Услуги - 479417-2023
България-Стара Загора: Услуги по технически контрол и проверка на сгради
2023/S 150-479417
Обявление за поръчка
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Изготвяне на технически обследвания, обследвания за EE, издаване на сертификат за енергийни характеристики, технически паспорти на сгради и съоръжения на територията на община Стара Загора
II.1.2)Основен CPV код
71631300 Услуги по технически контрол и проверка на сгради
II.1.4)Кратко описание:
Обособена позиция 1: Изготвяне на обследвания за енергийна ефективност, издаване на сертификат за енергийни характеристики на: „Сгради с административен адрес ул. „Кольо Ганчев“ №62-64, кв 46а, УПИ X1184.1202, гр. Стара Загора“.
Обособена позиция 2: Изготвяне на технически обследвания и технически паспорт на: „Сгради с административен адрес ул. „Кольо Ганчев“ №62-64, кв 46а, УПИ X1184.1202, гр. Стара Загора“.
Обособена позиция 3: Изготвяне конструктивно обследване на мостови съоръжения на бул. „Никола Петков“
II.1.5)Прогнозна обща стойност
Стойност, без да се включва ДДС: 56 000.00 BGN
II.1.6)Информация относно обособените позиции
Настоящата поръчка е разделена на обособени позиции: да
Оферти могат да бъдат подавани за всички обособени позиции
II.2)Описание
II.2.1)Наименование:
Изготвяне на обследвания за енергийна ефективност, издаване на сертификат за енергийни характеристики на: „Сгради с административен адрес ул. „Кольо Ганчев“ №62-64, кв 46а, УПИ X1184.1202, гр. Стара Загора“
Обособена позиция №: 1
II.2.2)Допълнителни CPV кодове
71621000 Услуги по технически анализ и консултантски услуги
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Сградите са разположени в УПИ УПИ X1184.1202, кв. 46а по плана на гр. Стара Загора , предстваляващ позелмен имот с идентификатор 68850.515.192 по КККР на гр. Стара Загора.
В имотът са ситуирани шест сгради с идентификатори: 68850.515.192.2, 68850.515.192.3, 68850.515.192.4, 68850.515.192.5, 68850.515.192.6 и 68850.515.192.7.Сградите са построени  през 1950г.
Сграда с идентификатор 68850.515.192.3 е триетажна, с масивна стоманобетонна конструкция.
I Сутерен – 106 м2.
Първи етаж –106 м2.
Втори етаж – 106 м2.
Трети етаж – 106 м2.
РЗП – 424 м2.
Сграда с идентификатор 68850.515.192.2 е двуетажна, с масивна стоманобетонна конструкция.
Първи етаж –143 м2.
Втори етаж – 143 м2.
РЗП – 286 м2.
Сграда с идентификатор 68850.515.192.4 е едноетажна, с масивна стоманобетонна конструкция.
Първи етаж –62 м2.
Сграда с идентификатор 68850.515.192.5 е едноетажна, с полумасивна конструкция.
Първи етаж –21 м2.
Сграда с идентификатор 68850.515.192.6 е едноетажна, с масивна стоманобетонна конструкция.
Първи етаж –57 м2.
Сграда с идентификатор 68850.515.192.5 е едноетажна, с масивна стоманобетонна конструкция.
Първи етаж – 17 м2.
РЗП ОБЩО – 867 м2.
На Изпълнителя ще бъде предоставено архитектурно заснемане на сградата.
Изготвяне на технически обследвания и технически паспорт на: „Сгради с административен адрес ул. „Кольо Ганчев“ №62-64, кв 46а, УПИ X1184.1202, гр. Стара Загора“.
Обособена позиция №: 2
ОСНОВНИ ДЕЙНОСТИ ЗА ОБОСОБЕНА ПОЗИЦИЯ 2:
Дейност 1: Изготвяне на обследвания за установяване на техническите характеристики, свързани с изискванията по чл. 169, ал. 1, т. 1-3 от ЗУТ
ВАЖНО:  Предложенията за изпълнение на инвестиция следва да предвиждат :
Всички мерки по конструктивно възстановяване/усилване; дейности по изграждане/подмяна на мълниеотводни и заземителни инсталации; дейности, свързани с осигуряване на безопасност в случай на пожар в сградите;както и мерки за ремонт на покрива/подмяната на водосточни тръби/улуци които са предписани в техническите паспорти на сградите.
При извършване на обследванията следва да се обърне внимание на състоянието на покрива на сградата/подмяната на водосточни тръби/улуци и при необходимост задължително да се предвидят за изпълнение мерки за ремонт на покрива/подмяната на водосточни тръби/улуци с оглед некомпрометиране на предвидените инвестиции по проекта.
Дейност 2: Изготвяне на технически паспорти съгласно чл. 176б, ал.2 от ЗУТ и Наредба 5 от 28.12.2006г. за техническите паспорти на строежите.
Изготвяне конструктивно обследване на мостови съоръжения на бул. „Никола Петков“
Обособена позиция №: 3
ОСНОВНИ ДЕЙНОСТИ ЗА ОБОСОБЕНА ПОЗИЦИЯ 3:
Дейност 1: Изготвяне на конструктивно обследване и конструктивна оценка:
1) Да се направи инженерно-геоложко проучване в зоната на мостовите съоръжения;
2)Да се направи конструктивно обследване и конструктивна оценка на съоръженията, отчитайки реалното й състояние с цел оценка на действителната и носимоспособност, сигурност и надеждност;
3) На базата на получените резултати, да се дадат общи препоръки за усилване на носещата конструкция на мостовете;
4) Техническа оценка на мерките за конструктивното усилване и възстановяване.
Етап I - Конструктивно обследване за установяване на актуалното състояние на стоманобетонните елементи от носещата конструкция
Етап II - Конструктивна оценка