Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Roboty budowlane - 485054-2019
Submission deadline has been amended by:  96281-2020
Polska-Katowice: Roboty budowlane
2019/S 200-485054
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Budowa drogi S1 Kosztowy—Bielsko-Biała. Odcinek III Dankowice – węzeł „Suchy Potok” (z węzłem)
Numer referencyjny: O.KA.D-3.2410.66.2019
II.1.2)Główny kod CPV
45000000 Roboty budowlane
II.1.4)Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest budowa drogi S1 Kosztowy–Bielsko-Biała. Odcinek III Dankowice – węzeł „Suchy Potok” (z węzłem).
Zamówienie obejmuje zaprojektowanie i budowa drogi ekspresowej S1 na odcinku od miejscowości Dankowice do węzła „Suchy Potok” (z węzłem) w Bielsku Białej od km 28+030 do km 40+000 (dowiązanie się do istniejącej drogi ekspresowej S1).
Przedmiotowy odcinek zlokalizowany jest na terenie województwa śląskiego w powiatach: bielskim, miejskim Bielsko-Biała, na terenie gmin: Wilamowice, Bestwina.
Zamówienie będzie realizowane w formule „Projektuj i buduj”.
Zakres przedmiotu zamówienia, obejmuje wykonanie wszystkich niezbędnych prac do prawidłowego funkcjonowania drogi ekspresowej, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz Zarządzeniami Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartość
II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV
45100000 Przygotowanie terenu pod budowę
45110000 Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45111000 Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45112000 Roboty w zakresie usuwania gleby
45200000 Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45220000 Roboty inżynieryjne i budowlane
45221000 Roboty budowlane w zakresie budowy mostów i tuneli, szybów i kolei podziemnej
45230000 Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45231000 Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45232000 Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli
45233000 Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
71000000 Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
71200000 Usługi architektoniczne i podobne
71250000 Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe
71310000 Doradcze usługi inżynieryjne i budowlane
71350000 Usługi inżynieryjne naukowe i techniczne
71351910 Usługi geologiczne
71352000 Usługi badania podłoża
71313000 Usługi doradcze w zakresie środowiska naturalnego
II.2.4)Opis zamówienia:
1. Wykonawca wykona wszystkie niezbędne opracowania projektowe, uzyska w imieniu i na rzecz Zamawiającego konieczne opinie, warunki techniczne, wszelkie uzgodnienia, pozwolenia, zezwolenia, decyzje i zgody niezbędne dla wykonania kontraktu zgodnie z wymaganiami Zamawiającego i warunkami kontraktu, wykona roboty budowlane i uzyska w imieniu i na rzecz Zamawiającego decyzje o pozwoleniu na użytkowanie.
Szczegółowy zakres rzeczowy robót przewidzianych do wykonania przez Wykonawcę został przedstawiony w Programie funkcjonalno-użytkowym („PFU”).
Dokumenty zawarte w PFU stanowią opis przedmiotu zamówienia zgodnie z art. 31 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Zgodnie z powyższym w ramach kontraktu Wykonawca będzie miał obowiązek zaprojektować i wykonać w szczególności:
1) drogę ekspresową S1,
2) węzły drogowe: Stara Wieś i Suchy Potok,
3) miejsca obsługi podróżnych: MOP III Dankowice Wschód i MOP II Dankowice Zachód,
4) obwód utrzymania drogowego (OD) z budynkiem administracyjno-socjalnym i budynkami towarzyszącymi zlokalizowany w obszarze węzła Stara Wieś,
5) przebudowę istniejących dróg w zakresie kolizji z drogą S1,
6) drogi inne niż droga S1 w tym: zmiana przebiegu istniejących dróg, w celu przywrócenia naruszonych połączeń drogowych lub zapewnienia dojazdu do nieruchomości, dodatkowe jezdnie zlokalizowane w pasie drogowym drogi S1,
7) budowę lub przebudowę infrastruktury dla pieszych i rowerzystów, skrzyżowań drogi krajowej z linią kolejową,
8) przejazdy awaryjne oraz wjazdy awaryjne na drogę S1,
9) obiekty inżynierskie w ciągu drogi S1 i w ciągu dróg krzyżujących się z drogą S1,
10) system odwodnienia terenu,
11) urządzenia ochrony środowiska,
12) infrastrukturę dla potrzeb obiektów przy drodze S1 w tym: sieci energetyczne zasilające i oświetleniowe, sieci wodociągowe, sieci i urządzenia oczyszczające ścieki sanitarne, kanalizacja deszczowa wraz z urządzeniami podczyszczającymi i inne,
13) przebudowę kolidujących urządzeń i sieci istniejącej infrastruktury pod i nadziemnej: urządzeń teletechnicznych i energetycznych, sieci wodociągowych, kanalizacji deszczowej i sanitarnej, sieci gazowych, urządzeń melioracyjnych i hydrologicznych, urządzeń kolejowych i innych,
14) wyburzenia budynków i obiektów budowlanych, rozbiórka elementów dróg, przepustów i innych,
15) sieć teletechniczną na potrzeby Zamawiającego,
16) oświetlenie drogowe,
17) organizację ruchu i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego,
18) oczyszczenie i udrożnienie istniejących urządzeń melioracyjnych i odbiorników wody z pasa drogowego,
19) po zakończeniu pełną rekultywację terenów zajętych przez zaplecza techniczne i socjalne, plac budowy, drogi tymczasowe oraz wszelkich innych terenów przekształconych przez Wykonawcę,
20) wykonanie napraw w zakresie przywrócenia dróg, nieruchomości lub budynków użytkowanych lub uszkodzonych w skutek działań Wykonawcy,
21) wznowienie/ustalenie/wydzielenie granic pasów drogowych dróg budowanych w ramach inwestycji, znajdujących się w liniach rozgraniczających inwestycji, z uwzględnieniem ich projektowanej kategorii i opracowanie szkicu przebiegu granic tych pasów drogowych,
22) wszelkie roboty wynikające z konieczności podłączenia odcinka do istniejącego układu komunikacyjnego wraz z jego ewentualną przebudową i zmianą organizacji ruchu wynikającą z przyjętych rozwiązań,
23) system zarządzania ruchem,
24) wzmocnienie podłoża gruntowego i zapewnienie stateczności skarp wykopów i nasypów w zakresie dostosowanym do warunków gruntowo-wodnych, z uwzględnieniem właściwości gruntów, skał i materiałów, przewidywanych oddziaływań, które mogą być przyłożonymi obciążeniami lub zadanymi przemieszczeniami; wartości granicznych odkształceń; wymagań określonych w polskich normach,
25) wykonanie nowej sieci wodociągowej Dn300, zapewniającej dostawę wody z sieci będącej własnością Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów S.A. w Katowicach do sieci w Dankowicach zarządzanej przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Wilamowicach.
2. Wartość szacunkowa zamówienia powyżej 20 000 000 EUR.