II kohta: Kohde
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Dynaaminen hankintajärjestelmä: Sähkö- ja pleuraimulaitteet sekä niihin liittyvät tarvikkeet
Viitenumero: HUS 520-2020
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi33000000 Lääketieteelliset laitteet, farmaseuttiset valmisteet ja henkilökohtaiseen hygieniaan liittyvät tuotteet
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Tällä ilmoituksella perustetaan dynaaminen hankintajärjestelmä.
Hankinnan kohteena dynaamisen hankintajärjestelmän (jäljempänä DPS) sisällä ovat:
1. Sähköimulaitteet
2. Pleuraimut ja -tarvikkeet
3. Sähköimulaitteiden yleistarvikkeet.
Hakemuksia voi jättää yhteen (1) tai useampaan osa-alueeseen.
Hankittavat tuotteet ja tarvikkeet määritellään tarkemmin kussakin dynaamisen hankintajärjestelmän sisäisessä kilpailutuksessa.
Hankintaan kuuluu tarvittaessa niihin liittyvät lisäpalvelut, kuten koulutus-, huolto tms. palvelut.
Dynaamisen hankintajärjestelmän kesto on 48 kuukautta.
II.1.5)Arvioitu kokonaisarvo
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: kyllä
Tarjoukset voivat koskea kaikkia osia
II.2)Kuvaus
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)33000000 Lääketieteelliset laitteet, farmaseuttiset valmisteet ja henkilökohtaiseen hygieniaan liittyvät tuotteet
33000000 Lääketieteelliset laitteet, farmaseuttiset valmisteet ja henkilökohtaiseen hygieniaan liittyvät tuotteet
33162000 Leikkaussalilaitteet ja instrumentit
33140000 Lääketieteelliset kertakäyttötarvikkeet
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Hankinnan kohteena on sähköimulaitteet sisältäen myös sähköimujärjestelmät ja sähkökäyttöiset pleuraimulaitteet sekä niiden laitesidonnaiset tarvikkeet.
Hankintaan kuuluu tarvittaessa laitteisiin ja laitesidonnaisiin tarvikkeisiin liittyvät lisäpalvelut, kuten koulutus-, huolto tms. palvelut.
Hankittavat tuotteet määritellään tarkemmin kussakin dynaamisen hankintajärjestelmän sisäisessä kilpailutuksessa.
II.2.1)Nimi:
Pleuraimut ja -tarvikkeet
Osa nro: 2
Hankinnan kohteena on pleuraimut ja -tarvikkeet.
Täsmennyksenä todetaan, että sähkökäyttöiset pleuraimulaitteet kuuluvat osa-alueeseen 1, Sähköimulaitteet.
Sähköimulaitteiden yleistarvikkeet
Osa nro: 3
Hankinnan kohteena on sähköimulaitteiden yleistarvikkeet.
Hankittavat tarvikkeet määritellään tarkemmin kussakin dynaamisen hankintajärjestelmän sisäisessä kilpailutuksessa.