Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Udbud af ad hoc buskørsel gennem dynamisk indkøbssystem
II.1.2)Code CPV principal60000000 Services de transport (à l'exclusion du transport des déchets)
II.1.4)Description succincte:
Udbuddet vedrører etablering af et dynamisk indkøbssystem på indkøb af ad hoc buskørsel til Silkeborg Kommune.
II.1.5)Valeur totale estimée
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.4)Description des prestations:
Silkeborg Kommune udbyder et dynamisk indkøbssystem på indkøb af ad hoc buskørsel til samtlige ordregivers enheder og institutioner. Det dynamiske indkøbssystem omfatter buskørsel af ordregivers ad hoc kørsler, hvor ordregiver ikke er aftalebelagt på anden vis.
Taxakørsel, kørsel af specialelever, befordring af handicappede, befordring til genoptræning, befordring af tale/hørebørn mv. er ikke omfattet af udbuddet.