Det glæder os at kunne fortælle, at den nye version af TED-portalen bliver lanceret den 29. januar 2024 (skal bekræftes!) Er du interesseret i at få information om de nye funktioner og forbedringer og fordelene for brugerne? Gå ind og læs vores artikel – så bliver du klogere på det hele.
Der er i øjeblikket nogle fejl, der påvirker den måde, bekendtgørelser om e-formularer vises på. Vi arbejder på at løse problemet. Indtil det er løst, kan du finde mere information og vejledning på vores særlige side om problemet.
Tilmelding er åben til vores 4. workshop med TED-genbrugere, den 14. december 2023
Bygge og anlæg - 479965-2022
Danmark-København: Bygge- og anlægsarbejde i forbindelse med rørledninger, kommunikations- og stærkstrømsledninger, med hovedveje, veje, flyvepladser og jernbaner; nivelleringsarbejde
2022/S 169-479965
Bekendtgørelse om indgåede kontrakter – forsyningsvirksomhed
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Ny Svanemøllen Omformer. Køreledningsentreprise
Sagsnr.: NFKS0140
II.1.2)Hoved-CPV-kode
45230000 Bygge- og anlægsarbejde i forbindelse med rørledninger, kommunikations- og stærkstrømsledninger, med hovedveje, veje, flyvepladser og jernbaner; nivelleringsarbejde
II.1.4)Kort beskrivelse:
Kontrakten omfatter opsætning af 6 master inkl. fødekoblere mm. i forbindelse med
etablering af Ny Svanemøllen Omformerstation. Der skal etableres nye køreledningsfundamenter/pæle, master/rammer, overliggere samt fødekoblere inkl. elforbindelser fra nye fødekoblere til eksisterende køreledningsanlæg. Ingen ændring i eksisterende køreledningsanlæg, bortset fra 2 stk. forstærkningsledere, som skal forlænges til ny fødekobler. Fødekabler fra den nye omformer etableres i andet projekt. Entreprisegrænsen ligger ved endemuffen på de fødekabler der etableres i det andet projekt.
II.1.6)Oplysninger om delkontrakter
Kontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)
45234100 Byggearbejder i forbindelse med jernbaner
45234160 Anlægsarbejde: kørestrømsanlæg
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Kontrakten omfatter opsætning af 6 master inkl. fødekoblere mm. i forbindelse med etablering af Ny Svanemøllen Omformerstation. Der skal etableres nye kørelednings-fundamenter/pæle, master/rammer, overliggere samt fødekoblere inkl. elforbindelser fra nye fødekoblere til eksisterende køreledningsanlæg. Ingen ændring i eksisterende køreledningsanlæg, bortset fra 2 stk. forstærkningsledere, som skal forlænges til ny fødekobler. Fødekabler fra den nye omformer etableres i andet projekt.