Ne bucurăm să vă anunțăm că veți putea utiliza noua versiune a portalului TED începând cu 29.1.2024 (dată orientativă, care rămâne de confirmat). Citiți-ne articolul pentru a afla care sunt îmbunătățirile și noile funcționalități și ce înseamnă acestea pentru utilizatori!
Există unele erori care afectează modul în care sunt afișate anunțurile din formularele electronice. Încercăm să rezolvăm problema. Între timp, vă rugăm să consultați pagina noastră dedicată pentru mai multe informații și îndrumări.
Au început înscrierile la cel de-al 4-lea atelier cu reutilizatorii TED, care va avea loc la 14 decembrie 2023.
Bunuri - 484611-2023
România-Brașov: Strung CNC
2023/S 152-484611
Anunț de participare
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
ACHIZITIE STRUNG CNC - 3 BUC
Număr de referinţă: 16
II.1.2)Cod CPV principal
42621100 Strung CNC
II.1.4)Descriere succintă:
Obiectului prezentului contract il reprezinta achizitionarea produsului ............................................., transportul, livrarea, descarcarea, amplasarea, montarea, punerea în funcțiune, la beneficiar, instruirea personalului operator, programator și de întreținere, ce-l va deservi, conform caietului de sarcini.
Contractul va intra in vigoare, la data aprobarii de catre Ministerul Economiei, Antreprenoriatului și Turismului ca ordonator principal de credite a valorii contractului fara T.V.A., stabilita in baza Raportului procedurii (Anexa 5 din ordinul ANAP 1581/2018).
In situatia in care, fondurile aferente contractului nu vor fi aprobate de catre Ministerul Economiei, Antreprenoriatului și Turismului ca ordonator principal de credite, contractul inceteaza de drept.
Cumparatorul va emite o Nota de Comanda Vanzatorului, la data virarii de catre Ministerul Economiei, Antreprenoriatului și Turismului ca ordonator principal de credite a valorii contractului fara T.V.A., stabilita in baza Raportului procedurii (Anexa 5 din ordinul ANAP 1581/2018).
Termenul de livrare al produsului curge de la primirea si confimarea Notei de Comanda de catre Vanzator, livrarea si punerea in functiune realizandu-se conform caietului de sarcini.
II.1.5)Valoarea totală estimată
Valoare fără TVA: 3 775 000.00 RON
II.1.6)Informații privind loturile
Contractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)
51530000 Servicii de instalare de maşini-unelte
71356200 Servicii de asistenţă tehnică
80530000 Servicii de formare profesională
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice: