Results of the procurement procedure
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Traficom - IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) - Sovellus- ja ohjelmistokehityspalvelut - HAVARO 3
Reference number: TRAFICOM/216891/02.03.06//2021
II.1.2)Main CPV code72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
II.1.4)Short description:
Kilpailutuksen kohteena oli Liikenne- ja viestintävirasto Traficomin Kyberturvallisuuskeskuksen HAVARO 3-hankkeeseen sisältyvään tietojärjestelmäkehitykseen kohdistuva palvelu tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti.
Kilpailutus kohdistui asiantuntijoiden muodostamaan kehittäjätiimiin, jonka jäsenet toteuttavat Tilaajan määrittelemän palvelun ketterän ohjelmistokehityksen käytäntöjen mukaisesti.
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)48000000 Software package and information systems
II.2.4)Description of the procurement:
Hankinnan kohteen kuvaus, arvio hankittavan palvelun laajuudesta ja asiakaskohtaiset vähimmäisvaatimukset kuvattiin tarjouspyynnössä ja sen liitteissä.