II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Jarosław w roku 2022-III przetarg
Referenznummer der Bekanntmachung: ZG.270.1.1.2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2020 r., poz. 1463 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz gospodarki szkółkarskiej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Jarosław w roku 2022.
Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz gospodarki szkółkarskiej wynikające z załączników nr 3 do SWZ.
Wykonawca może złożyć ofertę na jeden lub większą ilość Pakietów. Oferta złożona na dany Pakiet musi jednakże obejmować cały zakres prac przewidzianych w SWZ dla tego Pakietu.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 6 451 672.72 PLN
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für alle Lose
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Usługi z zakresu gospodarki leśnej w Leśnictwie Dąbrowa
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)77231600 Aufforstung
77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen
77211600 Aussaat von Baumsamen
77211500 Baumpflege
77211400 Fällen von Bäumen
77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald
77211300 Rodung
77211100 Holzfällung
77210000 Holzgewinnung
77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung
77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft
77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft
75251120 Waldbrandbekämpfung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
1. Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej w Leśnictwie Dąbrowa obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz prace pozostałe.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w Załącznikach nr 3.1._Dąbrowa, 3.2_Dąbrowa, 3.3_Dąbrowa 3.4_Dąbrowa,3.5_Dąbrowa do SWZ. Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach mają charakter szacunkowy.
3. Szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) wchodzących w skład przedmiotu zamówienia stanowiący podstawę określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia wraz z opisem kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne zawarty został w Załączniku nr 4 do SWZ.
4. Z uwagi na faktyczną sytuację przyrodniczo-pogodową, która może zaistnieć w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, a także nieprzewidzianą w tej chwili sytuację gospodarczo-ekonomiczną, Zamawiający zastrzega sobie prawo do dokonania korekt zmniejszających, korekt zwiększających, ustaleń nowych lokalizacji, jak
również wstrzymania dokonania czynności wskazanych w poszczególnych wierszach tabel opisujących przedmiot zamówienia. Korekty zwiększające nie oznaczają wprowadzenia nowych prac, nieobjętych zakresem zamówienia, a korekty zmniejszające nie oznaczają całkowitej rezygnacji z części prac. Należy je rozumieć jako zwiększenie ilości prac w jednej lokalizacji (adresie leśnym) na Obszarze Realizacji Pakietu (w tym również w lokalizacjach na Obszarze Realizacji Pakietu niewskazanych wstępnie w SWZ), przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości prac w innej lokalizacji (adresie leśnym) na Obszarze Realizacji Pakietu, w ramach sumarycznych ilości poszczególnych prac wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy określonych w SWZ, przypadających do wykonania na całym Obszarze Realizacji Pakietu. Konieczność zwiększenia rozmiaru niektórych elementów realizowanego zamówienia w toku wykonywania przedmiotu zamówienia może wystąpić również po to, aby zrealizować pełny zakres prac opisany w przedmiocie zamówienia. Ustalenie nowej lokalizacji odbywa się w ramach przedmiotu zamówienia, przy czym zawsze wyłącznie na Obszarze Realizacji Pakietu.
5. Unormowania oraz ogólne zasady, których w szczególności Wykonawca będzie zobowiązany przestrzegać przy realizacji przedmiotu zamówienia zostały opisane w pkt. 3.2 i 3.3 SWZ.
6. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dotyczących przedmiotu zamówienia. Wykonawca może powierzyć realizację elementów (części) przedmiotu zamówienia podwykonawcom. W przypadku zamiaru wykonywania przedmiotu zamówienia z udziałem podwykonawców wykonawca zobowiązany jest do wskazania w swojej ofercie części zamówienia (zakresów rzeczowych), których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz podania nazw ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. Wskazanie takie należy umieścić na Ofercie. W przypadku braku wskazania w Ofercie podwykonawstwa Wykonawca będzie mógł wprowadzić podwykonawcę wyłącznie na warunkach określonych w umowie.
7. Zamawiający zgodnie z art. 95 PZP wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia polegające na pozyskaniu i zrywce surowca drzewnego, ( dla pakietów 01-06), oraz prace polegające na wykonaniu przygotowania gleby (operator ciągnika) pakiet 07-09 jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 2020 r. poz. 1320 z późn. zm.)
Usługi z zakresu gospodarki leśnej w Leśnictwie Korczowa
Los-Nr.: 2
1. Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej w Leśnictwie Korczowa obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna oraz prace pozostałe.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w Załącznikach nr 3.1._Korczowa, 3.2_Korczowa, 3.3_Korczowa 3.4_Korczowa, 3.5_Korczowa do SWZ. Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach mają charakter szacunkowy.
Usługi z zakresu gospodarki leśnej w Leśnictwie Łapajówka
Los-Nr.: 3
1. Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej w Leśnictwie Łapajówka obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz prace pozostałe.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w Załącznikach nr 3.1._Łapajówka, 3.2_Łapajówka, 3.3_Łapajówka, 3.5_Łapajówka do SWZ. Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach mają charakter szacunkowy.
7. Zamawiający zgodnie z art. 95 PZP wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia polegające na pozyskaniu i zrywce surowca drzewnego, ( dla pakietów 01-06) oraz prace polegające na wykonaniu przygotowania gleby (operator ciągnika) pakiet 07-09 jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 2020 r. poz. 1320 z późn. zm.)
Usługi z zakresu gospodarki leśnej w Leśnictwie Radawa
Los-Nr.: 4
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
77231600 Aufforstung
1. Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej w Leśnictwie Radawa obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej lasu, pozyskania i zrywki drewna oraz prace pozostałe.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w Załącznikach nr 3.1._Radawa, 3.2_Radawa, 3.3_Radawa, 3.5_Radawa do SWZ. Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach mają charakter szacunkowy.
Usługi z zakresu gospodarki leśnej w Leśnictwie Zapałów
Los-Nr.: 5
1. Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej w Leśnictwie Zapałów obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, szkółkarstwa, pozyskania i zrywki drewna oraz prace pozostałe.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w Załącznikach nr 3.1._Zapałów, 3.2_Zapałów, 3.3_Zapałów, 3.5_Zapałów do SWZ. Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach mają charakter szacunkowy.
Usługi z zakresu gospodarki leśnej w Leśnictwie Czerniawka, Dąbrowa, Kobylnica, Korczowa, Korzenica, Tuchla, Lichacze, Łapajówka, Radawa, Surmaczówka, Zapałów – pakiet specjalistyczny (Harwester)
Los-Nr.: 6
1. Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej w Leśnictwie Czerniawka, Dąbrowa, Kobylnica, Korczowa, Korzenica,Tuchla,Lichacze,Łapajówka, Radawa,Surmaczówka, Zapałów obejmujące prace z zakresu hodowli, pozyskania i zrywki drewna oraz prace pozostałe.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w Załącznikach nr 3.1._Harwester, 3.2_Harwester, 3.3_Harwester, 3.5_Harwester do SWZ. Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach mają charakter szacunkowy.
Usługi z zakresu gospodarki leśnej w Leśnictwie Dąbrowa, Kobylnica, Korczowa, Stubno, Tuchla – pakiet specjalistyczny (Orki)
Los-Nr.: 7
1. Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej w Leśnictwie Dąbrowa, Kobylnica, Korczowa, Stubno, Tuchla obejmujące prace z zakresu hodowli lasu. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w Załącznikach nr 3.1._orki_pakiet7 do SWZ. Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach mają charakter szacunkowy.
Usługi z zakresu gospodarki leśnej w Leśnictwie Czerniawka, Korzenica, Lichacze, Surmaczówka, Zapałów – pakiet specjalistyczny (orki)
Los-Nr.: 8
1. Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej w Leśnictwie Czerniawka, Korzenica, Lichacze, Surmaczówka, Zapałów obejmujące prace z zakresu hodowli lasu.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w Załącznikach nr 3.1._orki_pakiet8 do SWZ. Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach mają charakter szacunkowy.
Usługi z zakresu gospodarki leśnej w Leśnictwie Bór, Łapajówka, Olchowa, Radawa – pakiet specjalistyczny (Orki)
Los-Nr.: 9
1. Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej w Leśnictwie Bór, Łapajówka, Olchowa, Radawa obejmujące prace z zakresu hodowli lasu.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w Załącznikach nr 3.1._orki_pakiet9 do SWZ. Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach mają charakter szacunkowy.