Anunț de atribuire a contractului
Rezultatele procedurii de achiziţie
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
ACORDULUI CADRU FURNIZARE MASTI DE OXIGEN
Număr de referinţă: 4206845_2021_PAAPD1317401
II.1.2)Cod CPV principal33157110 Mască de oxigen
II.1.4)Descriere succintă:
ACORDUL CADRU DE FURNIZARE MASTI DE OXIGEN, conform fisei de date si a caietului de sarcini astfel:
1. LOTUL 1 - SET CPAP / VENTILATIE NONINVAZIVA CU CONEXIUNE DIRECTA LA PRIZA O2 , DEBIT VARIABIL FiO2 IN 3 TREPTE SI MASCA SILICON CU VALVA PEEP REGLABILA 5 TREPTE
2. LOTUL 2 - CIRCUIT CPAP PENTRU SITUATII DE URGENTA CU CONEXIUNE DIRECTA, MASCA SILICON CU VALVA PEEP REGLABILA
3. LOTUL 3 - Masca FULL FACE ( FATA INTREAGA / PERIMETRU COMPLET ) CPAP / NIV REUTILIZABILA marimea M /L/ XL - CU ACOPERIRE INTEGRALA A FETEI REUTILIZABILA
4. LOTUL 4 - Masca FULL FACE ( FATA INTREAGA / PERIMETRU COMPLET ) CPAP / NIV / BIPAP S/M/L/XL
5. LOTUL 5 - TUBULATURA / CIRCUIT OXIGEN SMOOTHBORE COMPLET TRANSPARENT PENTRU VENTILATIE MECANICA - VARIANTA PENTRU ANESTEZIE
6. LOTUL 6 - TUBULATURA SMOOTHBORE COMPLET TRANSPARENT PENTRU VENTILATIE MECANICA - VARIANTA PENTRU TERAPIE INTENSIVA – CU CAPCANA DE APA
7. LOTUL 7 - MASCA OXIGEN ELONGATA
8. LOTUL 8 - MASCA OXIGEN CU NEBULIZARE ELONGATA
9. LOTUL 9 - MASCA OXIGEN REINHALARE ELONGATA CU PUNGA REZERVOR
10. LOTUL 10 - MASCA CPAP BIPAP NIV tip AMARA / VARIFIT / TURQUOISE cu/fara valva antiaxfisie si ham neopren inclus ”FULL FACE” / NAS, GURA - CU ACOPERIRE PARTIALA A FETEI
11. LOTUL 11 - CIRCUIT VENTILATIE RT265 PENTRU ACUTRONIC FABIAN
12. LOTUL 12 - Set complet suport compatibil cu sistemul BUBBLE CPAP
13. LOTUL 13 - CIRCUIT COMPATIBIL VENTILATOR LEONI PLUS HFO
14. LOTUL 14 - SET COMPLET ( Circuit NHFOT, Canula nazala NHFOT , suport respirator neonatal prin NCPAP , Boneta , Set complet resuscitare neonatala, Circuit HFO ) pentru ventilatorul FABIAN
15. LOTUL 15 - SET COMPLET SUPORT RESPIRATOR NEONATAL PRIN NCPAP WILAMED
NOTA !
Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari. In conformitate cu prevederile art.160 coroborat cu art. 161 din Legea 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari /informatii suplimentare va fi in a 11- a zi inainte de termenul limita stabilit in anuntul de participare pentru depunerea ofertelor . Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor 18 zile.
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: da
II.2)Descriere
II.2.1)Titlu:
LOTUL 6 - TUBULATURA SMOOTHBORE COMPLET TRANSPARENT PENTRU VENTILATIE MECANICA - VARIANTA PENTRU TERAPIE INTENSIVA – CU CAPCANA DE APA
Lot nr.: 6
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33157110 Mască de oxigen
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
conform caietului de sarcini
LOTUL 2- CIRCUIT CPAP PENTRU SITUATII DE URGENTA CU CONEXIUNE DIRECTA, MASCA SILICON CU VALVA PEEP REGLABILA
Lot nr.: 2
LOTUL 1 -SET CPAP / VENTILATIE NONINVAZIVA CU CONEXIUNE DIRECTA LA PRIZA O2 , DEBIT VARIABIL FiO2 IN 3 TREPTE SI MASCA SILICON CU VALVA PEEP REGLABILA 5 TREPTE
Lot nr.: 1
LOTUL 3 Masca FULL FACE ( FATA INTREAGA / PERIMETRU COMPLET ) CPAP / NIV REUTILIZABILA marimea M /L/ XL - CU ACOPERIRE INTEGRALA A FETEI REUTILIZABILA
Lot nr.: 3
LOTUL 8 - MASCA OXIGEN CU NEBULIZARE ELONGATA
Lot nr.: 8
conform caitului de sarcini
LOTUL 5 - TUBULATURA / CIRCUIT OXIGEN SMOOTHBORE COMPLET TRANSPARENT PENTRU VENTILATIE MECANICA - VARIANTA PENTRU ANESTEZIE
Lot nr.: 5
LOTUL 4 - Masca FULL FACE ( FATA INTREAGA / PERIMETRU COMPLET ) CPAP / NIV / BIPAP S/M/L/XL
Lot nr.: 4
LOTUL 11 - CIRCUIT VENTILATIE RT265 PENTRU ACUTRONIC FABIAN
Lot nr.: 11
LOTUL 13 - CIRCUIT COMPATIBIL VENTILATOR LEONI PLUS HFO
Lot nr.: 13
LOTUL 14 - SET COMPLET ( Circuit NHFOT, Canula nazala NHFOT , suport respirator neonatal prin NCPAP , Boneta , Set complet resuscitare neonatala, Circuit HFO ) pentru ventilatorul FABIAN
Lot nr.: 14
LOTUL 12 - Set complet suport compatibil cu sistemul BUBBLE CPAP
Lot nr.: 12
LOTUL 9 - MASCA OXIGEN REINHALARE ELONGATA CU PUNGA REZERVOR
Lot nr.: 9
LOTUL 10 - MASCA CPAP BIPAP NIV tip AMARA / VARIFIT / TURQUOISE cu/fara valva antiaxfisie si ham neopren inclus ”FULL FACE” / NAS, GURA - CU ACOPERIRE PARTIALA A FETEI
Lot nr.: 10
LOTUL 15 - SET COMPLET SUPORT RESPIRATOR NEONATAL PRIN NCPAP WILAMED
Lot nr.: 15
LOTUL 7 - MASCA OXIGEN ELONGATA
Lot nr.: 7