Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Herman Ottó Múzeum - marketingkommunikáció
Referenznummer der Bekanntmachung: EKR001047262022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil79342000 Marketing
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)79340000 Werbe- und Marketingdienstleistungen
79416000 Öffentlichkeitsarbeit
79810000 Druckereidienste
79822500 Dienstleistungen im Grafik-Design
92111200 Herstellung von Werbe-, Reklame- und Informationsfilmen und -videofilmen
Szolgáltatások - 484859-2022
Submission deadline has been amended by:  527530-2022
Magyarország-Miskolc: Marketingszolgáltatás
2022/S 171-484859
Ajánlati/részvételi felhívás
Szolgáltatásmegrendelés
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Hivatkozási szám: EKR001047262022
II.1.2)Fő CPV-kód
79342000 Marketingszolgáltatás
II.1.4)Rövid meghatározás:
TOP-6.1.4-15-MI1-2016-00003 azonosító számú „Herman Ottó Múzeum bővítése és környezetének fejlesztése” című projekt megvalósításához szükséges marketingkommunikációs feladatok ellátása.
Ellátandó feladatok:
A./ Grafikai tervezési szolgáltatások
B./ Hirdetési és marketingszolgáltatások, hirdetésszervezés
C./ Reklám- és ajándéktárgyak tervezéséhez és/vagy kivitelezéséhez kapcsolódó szolgáltatások
D./ Public relations szolgáltatások
E./ Propaganda, videofilm gyártása
F./ Nyomtatási szolgáltatások
Feladatok részletezése a II.2.4) ponton kívül a Közbeszerzési Dokumentum V. fejezete szerint.
A teljesítés során valamennyi elektronikus és nyomtatott dokumentáció esetén a Széchenyi2020 Arculati Kézikönyv előírások betartásra kötelező.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
79340000 Hirdetési és marketingszolgáltatások
79416000 Public relations szolgáltatások
79810000 Nyomtatási szolgáltatások
79822500 Grafikai tervezési szolgáltatások
92111200 Reklám-, propaganda-, ismeretterjesztő film és videofilm gyártása
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Ellátandó marketingkommunikációs feladatok a TOP-6.1.4-15-MI1-2016-00003 projekt megvalósítása során:
A./ GRAFIKAI TERVEZÉSI SZOLGÁLTATÁSOK
1./ A múzeum meglévő arculatához illeszkedő kiegészítő kiállítási arculat tervezése és kézikönyv elkészítése: új logó és kétféle arculati elem tervezése, amely a felmerülő hirdetésekre, roll-upra, ajándéktárgyakra, plakátokra rátehető;
- ezen belül tízféle reklám és ajándéktárgy tervezése és kivitelezése a kiállítás vizuális megjelenéséhez igazodó, annak műalkotásait felhasználó módon ("C" feladat szerint). A termékek környezetbarát vagy újrahasznosított alapanyagból készülhetnek.
- információs táblák, jelzések, térelemek, padlómatrica, tapadócsík arculati rendszerének megtervezése; különös tekintettel a hátrányos helyzetű csoportok múzeumi látogatásának információs biztonságát figyelembe veendő elemek beépítésére: vakok és gyengénlátók, autisták, mozgásukban korlátozottak stb.
2./ Kétféle Citylight tervezése.
3./ 2 db 8 oldalas A5-ös múzeumi brosúra tervezése; (Képtár,) - 3 nyelven (fordítás is) a múzeum által biztosított forrásanyag felhasználásával. A magyaron kívül, angol és orosz nyelvű kiadvány, amely elsősorban az attrakció turisztikai hasznosításának bemutatására törekszik.
4./ 1 db 8 oldalas A5-ös eredménykommunikációs kiadvány teljes grafikai tervezése, tördelése. A5 formátumú, irkatűzött, Szín:4+4 papír, papír: íves belnyomó, belív 115 gramm, borító 250 gramm, magyar nyelvű. 1000 példányban.
B./ HIRDETÉSI ÉS MARKETINGSZOLGÁLTATÁSOK, HIRDETÉSSZERVEZÉS
1./ A meglévő internetes weboldalhoz (www.hermuz.hu) kapcsolódó aloldal létrehozása, a meglévő oldalhoz a hozzáférést biztosítjuk. Az aloldalra 5 menüpont kerül.
- ehhez kapcsolódóan teljes SEO (kereső optimalizálás) kidolgozása és megvalósítása (a SEO optimalizálás a létrehozandó www.hermuz.hu oldal aloldalára vonatkozik.)
- az ajánlattevő költsége a hirdetési költség is. A stratégiai terv készítése 2 hónapos időintervallumra, a fizetett kampány idejére vonatkozik.
- célcsoport: 25-65 év közötti nők és férfiak.
- üzenetek: Bővül a Herman Ottó Múzeum! ; Az új kiállítások hirdetésével vonzzuk be a látogatókat; Miskolc pezsgő kulturális életének hangsúlyozása.
2./ Reklámszövegírás minden megjelenési felületen, melyhez inputot a megrendelő biztosít. Reklámszövegírás a kiírásban szereplő összes hirdetési- és kommunikációs anyaghoz (többek között reklám spotok szövegei, kiadványok szöveges tartalmai, plakátok) Hosszúságuk függ a megjelenés típusától.;
3./ Elektronikus média (kampány jelleggel)
- 60 x 30 mp-es hirdetési spot megvalósítása a Rádió M adón. A 60 db spotból 2 félét kérünk gyártatni, 20 db/hét, 3 héten keresztül, napi 4 db sugárzással munkanapokon (hétfőtől-péntekig); 7:00-10:00-ig 2 db, 16:00-19:00: 2 db spot;
- 20 x 5 mp-es virtuális reklám országos kereskedelmi csatornán , TV2 este főműsoridőben, és online adásaiban (stream adásaiban).
- 15 x 20 mp hirdetési spot a Rádió 1-es országos frekvencián, 7:00-8:00: 2 db spot, 16:00-17:00: 1 db spot 5 munkanapon keresztül;
4./ Citylight kampány (20 db) 1 hónapon át. Városok: Miskolc 7 db, Eger 5 db, Debrecen 8 db;
5./ Google display és Google Ads keresőszavas kampány egy hónapon keresztül, kiválasztott turisztikai oldalakon és programajánlókon fizetett hirdetések megjelentetése, ezek megtervezése és ütemezése. A médiavásárlás és a kampány kezelése is ajánlattevő költsége. A következő turisztikai és programajánló felületeken jelenjenek meg a display hirdetések: travelo.hu, programturizmus.hu, turizmus.com, csodalatosmagyarorszag.hu, utazzitthon.hu, index.hu. Display és keresőszavas hirdetés esetén is az elvárás 18 000 kattintás. Időtartam 1 hónap. Célcsoport: 25-65 év közötti nők és férfiak. Üzenetek: Bővül a Herman Ottó Múzeum, AZ új kiállítások hirdetésével vonzzuk be a látogatókat, Miskolc pezsgő kulturális életének hangsúlyozása.
6./ 30 mp spot sugárzása a miskolci, debreceni, nyíregyházi és budapesti buszokon egy hónapos időtartamban. A megjelölt városok fő vonaljáratainak, minden buszmonitorán kérjük a megjelenést, óránként 1 alkalommal.
7./ Miskolci buszok, 2 fővonal járatán, 4 db busz felmatricázása a hátsó felületen, 1 hónapos időtartamban. Tervezés, a kampány beillesztése a teljes stratégiába.
C./ REKLÁM- ÉS AJÁNDÉKTÁRGYAK TERVEZÉSÉHEZ ÉS/VAGY KIVITELEZÉSÉHEZ KAPCSOLÓDÓ SZOLGÁLTATÁSOK
Az arculati tervezés során megtervezett és a Megrendelő által jóváhagyott tervek szerinti reklámtárgyak, ajándéktárgyak (projekt szinten 10 000 db, arculati elemekkel ellátott) kivitelezése.
A reklám- és ajándéktárgyakat 4 féle szín nyomtatással kérjük. Tízféle reklám és ajándéktárgy:
500 db Jegyzetfüzet - spirálnotesz tollal: 80 lapos környezetbarát jegyzetfüzet kéken író tollal. Méretek 11*8.5*0.9 cm. Emblémázás tamponnyomással.
200 db Bögre: Kerámia kávés bögre. Egyesével fehér kartondobozba csomagolva. Űrtartalom 180 ml. Méretek 7.5*9.5 cm. Logózás szitanyomással.
100 db Irattartó/dosszié: Irattartó tépőzáras fedéllel. 600D poliészter anyagból. Logózható méret: 150 x 70 mm. Súly: 98 gr/126 gr.
300 db Vállas vászontáska: Vászon bevásárlótáska hosszú fülekkel. 270 g vastag anyag. Méretek 38*9*42 cm. Emblémázás Szitanyomóval.
550 db Ajándéktasak: Nagy ajándéktasak, 90 g vastag. 70%-ban újrahasznosított papírból. Méretek 26*11*36 cm. Emblémázás szitanyomóval.
100 db Textil legyező: Legyező ABS bordákkal, poliészter szövettel. Méretek 23*43*2.3 cm. Emblémázás tamponnyomással.
2000 db Sör-és tányéralátét: Kerek parafa poháralátét. Parafa természetes anyag. Méretek 10*0.5 cm. Emblémázás digitális nyomtatás.
200 db Póló: Kerek nyakú, rövid ujjú T-shirt, 100% pamut. 150 g vastag anyag. Emblémázás szitanyomással.
2000 db Kulcstartó: Kulcstartó papírbeillesztéssel. Méret 4.4 cm. Emblémázás kitűző nyomtatással.
4000 db Toll: Alumínium nyomógombos golyóstoll, kéken író betéttel. Mértek 1*13.5 cm. Emblémázás tamponnyomással.
D./ PUBLIC RELATIONS SZOLGÁLTATÁSOK
- Sajtóközlemények írása (6) és közzététele kb. 1500-2000 karakter szóközzel, közleményenként 3 db országos és 2 db helyi garantált megjelenéssel. A sajtóközleményeket online felületeken kérjük megjeleníteni, kulturális és turisztikai tartalmakkal foglalkozó, népszerű oldalakon: travelo.hu, programturizmus.hu, turizmus.com, csodalatosmagyarorszag.hu, utazzitthon.hu, index.hu.
E./ PROPAGANDA, VIDEOFILM GYÁRTÁSA
A projektet népszerűsítő filmek elkészítése:
- 1 db 30 mp-es és 1 db 1 perces reklámfilm;
- 1 db 8-10 perces részletező film az attrakció átfogóbb bemutatása, interjúk, narráció.
A forgatókönyv tervét AT-től várjuk, a narrációban egy hang szerepeljen, a műszaki tartalom többi része forgatókönyv függő.
F./ NYOMTATÁSI SZOLGÁLTATÁSOK
1./ Múzeumi brosúra 2 * 8 oldalas A5 formátumú, összesen 4000 példányban, változatonként 2500 magyar, 1000 angol, 500 orosz;
2./ Eredménykomm. kiadvány 8 oldalas A5 formátumú, irkatűzött, Szín:4+4 papír, papír: íves belnyomó, belív 115 gramm, borító 250 gramm, magyar nyelvű. 1000 példányban;
3./ 2 db roll-up 85x200 cm méretben.