Ogłoszenie o zamówieniu – zamówienia sektorowe
Podstawa prawna:
Dyrektywa 2014/25/UE
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Överföringsledning med tillhörande anläggningar från Torp-Sundsandvik-Skredsvik med partnering som arbetsform
Numer referencyjny: 2020/218
II.1.2)Główny kod CPV45232100 Roboty pomocnicze w zakresie wodociągów
II.1.4)Krótki opis:
Projektet omfattar ett antal huvuddelar där följande delsträckor har blivit identifierade. Överföringsledningar gällande vatten och spillvatten, Torp-Ekholma avloppspumpstationer och tryckstegringsstationer.
Rotviksbro-Sundsandvik med tillhörande avloppspumpstationer och tryckstegringsstationer. Överföringsledningar gällande vatten och spillvatten till Skredsvik . Inom projektet skall det även utredas om en möjlig sträckning till Skredsvik ifrån Hogstorp.
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartość
II.1.6)Informacje o częściachTo zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV45112000 Roboty w zakresie usuwania gleby
45231300 Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45232150 Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody
45232423 Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków
II.2.4)Opis zamówienia: